Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kaymakam İdris Akbıyık’a Veda Yemeği

15 Aralık 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kaymakam İdris Akbıyık’a Veda Yemeği
Kaymakam İdris Akbıyık’a Veda Yemeği

     Akbıyık’a Veda Yemeği

    Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık’ın İstanbul ili Şişli ilçesine atanması dolayısı ile  Hendek Belediyesi Uludere Sosyal tesislerinde veda yemeği düzenlendi. Veda yemeğine 25. Dönem Sakarya milletvekili Ali İnci, Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, Marka Genel Sekreteri (Doğu Kalkınma Ajansı) Mustafa Ayhan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Şenay Sakal, ilçe protokolü, kaymakamlık çalışanları, daire müdürleri ile birlikte CHP ve MHP ilçe başkanları katıldılar. Gecede AKP ilçe başkanının olmaması dikkat çekti. 

   Hendek birlik, beraberlik ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir ilçe

   Veda yemeğinde konuşma yapan 25. Dönem Sakarya milletvekili Ali İnci, “Hendek, siyasi partiler de dahil olmak üzere birlik ve beraberliğin,  kardeş duygularının tavan yaptığı bir ilçe. Baktığımızda Hendek ilçemizi bürokratlarımızın atlama tahtası olarak görüyoruz. Zira ilçemizde görev yapan kaymakamlarımız daha büyük ilçelere buradan atanmışlar bazıları valiliğe kadar yükselmişlerdir. Çalıştığımız kaymakamlarımızla birlik, bütünlük içerisinde olduk. Ben hepsinden memnunum. İlçemize kattığımız eserleri hep birlikte yaptık. Gelecek olan yeni kaymakam arkadaşımızın da aynı düşüncelerle Hendeğimize hizmet edeceğini düşünüyorum.  Kaymakamımız İdris Akbıyık’a yeni görev yerinde de aynı başarılarının devamını diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

     İlçedeki birlik, beraberlik ve ahenk mükemmel

    Kaymakam İdris Akbıyık’ın okul arkadaşı olan  Hendeğimizde 6 yıl kaymakamlık yapan ve şu an Doğu Kalkınma Ajansı sekreterliğini yapan Mustafa Ayhan’da gecede yaptığı konuşmasında,  “ Hendekte uzun yıllar görev yaptım, burası benim ikinci vatanım. Bende bir Hendekliyim.  Böylesi bir gecede sizlerle birlikte olmaktan mutlu oldum. Hendek ilçesindeki birlik ve ahenk mükemmel bunun devamını diliyorum. Hepinize saygılar sunuyor,  arkadaşımız İstanbul’a atandı bu yeni görevinde arkadaşımıza başarılar diliyorum. “ diye konuştu.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

   Ülkemiz çok kritik bir dönemden geçiyor. Büyük devletimiz bunlarında üstesinden gelecektir

   Onuruna düzenlenen veda yemeğinde son konuşmayı ilçemizden tayin olan kaymakam Akbıyık yaptı.  Geyvede 5 yıol , Hendekte de 1,5 yıl görev yaptığını belirten Akbıyık, ilçede güzel dostluklar kurduğunu, kendisinin de bir Hendekli olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade ederek; “ kısa zamanda büyük projeler gerçekleştirdik. Makamda oturan bir bürokrat değil halkının içerisinde olan bir devlet görevlisi  bilinci ile hareket ettim. Her zaman kendimi karşımdakinin yerine koyarak empati yaptım. İlçemizdeki STK’larla, daire müdürlerimizle işbirliği ve koordinasyon içerisinde görev ifa ettim bu da başarıyı getirdi. İlçemiz çok kritik bir dönemden geçiyor. Bütün terör örgütleri aynı amaçta ülkemize karşı menfi yönde bir olmuşlar, ülkemize saldırıyorlar. Her ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir ve tüm bu badireleri atlatacaktır.

    Ülkemiz ümmetin ve mazlum devletlerin umududur

   Bu anlamda Türkiye Cumhuriyeti bütün mazlum devletlerin umududur. Hep birlikte devletimizin yanında olmalıyız sizlerin de bu düşüncelerle hareket edeceğinize gönülden inanıyorum. Görevimiz esnasında bize destek veren başta belediye başkanımızı, siyasi parti temsilcilerini, STK temsilcilerine ve Hendek halkına çok teşekkür ediyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

    Hediye takdiminde jandarmanın hediye ettiği Atatürk tablosu katılımcılardan büyük alkış aldı

Konuşmaların ardından kaymakam Akbıyık’a  25. Dönem Sakarya milletvekili Ali İnci, Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, daire müdürleri adına ilçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş ve ilçe jandarma komutanı Yüz. Deniz Kün tarafından hediye takdimleri yapılmasının ardından yemeğe geçildi. Yemeğin ardından Uluderenin eşsiz doğa manzarası karşısında çaylarını yudumlayan katılımcılar gece geç saatlere kadar hoş sohbetlerine devam ettiler.     AHMET ÇİLECİ-HENDEK

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar