- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kırtasiyede son trendler için geri sayım

23 Ocak 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kırtasiyede son trendler için geri sayım
Kırtasiyede son trendler için geri sayım

Kırtasiyenin kalbi bu fuarda atacak

On binlerce kırtasiye ürünü bir arada

Dünyanın üçüncü büyük fuarı haline gelen ‘İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı 2018’ için geri sayım başladı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği’nin (TÜKİD) düzenlediği fuar, TÜYAP’ta 21-25 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Yurt içinden ve yurt dışından 250’yi aşkın firmanın katılımının beklendiği fuar, dev iş birliklerine sahne olacak. Son teknoloji on binlerce ürünün görücüye çıkacağı fuarda, pek çok ürün lansmanı gerçekleştirilecek

İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı 2018’in kapılarını açmasına az kaldı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) tarafından 24’üncüsü düzenlenecek olan İstanbul Kırtasiye-Ofis Fuarı 2018, 21-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Alanında dünyanın üçüncü büyük fuarı haline gelen fuar, ikinci kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde misafirlerini ağırlayacak. Türkiye’nin her yanından gelen perakendecilerin buluşma noktası haline gelecek olan fuarda, okul, kırtasiye, kağıt, ofis malzemeleri ve oyuncak sektöründeki son teknoloji on binlerce ürün sergilenecek. Sağlık testlerinden geçip, güvenilirliği tescillenmiş ürünlerin yer alacağı fuarda, birçok ürün lansmanı gerçekleştirilecek. Yurt içi ve yurt dışından yüzde 55 artış ile 250’yi aşkın firmanın katılması beklenen fuarda, pek çok iş görüşmesi yapılacak, perakende ekonomisi ciddi bir canlılık kazanacak. 5 salon 40 bin metrekare alanda düzenlenecek fuarda, alanında uzman kişilerin katılacağı birçok da etkinlik düzenlenecek.

‘İş birlikleri ile sektör büyüyecek’

TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, fuar için aylar öncesinden çalışmaya başladıklarını söyleyerek, “Tüm sektörün bir araya gelebildiği fuarımızda on binlerce ürün ve en son yenilikler görücüye çıkacak. Son trenlerin takip edilebileceği fuarda, firmalar yeni iş birliklerine de imza atacaklar. Sektörümüzün gelişimi açısından çok önemli bir yeri olan fuar, ülke ekonomisine de katkı sağlayacak” dedi. 2017 yılında fuara yurt içi ve yurt dışından 165 firmanın katıldığını, bu yıl bu sayıyı yüzde 50’yi aşkın artış ile 250’nin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirten Şendil, metrekare olarak da 5 salon 40 bin metrekareye ulaştıklarını anlattı. Geçen yıl fuarın, tüm Türkiye’den gelen perakendecilerin yanı sıra yurt dışından da 18 ülkeden çok sayıda firmanın katılımı ile gerçekleştiğini dile getiren Şendil, “Ziyaretçi sayımıza baktığımızda ise geçen yıl 50 ülkeden 572 yabancı, 78 ilden 9 bin 291 yerli, toplamda 9 bin 863 kişiyle fuarımızı tamamladık. Bu yıl da 15 bini aşkın kişiyi ağırlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl fuara Anadolu’dan yoğun bir katılımın gerçekleştiğini hatırlatan Şendil, “Bu yıl da aynı katılımı bekliyoruz. Ayrıca fuarda standı olan katılımcılara da destek oluyoruz. Katılımcılarımızın şehir dışından gelecek misafirlerinin önemli bir kısmının 2-3 günlük konaklama masraflarını karşılayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Bin beş yüzün üzerinde perakendeci ağırlanacak

Öte yandan fuar için; T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın ve Moskova, Sofya, Tahran, Tiflis, Üsküp ve Kahire’de yer alan TÜYAP yurt dışı ofislerinin desteğiyle; Makedonya, Bosna Hersek, Kosova, Sırbistan, Ukrayna, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Ürdün, Kıbrıs, Irak, Kahire, Bulgaristan, Filistin, İsrail, Mısır, Suudi Arabistan, Yemen ve Yunanistan’dan heyet organizasyonu yapılacak. Yurt dışı heyet organizasyonlarının yanı sıra Anadolu’da faaliyet gösteren perakendeci, toptancı firmaların fuara gösterdiği yoğun talebi karşılamak için ticaret odalarının da desteği alınarak bin beş yüzün üzerinde perakendeci fuarda ağırlanacak.

Editöre Not: 1985 yılında İstanbul Kırtasiye İmalatçıları, İthalatçıları ve Toptancıları Dayanışma Derneği adıyla kurulan ve günümüzde Tüm Kırtasiyeciler Derneği olarak yoluna devam eden TÜKİD, bugüne kadar taklit, sahte, korsan, sağlıksız kırtasiye ürünlerinin satışının önlenmesi ve nitelikli ürün kullanımının özendirilmesi konularında çok sayıda başarılı projeyi hayata geçirdi. Derneğin başkanlığını Vecdet F. Şendil yürütüyor.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar