Dolar : Alış : 7.3836 / Satış : 7.3969
Euro : Alış : 8.9597 / Satış : 8.9759
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kıkpınar Sahil Yolu’ndaki Düzenlemeler Halk İçin

17 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kıkpınar Sahil Yolu’ndaki Düzenlemeler Halk İçin
Kıkpınar Sahil Yolu’ndaki  Düzenlemeler Halk İçin

Kıkpınar Sahil Yolu’ndaki  Düzenlemeler Halk İçin

Sapanca İlçesi Kırkpınar sahil yolundaki düzensizlikleri gidermek amacıyla yapılan çalışmalarda sona gelindi. Sahil yolunda boydan boya bir bakım işlemini gerçekleştiren Sapanca Belediyesi ekipleri, yaya kaldırımı boyunca uzanan kesimi ahşap çitlerle donatarak, halkın hizmetine sundu.

Sahil yolu boyunca araçların gelişigüzel park etmemeleri için kaldırımlara çıkışı engelleyen kare piyonların montajını tamamlayan ekipler, cadde boyunca herhangi bir trafik sorunu yaşanmaması için önlemlerini aldı. Eski günlerde özellikle, araçların gelişigüzel park etmeleri nedeniyle ziyaretçiler için sorun çıkaran güzergâhtaki düzenlemeler, halkın sahil kesiminden denetimli olarak daha rahat yararlanabilmesi için yapıldı.

sapanca

Kırkpınar Sahil yolundaki düzenlemeler için bir açıklama yapan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca Gölü’nün her kesiminde halkın göl kıyısındaki etkinliklerinde herhangi bir engel oluşmaması açısından düzenlemeler yaptıklarını belirterek, göl sahilinin düşünülebilen en geniş anlamda kamu yararı adına kullanılmasını sağlamaya yönelik hareket ettiklerini vurguladı. Göl sahilinin koruma, kullanma duyarlılığına uygun bir biçimde kullanılacağına emin olduğunu belirten Başkan Yılmazer, halkın gölden azami bir şekilde yararlanabilmesi için tüm düzenlemelerin yapıldığını ifade etti.

Sapanca Bld.Bşk.’na Askf,Futbol İl Temsilciliği ile kulüpler ziyareti

Sapanca’yı Sakarya Süper Amatör Lig’de başarıyla temsil ederek Bölgesel Amatör Lig’e yükselmeyi hak eden Sapanca Gençlikspor ve Kırkpınarspor’u  başarılarından dolayı, yine Bal Ligi grubunda Sapanca’nın diğer takımı olan Akademispor’u da verdiği centilmence mücadeleden dolayı tebrik etmek üzere, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’i makamında ziyaret eden Askf Başkanı Yaşar Zımba ve Sakarya Futbol İl Temsilcisi Ali Aslan, amatör takımlara verdiği desteklerden dolayı aşkan Yılmazer’e teşekkür ettiler.

askf2

Ziyarette hazır bulunan Sapanca Gençlikspor Başkanı Yunus Gümüşel, Kırkpınarspor Başkanı Cüneyt Uçar ve Akademispor Başkanı Osman Kubilay da hem Başkan Yılmazer’e hem de ziyarette bulunan Zımba ve Aslan’a teşekkür etme fırsatı buldular. Sapanca’nın iki takımının birden Bal Ligi’nde mücadele edecek olmaları nedeniyle karşılıklı olarak değerlendirmelerde bulundular ve kazanılan başarının sadece sportif anlamda değil ilçe tanıtımı anlamında da çok önemli olduğu dile getirildi.

Sapanca’nın iki takımla birden gelecek sezon Bal Ligi’nde de başarılı olacağına inandıklarını belirten ziyaretçiler, kulüp yetkilileri ve Başkan Yılmazer, yeni sezon planlamasının sadece Bal Ligi’ne yükselen takımlar açısından değil, Sapanca’daki diğer amatör kulüpler açısından da hassasiyetle değerlendirilmesi gerekliliğinin altını çizdiler ve halkın futbola ilgisi sayesinde her zorluğun üstesinden gelineceğini ifade ettiler.

Sapanca Turizm Fakültesi Girişinin Üstü Örtülüyor

Sapanca İlçesi’nin geleceğine en büyük yatırım olan Turizm Fakültesi’ni Sapanca’ya kazandıran Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in talimatıyla, fakülte girişindeki açık olan bölümün kapatılmasına başlandı.  2016-2017 Eğitim Dönemi’nde öğrenci kabulüne başlanacak olan Turizm Fakültesi, Sapanca’ya uzun yıllardan bu yana en büyük yatırım niteliğinde.

SAPANCATURİZM3

Sapanca’nın sosyal ve ekonomik yapısının Turizm Fakültesi’yle birlikte daha da gelişecek olması nedeniyle çalışmaları hızlandırdıklarını belirten Başkan Yılmazer, fakülte girişinde daha önceki projede açık bırakılan bölümün de kapatılarak, bina girişinden itibaren yaşanabilecek olumsuzluğun giderildiğini ifade etti.

Sakarya Üniversitesi Sapanca Turizm Fakültesi’nin öğrenci kabulüne bu yıl başlayacak olması nedeniyle Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü ile devamlı olarak görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Başkan Yılmazer, Sapanca’nın geleceğinde Turizm Fakültesi’nin ne kadar önemli bir işleve sahip olacağının, öğrenci kabulünün başladığı aylardan itibaren tüm açıklığıyla herkes tarafından anlaşılabileceğini vurguladı.

YORUMLAR