Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11363 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karasu Belediyesi, Yaban Hayvanlar İçin Seferber Oldu

11 Ocak 2017 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Karasu Belediyesi, Yaban Hayvanlar İçin Seferber Oldu
Karasu Belediyesi, Yaban Hayvanlar İçin Seferber Oldu

“Karasu’da Yaban Hayvanlarına Yem Bırakıldı”

Karasu Belediyesi, Karda Aç Kalan Hayvanlar İçin Seferber Oldu
Karasu Belediyesi ekipleri tarafından, yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için, karlı kaplı arazilerde hayatta kalma mücadelesi veren hayvanlara, 500 kilo buğday 100 kilo et ve 250 ekmek bırakıldı.
Son günlerde kar yağışı ve aşırı soğuk, Karasu’da hayatı olumsuz etkilerken, sokak köpekleri ve doğada yiyecek sıkıntısı yaşayan yabani hayvanlar için belediye ekipleri çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında, Belediye çalışanları ilçe esnafından ve kendi imkânlarıyla, sokak köpekleri ve yaban hayvanları için yiyecekler topladılar. 500 kilo buğday 100 kilo et ve 250 civarında ekmek ilçenin farklı sokaklarına ve kızılcık tepesi ormanlık alana bırakıldı.
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Son günlerde kar yağışı ile karşı karşıyayız. Her sene bu yağışlar ve soğuklardan dolayı yaban ve sokak hayvanlarımız yem bulmakta zorlanarak yaşamlarını yitiriyorlar. Bizlerde bu düşünceyle, Karasu Belediyesi olarak Sokak hayvanlarının ve yaban hayvanlarının beslenebilmeleri için, esnaflardan ve fırınlardan topladığımız yiyecekleri, kar dolayısıyla aç kalan yaban hayvanlarına ve sokak hayvanlarına dağıtıyoruz. Ayrıca, İlçe merkezimizde bulunan lokantalardan yemek artıklarını toplayan ekiplerimiz, belirli aralıklarla aç kalan sokak hayvanlarına dağıtıyorlar. Bugün, Kızılay Şube Başkanımız, Muhtarlar Derneği Başkanımız ve Meclis Üyelerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz yem bırakma çalışmamız kış mevsimi boyunca devam edecektir” dedi.

“Karasu’da Kar Temizleme Çalışmalarının Büyük Çoğunluğu Tamamlandı”

Son 35 yılın en yoğun kar yağışıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Geçtiğimiz hafta sonu boyunca ilçemizi etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Son yıllarda bu kadar kar yağışıyla karşılaşmamıştık. Yağışların başlamasıyla birlikte ekiplerimiz; 7/24 çalışarak en kısa zamanda, başta öncelikli olarak kabul ettiğimiz Hastane, Sağlık Ocağı, Camiler, Okullar, Cenaze ve Hasta olan evlerin bulunduğu alanları temizlediler. Şuan itibariyle de karla mücadele ekiplerimiz ana caddelerimiz ile ana caddelerimize bağlantı yollarımızın büyük bir kısmını kullanıma açtılar” dedi.
“Karla Mücadele Çalışmalarımız Aralıksız Devam Edecektir”
Çalışmaların eksiksiz ve kesintisiz yürütülmesi için üç vardiya halinde mesai yapıldığını vurgulayan İspiroğlu; “Buradan hemşerilerimizden biraz daha sabırlı olmalarını rica ediyorum. İlçemizin 40 mahallesinin birden karlarının aynı anda temizlenmesi mümkün değil. Fakat biz kar yağışı öncesinden tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Kriz masamızı oluşturduk. Bir an önce çalışmalarımızı planlı bir şekilde başlatarak, içerisinde bulunduğumuz olağan üstü durumun üstesinden geldiğimiz kanaatindeyim. Karasu Belediyesi olarak ağır geçmekte olan kış mevsiminin başta esnaflarımız olmak üzere tüm hemşerilerimizi olumsuz olarak etkilediğinin farkında olarak karla mücadelemizin aralıksız olarak devam edeceğini belirtirim” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar