Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya3°CSoğuk

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11091 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

LDP’den Amerikalı Savcı Bharara’ya Konferans Daveti

11 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»LDP’den Amerikalı Savcı Bharara’ya Konferans Daveti
LDP’den  Amerikalı Savcı Bharara’ya Konferans Daveti

LDP’den

Amerikalı Savcı Bharara’ya Konferans Daveti

Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker, RezaZarrab iddianamesini yazan Amerikalı Savcı PreetBhrara’yı Türkiye’ye konferans vermeye davet etti.

Cem Toker gönderdiği davet mektubunda Bhrara’nın iddianame ve Türkiye’deki basın ve ifade özgürlüğü ile yargının durumu ile geçen hafta yaptığı yorumlardan dolayı basında, akademi dünyasında ve sosyal medyada çok popüler bir kişilik haline geldiğini vurgulayarak, Liberal Demokrat Parti’nin kendisini “Bireysel Özgürlükleri Korumada Yargı Erkinin Rolü” konulu bir konferansa davet etmek istediğini belirtti.

preet-bharara

800px-Cem_Toker3

Sn. PreetBharara

ABD Federal Bölge Savcısı

New York Güney Bölgesi

New York, New York

Sn. Bharara;

Geçtiğimiz günlerde RezaZarrab hakkında yazdığınız iddianame ve New York Basın Derneğinde yaptığınız konuşmada değindiğiniz “ifade, basın özgürlüğü ile hukukun üstünlüğü” konuları Türk basınında, akademik dünyasında ve sosyal medyasında şahsınızı, Amerikan Hukuk Sistemini ve hukukun temel ilkelerini gündeme oturttu.

1994 yılında kurulan Liberal Demokrat Parti,  bireysel özgürlüklere ve hukukun üstünlüğüne bilhassa önem vererek liberal değerleri yaymaya çalışan bir siyasi partidir. %10 ulusal seçim barajını geçemediğinden, bugüne kadar TBMM’de temsil edilmemiştir.

Parti Genel Başkanı sıfatımla sizi, sizin için uygun olacak bir tarihte İstanbul’da düzenleyeceğimiz “İfade Özgürlüklerini Korumada Yargı Erkinin Rolü” konulu bir konferansa Türkiye’ye davet etmek isterim.

Değerlendirmelerinize teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Cem Toker

Liberal Demokrat Parti

Genel Başkanı

Mr. PreetBharara

United StatesAttorney

The United StatesAttorney’s Office

SouthernDistrict of New York

DearMr. Bharara;

YourrecentindictmentforMr. RezaZarrabalongwithyourstatementsregardingfreedom of expressionandpressandrule of lawduringyouraddress at the New York PressAssociation has put youpersonally, the U.S JudicialSystemandJurisprudanceunderthespotlight in thepress, academiaandthesocialmedia here in Turkey.

Liberal DemocratParty is a politicalpartyfounded in 1994 in Turkey, promotesliberterianvalueswithgreatemphasis on individuallibertiesandtherule of law. Theparty is not and has neverbeenrepresented in theTurkishParliament since it has not passedthenationwide 10% electiontreshold.

I, as theNationalChairman, wouldliketoextendyou an invitationto a conference in Istanbul at a date of yourconvenience on “Role of TheJudiciary in ProtectingFree Speech”.

Yourstaff can contact us via e-mail genelbaskan@ldp.orgtorespondanddiscussthedetails.

Sincerely,

Cem Toker, Chairman

Liberal DemocratParty

Istanbul, TURKEY

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar