Dolar : Alış : 8.0729 / Satış : 8.0875
Euro : Alış : 9.6558 / Satış : 9.6732
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11765 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu, “ 2 Trakya büyüklüğünde tarım arazisi ekilmiyor.

21 Haziran 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kılıçdaroğlu, “ 2 Trakya büyüklüğünde tarım arazisi ekilmiyor.
Kılıçdaroğlu, “ 2 Trakya büyüklüğünde tarım arazisi ekilmiyor.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a tepki

Kılıçdaroğlu: Biz terör diyoruz, işsizlik diyoruz ama birilerinin gündemi hiç değişmiyor. Kardeşim seni başkan yaptırmayacağız.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin en zayıf döneminde olduğunu belirterek, “Türkiye’nin çıkarlarını kendi geleceği için pazarlayabilecek durumdadır” dedi. Kılıçdaroğlu aydınların tutuklanmasına “Teröre yardım ve yataklık yapanlar Ankara’da oturanlardır” diye tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, TBMM’deki grup toplantısında özetle şöyle konuştu:

“TERÖRE YARDIM EDENLER ANKARA’DA OTURUYOR”

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TiHV) Başkanı Prof. Şebnem Korur Fincancı, Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve Ahmet Nesin’in terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları gerekçesiyle tutuklandığına işaret eden Kılıçdaroğlu, “O hakime söylüyorum, , terör örgütüne yardım ve yataklık yapanı arıyorsan hepsi Ankara’da oturuyor. Bu aydınlar ellerine bomba alıp eylem yaptılarsa hapse atın. Valilere telefon açıp, ‘Bırakın eylem yapsınlar, bunlara dokunmayın’ dedilerse alın içeriye.

İSRAİL TEPKİSİ

İsrail ile barışacağız diye haberler var. Bunlar değil miydi atıp tutanlar, kızdığı zaman ‘İsrail dölü’ diyenler. 2 Ocak 2016, dönemin Başbakanı şunu söylüyor: “İsrail’e muhtacız” diyor. Ne oldu da Türkiye birden bire Türkiye İsrail’e muhtaç hale geldi. Bu ülkeyi yönetenler kimlerdi? Asarız, keseriz diyorlardı. Ülkesini düşünün aydınlara sesleniyorum, şu andaki hükümet Türkiye’nin çıkarlarını korumaktan uzak bir hükümettir. En zayıf dönemindedir ve Türkiye’nin çıkarlarını kendi geleceği için pazarlayabilecek durumdadır, en zayıf halkadadır.

“SUÇU YIKMAK İÇİN GEREKÇE ARIYORLAR”

Her gün şehitlerimiz geliyor, terör azdı gidiyor. Havuz medyasının koordinatörü de milyonali. Afedersiniz Binali.  Havuz medyası ’14 ile silah gömüldü, 287 terörist keşif için Türkiye’ye gönderildi’ diyor. Peki kardeşim iktidarda kim vardı? AKP’nin şöyle bir özelliği var, sanki dün iktidara gelmiş de, onları karalayarak kendisine yeni bir yol açıyor. 14 ile silah gömülürken bu ülkede yönetici, vali, kaymakam, emniyet müdürü, bakan, başbakan, cumhurbaşkanı kimdi? Terör örgütüyle masaya oturan kim? Valillere, ‘bunlara dokunmayın’ diyen kimdi? Binali, ‘bazı belediyeler lojistik destek yapıyorlardı’ diyor. Yaparlarken iktidarda kim vardı? Yeni mi haberin oldu? Bu suçu kime yıkarız diye gerekçe arıyorlar. Önünüzde kitapçıklar var. Kim yardım ve yataklık yapıyor, bütün delilleri, bilgileri var. Devletin arşivlerinde bunlardan daha fazlası var.

“BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ”

Birisinin derdi hiç değişmiyor. ‘İlla ben başkan olacağım. Beni başkan yaptırın.’ Vatandaşın derdi, işsizlik, terör hiç önemli değil. Tek önemli olan başkanlık. Kardeşim seni başkan yapmayacağız.

ergene

“ÇARK ETME”

Kılıçdaroğlu, ABD başkanlık modelinde eyalet sistemini kabul edip etmediğini sormuş Başbakan Binali Yıldırım ise “Biz üniter devletiz” yanıtını vermişti. “Çark etme” diye seslendiği Yıldırım’a Kılıçdaroğlu üç soru daha yöneltti. Amerikan modeli başkanlık sisteminde milletvekillerinin kürsüde sınırsız-süresiz konuşma hakkı olduğunu, yargıç ve büyükelçi atamalarını senatonun yaptığını belirten Kılıçdaroğlu, Amerikan başkanlarının kirasını, yediği yemeğin, misafirlerinin masraflarını beş yıldızlı otel tarifesi üzerinden ödediğini anlattı. Kılıçdaroğlu “Böyle bir sistem getirecek misin? Bunu getirirsen bir gün sarayda kalmaz. Bin 100 odalı sarayın kirası herhalde çok yüksek olur. Getirecek misin Binali Bey?” dedi.

kilicdaroglu

“TARİHİN ÇÖP SEPETİNE GİDECEKLER”

Danıştay’ı, Yargıtay’ı ve YSK’yı sıfırlıyorlar. Darbe dönemlerinde yapılan bir operasyondur bu. 12 Eylül darbecilerinin bile aklına gelmemiştir, Hitlerin, Mussolini’nin, Pinochet’inn yaptığı bir şeydir bu. Baksınlar bunlar nerede? Aynı akıbete uğrayacaktır, aynı yere gedeceklerdir, tarihin çöp sepetine gideceklerdir. Anayasaya aykırı olduğunu ama nasıl olsa Anayasa Mahkemesi kararları geriye yürümez, iptal etse de bir şey olmaz diyorlar. Hukuka karşı hiledir bu. Hukuku hile üzerine inşa ederseniz, bu toplumda ahlakı bir daha yozlaştırmış, yargıyı yürütme organının arka bahçesine dönüştürmüş oluyorsunuz.

“LİSELİLER KADAR YÜREĞİN YOK”

Ne diyordu çay toplayan vatandaş. Adalete güven yüzde 30’a indiyse, neden çay toplamaya gittin, bir liseli öğrenci kadar yüreğin yok senin. Gelip millete dediler ki, 250 olan üye sayısını 516’ya çıkardılar. 95 olan üye sayısını 156’ya çıkardılar. Şimdi tam tersini yapıyorlar. 17/25 Aralık olayları nedeniyle. Malı götürdüler, paraları sıfırladılar ya, bu haramzadeler yargıyı değiştirerek ileride kendileri için güvenceli alan yaratmak istiyorlar. Ne kadar uğraşırsan uğraş bir gün yargının önüne çıkacaksın ve millete hesabını vereceksin.

“AYM’Yİ KAPATIYORUZ DİYEBİLİRLER”

Türkiye’de bir dikta yönetimi var, bu yönetimin getirdiği düzenlemelerden birisi yargıyla ilgili düzenlemedir. Yapılan düzenleme hukuki değil, siyasi düzenlemedir. Bunu Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağız. AYM üyelerine sesleniyorum; Sizin için de bir kanun gelebilir, AYM kaldırılmıştır diyebilirler. Eğer hukuka karşı yapılan hilenin arkasında durursanız o hile bir gün sizi de vurur. Bu ülkeyi seviyorsanız, sağlıklı bir hukuk eğitimi almışsanız, bu yasaya ivedilikle karşı çıkacaksınız…Türkiye bir dikta yönetimine teslim olmamalıdır.

YABANCI TOPRAK KİRALAMA

Hükümetin yurt dışında tarım arazisi kiralamaya hazırlandığına işaret eden Çünkü çiftçi zarar ediyor. Amaçları malı götürmek için kılıf ayarlamak. Yandaşlarına git Afrika’dan 10 liraya kirala al sana 500 lira, aramızda bölüşürüz diyecekler” dedi. Kılıçdaroğlu elektrik borcunu ödemeyen çiftçilerin teşvik alamadığını belirtti ve çiftçinin değil elektrik şirketinin hakkının korunduğunu vurguladı

Terörle ilişkilendirmeye yönelik propaganda faaliyetlerine karşı harekete geçen CHP, AKP’li yöneticilerin terörü öven konuşmalarını kitapçık yaptı. “AKP teröre yardım ve yataklık ediyor” başlıklı 22 sayfalık bir kitapçık Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesinde grup salonunda dağıtıldı. Kitapçıkta açılım sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamalara yer verildi.
aralık73

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar