Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kent Meydanı son 8 yılda tanınmaz hale geldi

26 Haziran 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kent Meydanı son 8 yılda tanınmaz hale geldi
Kent Meydanı  son 8 yılda tanınmaz hale geldi

Kent Meydanı, Sakarya Büyükşehir Belediye eski Başkanı

Aziz Duran’ın dönemindeki göz kamaştıran güzelliğini özler oldu

ESKİ HALİNDEN, ESER YOK ŞİMDİ

Haber-Nurettin ERYILMAZ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Duran döneminde, Sakarya’ya tören, kutlama, konser, miting gibi etkinlikler için geniş bir meydan kazandırılmıştı. 10 bin metrekarelik geniş bir açık alana sahip olan Kent Meydanı, Sakarya’nın değerlerini yansıtan rölyefler, şehir mobilyaları, havuz ve yeşil alan düzenlemeleriyle donatılırken, şehir merkezinin görünümünü de değiştirmişti.

ken1

Etkinlikler düzenleniyordu

10 bin metrekarelik geniş bir açık alana sahip Kent Meydanı’nda, çocuklar için yapılan etkinlikler dikkat çekiyordu. Meydanın kenarları bir birbirinden güzel ekilen çiçeklerle süslenirken, alanda bulunan fıskiyeli havuz vatandaşların uğrak yeriydi.

Şehir mobilyaları, havuz ve yeşil alan düzenlemeleriyle donatılan Kent Meydanı , şehir merkezinin görünümünü değiştirmişti.

 

sakaryakent3sakaryakent1

Resimlerde kalan güzellik

Katlı Pazar Yeri’ne bakan bölümünde yarı açık bir sergi alanı oluşturularak sanatsal sergi ve toplantılar yapılırken, şimdi ise sergi alanı binlerce güvercine ev oldu. Şehrin kalbi niteliğindeki Kent Meydanı’nın, son 8 yılda tanınmaz hale gelmesi ile vatandaşlar nerede o güzel görkemli meydan diye sormaktan kendilerini alamadılar.

sakaryakent2

2008

kentmeydanı2

2008

sakaryakent2

2016

Harabeye döndü

Bakımsızlıktan harabeye dönen alandaki yer taşları kırılırken, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtı bakımsız şekilde duruyor. Sakaryalılar, meydanın 8 yıl önceki güzelliğine dönüştürülmesi için belediyenin harekete geçmesini istediler.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar