Dolar : Alış : 7.3391 / Satış : 7.3524
Euro : Alış : 8.8679 / Satış : 8.8839
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya12°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11318 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Katlı Pazar Yeri,Gar Ve İstasyon Taksi Durağı Esnafları

23 Ağustos 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Katlı Pazar Yeri,Gar Ve İstasyon Taksi Durağı Esnafları
Katlı Pazar Yeri,Gar Ve İstasyon Taksi Durağı Esnafları

Katlı Pazar Yeri,Gar Ve İstasyon Taksi Durağı Esnafları

Katlı Pazar Yeri,Gar Ve İstasyon Taksi Durağı Esnafları Adına;Beytullah Akova –  İbrahim Tok – Nevin Bahadır-İsmail Hocalar.” Sakarya Büyükşehir Beledidye başkanımız Zeki Toçoğlu’nun tren garı hakkındaki açıklamalarını takip ediyoruz. Sosyal medya ve yazılı basından görüldüğü üzere tren garı ve çevresinin yaşam alanı olacağı bilgisi verilmektedir Belediye ye atılan twitlerden, sosyal medyada yazılan mesajlardan, TCDD ye giden şikayetlerden, toplanan imzalardan ve en önemlisi sokaktan halkımızın garın yerinde kalmasını ve seferlerin bir an önce başlamasını istediğini görüyoruz.
İstanbul yönünden onlarca yerleşim biriminden gelen binlerce öğrenci aralarında para toplayarak ve saatlerce birbirlerinin derslerini bitmesini bekleyerek kiraladıkları dolmuş, araç v.s ile öğrenimlerini sürdürmektedir. Hem tren garında hem taksilerde hem de pazar yerinde biz esnaflar bu şikayetleri her gün alıyoruz. Memurlarımız, işçilerimiz de aynı durumdan muzdaripler.Ada-ray ın kaldırılması ve ada-eksperisinin mithatpaşadan sefere başlaması bu şikayetlerin tuzu biberi olmuştur. Vatandaşın ucuz, hızlı, güvenli yolculuk ettiği her anı yaşam alanı olarak görülmelidir.

   Tren geri döndüğü takdirde şehrimizdeki ticaret,turizm hareketlenecektir.Katlı pazar yerine ,yenilenen uzun çarşıya,AVM lerimize,çark caddemize eskisi gibi alışverişe diğer il ve ilçelerden yerli turist  akacaktır.Bunlar domino etkisi yapacak şehrimiz daha yaşanabilir iller arasına girecektir.Konuyu yalnızca Haydarpaşa’dan ibaret görmemek gerekir aradaki istasyonların büyük çoğunluğu açık, 2018 yılı içerisinde gardan binen yolcu eskisi gibi Haydarpaşa’ya ve buraya entegre olacak İstanbul içi metro ve raylı sistemlerle istediği yöne ucuza ve hızlı seyahat edebilecektir.

  Belediyemizin “Tarihimize sahip çıkıyoruz “sloganını önemsiyoruz. 120 yıllık trenlerimize sahip çıkalım, TCDD ile yapılacak ortak bir çalışma ile garı ve çevresini restore ettirelim etrafını düzenleyelim. Şehrimizde vagon fabrikası varken bunun kıymetini bilelim, nimetlerinden yararlanalım. Rayları kaldırdıktan sonra Kocaeli gibi pişmanlık yaşamayalım. Sakaryalının ekonomik ve hızlı seyahate ihtiyacı var. Zaman hepimiz için çok önemli. Gaziantep BŞB bütün şehri raylı sistemle donatıyor ve istasyonlar dışında tüm sorumluluk TCDD ye ait. Biz neden böyle bir imkana sahip olmayalım ? Belediyemizin gücü buna yetecektir. Yapılacak proje her ne ise toplum mutabakatı yapılarak karar verilmelidir. Esnaflar olarak trenlerin çalışmaması yolcu olmaması ticaretimizi etkilemiştir .Umarız belediyemiz bir an önce bu tarihi hatadan döner ihtiyaçlarımıza göre projeler hazırlar.22.08.2017

KATLI PAZAR YERİ,GAR VE İSTASYON TAKSİ DURAĞI ESNAFLARI

Adına;BEYTULLAH AKOVA –  İBRAHİM TOK – NEVİN BAHADIR-İSMAİL HOCALAR.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar