- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karasu’da 30 Ağustos Kutlamaları

30 Ağustos 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Karasu’da 30 Ağustos Kutlamaları
Karasu’da 30 Ağustos Kutlamaları

Karasu’da 30 Ağustos Kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Çerçevesinde Karasu İlçe Protokolü, Karasu Atatürk Bulvarında Bulunan Atatürk Anıtına Çelenk Bıraktı

Geniş bir katılımla gerçekleşen çelenk koyma törenine, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Siyasi Parti Temsilcileri ve diğer kurum ve kuruluşların ilçe temsilcileri katıldı.

Gürçam; “Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi Rahmet, Minnet ve Şükranla Anıyorum”

Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam; “Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik bugünde hain saldırıları yapanlar, kötü emellerine asla ulaşamayacak, Türkiye Cumhuriyeti devleti, Milletiyle bölünmez bir bütündür. Türk Milleti, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde,  sonsuza kadar ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bize armağan eden, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını  kutluyorum” dedi.

İspiroğlu; “Gazi ve Şehitlerimizi Minnetle Anıyorum”

Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, tarihe damga vurmuş eşsiz bir kahramanlık örneği olduğunu belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Bu zafer Anadolu insanının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseridir. Türk milletinin göstermiş olduğu bu vatanperverlik ve kahramanlık örneği, diğer milletlere de emsal teşkil etmiş ve hayranlık uyandırmıştır. Türk milletinin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirmesinin imzasıdır 30 Ağustos. Bu duygu ve düşüncelerle,  Başta bu zaferi bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, kahraman ordumuzun ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

İlçe Protokolünün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından Saygı duruşuna geçildi ve ardından İstiklal Marşı okundu. Gerçekleşen törenin ardından Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve protokol üyeleri vatandaşlarla bayramlaştı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar