Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya3°CSoğuk

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11091 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

LDP Lideri Cem TOKER” Özgürlük yoksa hiç bir şey yoktur”

07 Mayıs 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»LDP Lideri Cem TOKER” Özgürlük yoksa hiç bir şey yoktur”
LDP Lideri Cem TOKER” Özgürlük yoksa  hiç bir  şey  yoktur”

Liberal Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığında  yaptığı  Fikrini de  al  gel  Beyin Fırtınası Toplantısı  yapıldı.Toplantıya LDP Genel Başkanı  Cem TOKER başkanlık  etti.

Cem Toker”Bu  Kötü gidişi durduracak tek  parti  var  AK Parti.Çoğunluk  elinde  olduğuna  göre   Partide söz  sahibi  olanlar   yanlış   yoldayız  demeli.Bunu  yaparlarsa  hem  kendileri   hem ülke  kurtuluş”

Sivil özgürlükleri ve serbest piyasayı destekleyen klasik liberal görüşteki Türk siyasî partisi. Parti, Besim Tibuk başkanlığında Liberal Parti adıyla 26 Temmuz 1994 tarihinde kuruldu. Bazı güncel politik görüşleri arasında devlet harcamaları ile vergi sayısının azaltılması ve vergi oranlarının düşürülmesi, devlet bürokrasisinin azaltılması, zorunlu Genel Sağlık Sigortasının kaldırılarak gönüllü özel sağlık sigortası sistemine geçiş, zorunlu askerliğin sonlandırılması bulunmaktadır.

“Hukuk üstünse ondan herkes korkar. Hukuktan herkesin korktuğu yerde ne siyaset sermayeyi, ne sermaye emeği sömüremez. Hukuk bu yüzden mühim.”


Devlet Yönetimi

Siyasetin önce insan, sonra toplum, sonra da tüm insanlık âlemine hizmet için yapılması gerektiği; amaç toplumsal ve küresel refah ve mutluluk ise, aracın birey olduğuna; bireysel refah ve mutluluğun öncelikle insan haklarına saygılı toplumsal düzenden geçtiğine inanıyoruz.

Liberal Demokrat Parti birey hak ve özgürlüklerini tam anlamıyla teminat altına alan; ifade, din ve girişim özgürlüklerinin vazgeçilmez olduğu; toplum iradesinin kayıtsız şartsız egemen olduğu; devletin gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse kültürel yaşama müdahalesinin asgari düzeyde bulunduğu; çağdaş, demokratik hukuk devletinin tesisini başlıca görevi olarak görmektedir.

Bu devlet, toplum düzenini, adaleti, iç ve dış güvenliği sağlamak ve çevre ile tüketici hakları gibi, bireyin düzenlemesi zor olan alanları sahiplenmekle yükümlüdür.

Bu devlet, toplum düzenini, adaleti, iç ve dış güvenliği sağlamak ve çevre ile tüketici hakları gibi, bireyin düzenlemesi zor olan alanları sahiplenmekle yükümlüdür.

Devlet icra etmez, yönetir. Devletten ayrılan sosyal ve ekonomik kurumlar, bireyin, halkın yaratıcı gücü ile yeniden şekillenecek ve gelişecektir. Böylelikle, devlet hantallığından kurtulup, etkin ve dinamik bir yapıya kavuşacaktır.

Liberal demokratik sistemde devlet ekonomide rekabete dayalı ortamın oluşması ve gelişmesi gereğine inanır çünkü, böylelikle kaynak dağılımı, yatırımlar ve üretim optimum esaslarda gerçekleşecektir.

Liberal demokraside devlet din ve vicdan hürriyetlerini ve laikliği birbirini tamamlayan unsurlar olarak görür.

Cem TOKER”22 yıllık siyasi hayatımızda her konuşmamıza ‘hukukun üstünlüğü’ diyerek başladık, öyle de devam edeceğiz. Adalet ekmektir hanımlar, beyler.

Davutoğlu’nun en büyük siyasi başarısı Kılıçdaroğlu ‘nu 35 gün koalisyon kuracağız diye oylamasıdır….
Ve
Bu günleri 10 Ağustos 2014’te, en kolay kazanılacak seçimde Erdoğan’ın karşısına güçlü bir aday çıkaramayan Meclis muhalefetine borçluyuz

Olay bitmiştirin 2 kanıtı…
Mesela çıkıp: “Diploma mı, ne diploması? Lan, çok komiksiniz, önünüze koydum yediniz, hahaha” dese;

Mesela “evet, 2007den beri her seçimde, her referandumda hile yaptık” dese
Hangi kurum, hangi yargı ne yapa(bili)r?

Ve,
Hukukun bulunmadığı 3.dünya muz cumhuriyetlerinden teselliler:
Allahından bulacak,
ahirette hesabını verecek,
bugünün yarını da var,
her işte bir hayır vardır
vıdı, vıdı, vıdı, vs. vs.

Gençler;
Sizlere böyle bir ülke kalacağı için çok üzgünüm..
Ben ve arkadaşlarım elimizden geleni yaptık, olmadı….

İSRAİL’E İSTER SEMPATİ DUYUN, İSTER NEFRET EDİN:
Adam kendi halkına atılacak füzeleri daha sınırına gelmeden, başka bağımsız bir ülkedeyken tesbit ediyor ve imha ediyor.
Ne dedik?
Taksim Meydanında devlet olmak kolay. Maharet Irak ve Suriye sınırında devlet olduğunu gösterebilmekti ama yapamadın..
Şimdi o yüzden pazarlık masasındasın !!

Duble yolların, havaalanlarının, hızlı olduğu iddia edilen trenin, kazık köprülerin yapımında siyasi krediyi kim üstleniyorsa,
terörün, şehitlerin, roketlerin, canlı bombaların, hendeklerin siyasi faturasını da o üstlenecektir…

Getirin dedi getirdiler..
Götürün diyor götürecekler..
Seçim sonrası “milli iradeye saygım yok” dediğimde eleştirilmiştim..
Ne milli iradesi??

Etrafinda “Başkanım, Başkanım” diye dört dönenler seni anında sattılar değil mi Stratejik Profesör..
Gerçek ve iğrenç siyasete hoşgeldin…

cemby2cemby3cemby4cemby5cemby10cemby13cemby10cemby13aldp1aldp2aldp3aldp4aldp5aldp6aldp7aldp8aldp9aldp11aldp12aldp13aldp14aldp15aldp16aldp17aldp18aldp19aldp20

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar