Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya30°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 12047 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Kutlu Yol Hareketi’, ‘Kutlu Yol Partisi’ Oluyor

03 Mayıs 2021 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»‘Kutlu Yol Hareketi’, ‘Kutlu Yol Partisi’ Oluyor
‘Kutlu Yol Hareketi’, ‘Kutlu Yol Partisi’ Oluyor

‘Kutlu Yol Hareketi’, ‘Kutlu Yol Partisi’ Oluyor

Semih Tufan Gülaltay’ın Onursal Başkanı olduğu ‘Kutlu Yol Hareketi’, ‘Kutlu Yol Partisi’ oluyor…

Semih Tufan Gülaltay’ın Onursal Başkanı olduğu ‘Kutlu Yol Hareketi’, ‘Kutlu Yol Partisi’ oluyor…

Türk milletini tek vücut olarak mevcut politika bezirgânlarından kurtaracak, Atatürkçü çizgide Türk ulusunun sağlığına, varlığına,  güvenliğine, kalkınmasına, ilerlemesine, mutluluğuna, dilde fikirde işte birliğin sağlanmasına ve egemen kılınmasına yönelik milli bir hareket” manifestosuyla kurulan, Kutlu Yol Hareketi, ‘Kutlu Yol Partisi’ oluyor…

Semih Tufan Gülaltay’ın Onursal Başkanı olduğu Kutlu Yol Hareketi “Kutlu Yol Partisi” adıyla siyasi hayata katılıyor. Kutlu Yol Partisi, ülkücü, ulusalcı, vatansever, muhafazakâr, demokrat ve milliyetçilerin bir araya geldiği yeni bir milli merkezi teşkil edecek.

TEŞKİLAT BİNALARI HAZIR

Genel merkez olarak kullanılacak binası, İstanbul il başkanlığı ve bazı il başkanlık binaları hazır olan Kutlu Yol Partisi’nin, Türkiye’ye farklı bir siyasi parti anlayışı getireceğini anlatan Teşkilat Başkanı Murat Baytan, Türkiye’nin birçok ilinde başkanların ve kadrolarının hazır olduğunu, teşkilatlanma çalışmalarının hızla devam etiğini belirtti.

 

YENİ BİR MİLLİ MERKEZ

Kutlu Yol Partisi’nde yer alacakların; özellikle ülkücü, ulusalcı, vatansever, muhafazakâr ve demokrat kitlelerden oluşacağını kaydeden Genel Başkanı Mustafa Gümüş, “Kutlu Yol Partisi; sağcı, solcu, batılı, doğulu ayrımını bitirecek. AK Parti, CHP, İyi Parti ve diğer tüm partilere dağılmış olan ülkücü, ulusalcı, vatansever milliyetçilerin ve kendisini siyasetin merkezinde konumlandıran muhafazakâr, demokrat kesimin yer alacağı Yeni Bir Milli Merkezi oluşturacak.” Dedi.

Kutlu Yol Hareketi’nin “Kutlu Yol Partisi” olarak siyasi arenada yerini alması için çalışmaların tamamladığını ifade eden Genel Başkanı Mustafa Gümüş, “ulusumuzun mutlu, devletimizin güçlü olmasını istiyoruz. Yolumuz: Dilde, Fikirde, İşte Birlik Yoludur. Bu Yol: Kutlu Yoldur.” Diye konuştu.

Kutlu Yol Partisi Kurmayları ile birlikte birçok kişi ve gruplarla bir araya gelerek siyasi yol haritasına son şeklini verdiklerini anlatan Genel Başkanı Mustafa Gümüş, “Görüşmeler, yol haritamız tamamlandı siyasi parti oluşumumuz ile ilgili çalışmalar başlamış durumdadır. Bayram sonrası müracaatlarımızı tamamlayacağız.” İfadesini kullandı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar