Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kırkpınar Meydanı Daha Şık Olacak

06 Aralık 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kırkpınar Meydanı Daha Şık Olacak
Kırkpınar Meydanı Daha Şık Olacak

Kırkpınar Meydanı Daha Şık Olacak

Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kırkpınar Mahallesi’ni daha şık bir görünüme kavuşturmak için, meydan ve meydana eşlik eden yollarda parke taşı çalışması başlattı. Özelikle meydanı çevreleyen ve işletmeler önünde bulunan yollara parke taşı döşemeye başlayan ekipler sayesinde, Kırkpınar Meydanı daha estetik bir görünümle beğeni toplayacak.

elek1

Kırkpınar Meydanı parke taşı çalışmalarına eşlik eden diğer çalışmayla da Kırkpınar Meydanı’nın tam anlamıyla aydınlatılması amacıyla da yeni aydınlatma direkleri meydan kenarına dikiliyor. Geceleri aydınlık bir meydan oluşturmak için aydınlatma direklerinin meydana dikilmesi için girişimlerde bulunan Sapanca Belediyesi, yapılan çalışmayla Kırkpınar halkına ışıl ışıl bir meydan sunacak.

Kırkpınar Meydanı çalışmalarını değerlendiren Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Kırkpınar meydanı çalışmalarıyla Kırkpınar halkına estetik bir meydan kazandıracaklarını ve meydan düzenlemesiyle Kırkpınar Mahallesi’nde yıllar önce yapılan halk oyunları, festival gibi etkinliklerin,  tekrar ilgili meydanda düzenlenmesini planladıklarını belirtti.

kırk.meydan parke1.jpg görüntüleniyor

kırk.meydan parke2.jpg görüntüleniyor

kırk.meydan1.jpg görüntüleniyor

Sapanca Kültür, Turizm ve Tiyatro Topluluğu’ndan Şagel’e Tiyatro Katkısı

SAKÜT, LİSELİ TİYATROCULAR’UN YANINDA

Sapanca İlçesi’nde, Sapanca Belediyesi ve Sapanca Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla, tiyatro potansiyelini yeni oyunlarla,  yeni tiyatro sevdalılarına aktararak geliştirmeyi hedefleyen Sapanca Kültür, Turizm ve Tiyatro Topluluğu Yönetmeni Cemal Karaağaç, Sapanca Şehit Albay Güner Ekici Anadolu Lisesi öğrencileriyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Festivali’ne katılmak amacıyla yeni bir oyun hazırlığını sürdürüyor.

tiy1

Haftada iki gün, üçer saatlik çalışmalarla yeni oyuncuların altyapı eksikliklerinin tamamlanması amacıyla devam eden çalışmalarda, Şagel öğrencilerinin oyun öncesi performanslarının üst düzeyde bir performans olduğunu dile getiren Saküt Yönetmeni Karaağaç, öğrencilerin etkin bir tiyatro festivalinde yer almaları için kaliteli bir oyun seçiminde bulunduklarını ve öğrencilerin çalışmalar konusundaki duyarlılık ve verimlerine teşekkür etti.

Şagel öğrencilerinin tiyatro oyunu sergileme potansiyellerini, Dünya’ca önemli bir oyun yazarı olan Anton Çehov’ un Üç Kızkardeş adlı oyununu sahneye taşıyarak ispatlayacaklarına inandıklarını belirten Yönetmen Karaağaç, sahne deneyimine böyle bir oyunla adım atacak öğrencilerin kendisini de çok mutlu ettiğini ifade ederek, Şagel öğrencilerinin sergileyeceği Üç Kızkardeş adlı oyunun çalışmalarına, Çehov’ un bir yazar olarak çok önemsediği bir duyarlılıkla başladıklarını sözlerine ekledi.

Yapılan genişletmelerle cadde ferahlıyor

KURTKÖY DEREBOYU CADDESİ’ NDE RAHATLIK

Sapanca’nın Kurtköy Mahallesi’ni adeta baştanbaşa kat eden Kurtköy Deresi kıyısında yer alan Dereboyu Caddesi, yapılan genişletme çalışmalarıyla ferahlığa kavuşturuluyor. Yetersiz olan yedi metrelik yol genişliğini yer yer on iki metreye çıkarta genişletme çalışmasıyla, yol kenarlarından yağmur sularının akışına rahatlık sağlaması da düşünülüyor.

Dereboyu Caddesi’nin genişletilmesi çalışmalarının, kış koşullarına daha fazla maruz kalınmadan bitirileceğini açıklayan Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Yol İşleri Şefliği, yapılan genişletme çalışmasıyla Dereboyu Caddesi’nin eğimli kesimlerinde yer alan virajların da yeterli genişliğe kavuşturulduğunu ifade ettiler.

yol1

Yaklaşık olarak 2 kilometrelik güzergahta yol genişletme çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Kurtköy Dereboyu Caddesi’ nde önceki aylarda yağmur sularından kaynaklanan olumsuzlukların da bertaraf edileceğini ve yağış alan mevsimlerde caddenin büyük bir rahatlamayla araç ve yaya trafiğine hizmet vereceğini vurguladı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar