Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kur’an-ı Kerim seslere güzellik veriyor

13 Haziran 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kur’an-ı Kerim seslere güzellik veriyor
Kur’an-ı Kerim seslere güzellik veriyor

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda

üçüncü haftanın son bölümünde Somalili Şuayip İssa günün birincisi oldu

Kur’an-ı Kerim seslere güzellik veriyor

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda üçüncü haftanın son gününde aslen Somalili olan ve Çankırı’da eğitimine devam eden Şuayip İssa, güzel okuyuşuyla Haftanın Finali’ne gitmeye hak kazandı.

HAFTANIN FİNALİ BUGÜN 20:45’DE TRT 1’DE

TRT 1’de her gün 23:40’da yayınlanan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda, Haftanın Finali her Salı (bugün) 20:45’de yayınlanıyor. Bu Haftanın Finali’nde gün birincileri Ahmet Kuzu, Şükrü Asıleren, Sanaullah Habib, Muhsin Kara, Ebubekir Kaçan, Murat Çiçek, Şuayip İssa güzel tilavetleriyle gönülleri titretecekler.

ÇANKIRI’DA OKUYAN SOMALİLİ HAFIZ GÜN BİRİNCİSİ

Dört yıl önce yaşadıkları Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye yerleşen Şuayip Issa, aslen Somalili. Hafızlığını tammalamasının ardından halen Çankırı İmam Hatip Lisesi’nde eğitimine devam ediyor. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak Somali’ye hizmet etmek istediğini açıklayan Şuayip İssa, Ahzâb Suresi’nin 36-48’inci âyetlerini okudu.

Güzel okuyuşuyla Dr. Mehmet Ali Sarı hoca ve Halil Necipoğlu’ndan 100’er puan alan Şuayip İssa, Osman Eğin hocanın 95 puanıyla 295 jüri puanına ulaştı. Seyircinin 84 puanıyla toplamda 379 puan alarak Haftanın Finali’ne gitmeye hak kazandı. Şuayip İssa, Haftanın Finali’ne Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu hoca ile hazırlanacak.

Trabzon’dan Serkan Çelik, Vâkıa Suresi’nin 10-27’nci âyetlerini tilavet etti. Jüriden 273 puan alan Serkan Çelik, seyirciden 85 puan aldı ve toplamda 358 toplam puan ile yarışmayı tamamladı.

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde okuyan Emrah Ep, Şuarâ Suresi’nin 69-89’uncu âyetlerini okuduğu tilaveti jüriden 275 puan aldı. Seyirciden 80 puan alan Emrah Ep, toplamda 355 puan almış oldu.

Bursa Yenişehir’de müezzin olarak görev yapan Hacı Efe, Hac Suresi’nin 74-78’inci âyetlerini okudu. 32 yaşında hafızlığa başlayan ve yarımlayan Hacı Efe, jüriden 251 ve seyirciden 76 puan ile, toplamda 327 puan aldı.

Meryem Suresi’nin ilk 8 âyetini okuyan Halil Özkan, jüriden 234 puan ve seyirciden 77 puan aldı. Jüriden Dr. Mehmet Ali Sarı hocanın isteği üzerine kaside okuyan Halil Özkan, büyük beğeni aldı.

Şuayip İssa

Şuayip İssa

Serkan Çelik

Emrah Ep

Hacı Efe

Halil Özkan

Tüm görselleri indirmek için CToWUd

Ek Dosyalar

msword Icon Kur’an-ı Kerim seslere güzellik veriyor.docx İndir
Bu eposta ‘RAJANS’ adına fehmiduman@gmail.com adresine gönderilmiştir.
‘RAJANS’ ile ilgili ve/veya başka bir marka ile ilgili basın bülteni veya basın daveti almak istemiyorsanız marka, sektör ve abonelik ayarları için lütfen tıklayınız.
powered by Faselis
CID: y29Hh,1,24218,306920-256438-lambda 1.1
Bu epostayı görüntülemekte zorluk yaşıyorsanız: Lütfen tıklayınız.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar