Dolar : Alış : 7.1924 / Satış : 7.2054
Euro : Alış : 8.7811 / Satış : 8.7969
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11264 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

LDP Adapazarı İlçe Başkanlığına Meral ÇİLECİ seçildi

06 Eylül 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»LDP Adapazarı İlçe Başkanlığına Meral ÇİLECİ seçildi
LDP Adapazarı İlçe Başkanlığına Meral ÇİLECİ seçildi

Tam anlamıyla özgür, özgür olduğu kadar akılcı bir ekonomik sistemin kurulmasını hedef almakta, ekonomiyi yeniden yapılandırmayı amaçlayan Liberal Demokrat Parti Adapazarı  İlçe  Başkanlığına Meral ÇİLECİ seçildi.

Liberal Demokrat Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı başkanlık kongresine  Liberal Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı  Gültekin TIRPANCI, Liberal Demokrat Parti  Sakarya  İl Başkanı Haluk AVCI Katıldılar.

ldpadaoazar1

Kongrede  Liberal Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı  Gültekin TIRPANCI ”  Vergiler son derece adaletsiz ve gerçekçilikten uzak bir sisteme oturtulmuş olması nedeniyle, gerçekleştiği oranlarda toplanamamaktadır.Böylesi bir ortam, tartışmasız biçimde ekonominin itici gücü olduğuna inandığımız, üretkenliğinden medet umduğumuz bireyin…Özel girişimcinin elini, kolunu bağlamakta; üretkenliği yok etmekte; özel girişim üzerinde caydırıcı rol oynamaktadır.Sokaktaki insan çaresiz, mutsuz, endişeli ve karamsardır. Bireysel ve toplumsal huzur ve mutluluk her zamankinden daha uzak görünmektedir. Oysa, ülkemiz kaynakları itibariyle  çok kısa sürede dünyanın lider ülkelerinden birisi olabilecek potansiyele sahiptir Devlet yönetiminde ve ekonomik sistemde köklü reformlar yapmamız; bireye değer veren, bireyi ön planda tutan Bireyin yaratıcı ve üretken gücüne içtenlikle inanan yepyeni bir sistemi, liberal sistemi, cesur kararlarla, tam anlamıyla hakim kılmamız. Genç ve inançlı kadrolarla yürüterek, geliştirmemiz gerekmektedir.

Liberal Demokrat Parti dış güvenlik ve savunmayı devletin asli görevlerinden bir diğeri olarak değerlendirmektedir.

2019’da meclise girdiğimizde “Bir zamanlar fakir ama liberal gençler vardı.” diye başlayıp bu milleti hizmete boğacağız.

Liberal Demokrat Parti  Sakarya  İl Başkanı Haluk AVCI “

Türkiye’deki en büyük politik sorunlardan biri liberal demokrasinin tam olarak ne olduğunun bilinmemesidir. Kimileri liberal demokrasiyi sadece ekonomik bir ideoloji olarak görürken, kimileri de belli bir sınıf veya zümrenin ideolojisi olarak görürler. Halbuki liberal demokrasi siyasi ve ekonomik söylemeleriyle eksiksiz ve çelişkisiz bir siyasi felsefedir. Temel amacı isitsnasız tüm bireylerin toplum içinde mutlu ve özgürce yaşaması için devletin görev ve yetkilerininin ne olması gerektiğini ortaya koymaktır.

Bireycilik 

İnsan ilişkilerinde ortaya çıkan düzeni, bireysel eylemlerin öngörülmemiş, önceden hesaplanmamış bir sonucu olarak görmek ve bireyi bir araç değil, bir amaç, kendi başına bir son olarak kabul etmektir. Hatta liberal demokrasi için bireyci bir toplum sistemidir denebilir.

Özgürlük 

Liberal teoride kesinlikle negatif özgürlük esas alınır. Yani bireye bir şey sağlanması değil, onun dış baskılara, zorlamalara maruz bırakılmaması esastır. Liberal demokrasi sabvunduğu özgürlük anlayışında bir önkoşul yoktur. Bireyin sahip olduğu seçenekler ne olursa olsun, dışarıdan zorla müdahale yok ise birey özgürdür. Vicdan, düşünce ve inanç hürriyeti, zevk ve uğraşılarda dilediğini yapma hürriyeti, toplanma hürriyeti ve mülk edinme hürriyeti gibi birçok kavram liberal demokrasinin temeli, ve insanlığa hediyesidir. Özgürlükte tek koşul vardır; o da bir başkasının hürriyetini kısıtlamamak.

Bu özgürlüklere bütünüyle saygı gösterilmeyen hiçbir toplum, hiç bir millet, hiç bir ülke özgür değildir. Bu bağlamda liberal demokraside bireyin rızası olmadan, çoğunluğun yahut toplumun tümünün rızasıyla bireysel özgürlüklerden birinin bile kısıtlanması diye bir kavram söz konusu olamaz. Çünkü liberal demokrasi, temel hak ve özgürlüklerden birinin dahi çoğunluğun rızasına kurban edilmesini kabullenmez.

 Hukukun üstünlüğü ve sınırlı devlet 

Liberal bir ülkede, yasalar herkese eşit tatbik edilir, hiç bir bireye veya zümreye yönelik yasa çıkarılamaz, geçmişe dönük uygulanamaz ve en önemlisi hükümet dahil herkesi bağlar. Devletin amacı sadece ve sadece bireyin özgürlüklerini fiziksel olarak korumaktır.

 Kendiliğinden doğan düzen ve serbest piyasa ekonomisi 

Klasik bir ifadeyle, mülkiyet hakkının -ki diğer bireylere karşı korunan bireysel özgürlük alanının maddi kısmıdır, kişiler arasında serbestçe değis tokuşu esasına dayanan de facto durumun günümüzde aldığı biçimdir; liberal ekonomik öğretinin özünü oluşturur.

Ülke demokrasisinin çok derin sorunları vardır ama çözüm asla darbe değildir asla olmamıştır.Ey asgari ücretli 1300 tl alıyorsun 600 tl ev kirası veriyorsun Bizce suriyeden gelmiş gibi yap boş toki evlerinde otur… ne dersin belki o zaman insan yerine konursun…!Bir gün LDP’yi iktidara getirirseniz, üç-beş işadamının değil, milyonlarca tüketicinin refahını artırmak için çalışacağız.“Hukuk üstünse ondan herkes korkar. Hukuktan herkesin korktuğu yerde ne siyaset sermayeyi, ne sermaye emeği sömüremez. Hukuk bu yüzden mühim.”

ldpadaoaza2

Meral ÇİLECİ Yaptığı konuşmada; Bugüne kadar kalben yanında olduğum LDP ailesine katıldığım için mutluyum, Bundan sonra elele yapacağımız çalışmalarda Liberal Demokrasinin ne anlama geldiğini insanlara doğru biçimde aktarmaya çalışmak bizim en önemli amaçlarımızdan biridir. Aslında pek çok insanın kalbinde Liberal demokrasi vardır fakat bunun farkında değildir, bu farkındalığı hayata geçirerek LDP’yi layık olduğu düzene taşımaya çalışmak en büyük hedefimizdir. 

ldpadaoaza21

 Tek aday olarak seçime giren  Meral ÇİLECİ kongreye katılan tüm delegelerin desteğini alarak Adapazarı İlçe Başkanlığına seçilmiştir. Partimiz ve tüm Üyelerimiz adına kendisine başarılar diler teşkilatımıza hayırlı olmasını dileriz..

Kongrede seçilen yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor. Meral ÇİLECİ ,Selçuk AVCI,Nihat MUŞTU,İlknur AVCI,Serkan KUMRU seçildi

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar