Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11124 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Kutu Kutu Mutluluk” Projesi, Yüksek Dozda Mutluluk İçeriyor…

16 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»“Kutu Kutu Mutluluk” Projesi, Yüksek Dozda Mutluluk İçeriyor…
“Kutu Kutu Mutluluk” Projesi, Yüksek Dozda Mutluluk İçeriyor…

Uluslararası Lions Dernekleri Federasyonu’nun 118-E yönetim çevresine bağlı Yedikule Leo Kulübü’nün yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştığı “Kutu Kutu Mutluluk” projesi çocukları mutlu etmek için 15 Nisan Cuma günü  yola çıktı.

Yedikule Leo Kulübü’nün kardeş kulübü Bursa Hisar Leo Kulübü ile ortak yürüttüğü Kutu Kutu Mutluluk projesi, 23 Nisan’da Diyarbakır’da bulunan Ergani Canveren İlk/Orta Okulundaki 240 öğrenciye hediyelerini teslim edecek.

Uzun zamandır Yedikule Leo Kulübü tarafından yürütülen projeye bir çok gönüllü maddi ve manevi destek veriyor. Oyuncu Seyhan Arman da bir süredir bu yardıma sosyal medya hesaplarından duyurular yaparak ve bizzat katılarak destek oldu.

Proje için alışverişleri bizzat kendisi yapan ve kutuları hazırlayan oyuncu Seyhan Arman, arkadaşı Tuba Umur’un “Kutu Kutu Mutluluk” diye bir proje var, maddi katkıda bulunmak ister misin? mesajıyla haberdar oldu.

Önceleri projeye sadece 2 kutu hazırlayarak katkıda bulunduğunu belirten Arman, daha sonra eksik kutuların olduğunu duyunca kolları sıvadı. Projeye sosyal medya hesaplarından yaptığı duyurularla daha fazla kutu toplayarak destek olmaya çalışan oyuncu, organizasyoncu ruhuyla bir çok gönüllüyü biraraya getirerek, kutuları kendisi hazırladı.

lions

Seyhan Arman projeyi şu sözlerle anlattı; “Toplamda 240 çocuk için 240 kutu ihtiyacı vardı. Ve her kutu için 50 lira sınır konulmuştu. Amaç kutular arasında büyük uçurumlar olmaması ve çocukları sevindirelim derken üzmemekti. Bu sebeple 1 kişi birden fazla kutu için de talip oldu. Proje hedefine ulaştı ve 240 kutu hazırlandı. Hatta sosyal medya hesaplarımdan yeni görenler biz de katılmak istiyoruz diye bana ulaşıyorlar. Fakat onlar bir sonra ki projeyi bekleyecekler. Projeye toplamı 50 lirayı geçmeyen ve 1.sınıftan 8.sınıfa kadar farklı gruplarda olan çocuklardan birisini seçip ona özel hediyeler almakla katılabiliniyordu. Bana ulaşanlar ise genellikle para gönderdiler ve toplanılan paralarla 43 çocuğun kutularını ben doldurdum. Daha doğrusu hâlâ uğraşıyorum. Açıkçası biraz zorlandım çünkü bana 6, 7 ve 8.sınıflar kaldığı için hediye seçiminde ve hediye bulmakta zorlanıyorum. Günlerdir Eminönü’nde talan etmediğim dükkan kalmadı. Söylemesi ayıp harika hediyeler buldum.”

“Kutu Kutu Mutluluk” Projesi, Yüksek Dozda Mutluluk İçeriyor…

Geçtiğimiz günlerde Yedikule Leo Kulübü’nün İstanbul Perpa’da bulunan merkezinde bir araya gelen Seyhan Arman ve kulüp üyeleri toplanan kutuları göndermek için hazırladılar. 15 Nisan’da (bugün) yola çıkan “Mutluluk”, 23 Nisan’da çocukların elinde olacak şekilde tasarlandı. Amaçlarının 23 Nisan‘da çocukları sevindirmek, olduğunu dile getiren Arman, “Kutu Kutu Mutluluk” projesinin, yüksek dozda mutluluk içerdiğini dile getirdi.

Arman, sözlerine; “Dünyada bir çok çocuk hepimizin malumu olan sebeplerden dolayı çok mutsuz maalesef. Gençlerden oluşan Yedikule Leo Kulübü’nde gönüllü çalışan arkadaşlarımız en azından bir okuldaki çocukları mutlu etmek istemişler. Şahsen ben projeye aşık oldum. Çünkü o çocuklar o kutuları aldıkları anı ömürleri boyunca hiç unutamayacaklar. Ben olsam unutmazdım çünkü. Zengin, fakir yada muhtaç olup olmamak önemli değil burada. 23 Nisan Çocuk Bayramı ve hiç tanımadığın birisinden içi hediyelerle dolu bir kutu geliyor. Daha ne olsun. Keşke ben çocukken böyle bir olay yaşasaydım. Hayatımın her anında her olumsuzlukta bu dünyada yaşayan kalbi sevgi ile çarpan birileri var diye düşünür mutlu olurdum.” diye devam etti.

lions1

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar