Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karakola bomba yüklü araçla saldırı: 3 şehit 24 yaralı!

25 Mart 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Karakola bomba yüklü araçla saldırı: 3 şehit 24 yaralı!
Karakola bomba yüklü araçla saldırı: 3 şehit 24 yaralı!

Jandarma Karakolu’na bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 asker şehit oldu, 24 asker yaralandı.

Diyarbakır- Bingöl karayolu üzerinde bulunan Mermer Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristler tarafından bombalı araçla saldırı düzenlendi. Karakol önünde meydana gelen şiddetli patlamanın ardından teröristler uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

BİNGOL

Askerlerin de anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma bir süre devam etti. Saldırıda yaralanan askerler olduğunun bildirilmesi üzerine bölgeye Diyarbakır’dan çok sayıda ambulans ile karakola takviye birlikler sevk edildi. Askerlerin de anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma bir süre devam etti. Saldırıda 3 asker şehit oldu 24 asker de yaralandı. Saldırıda yaralanan askerlerden bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi.

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

TSK
TSK
TSK

 

TSKTSK

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

TSKTSK
TSK
TSK
TARİH : 25 Mart 2016
SAAT : 07:20
NO : BA-81 / 16

24 Mart 2016 Perşembe günü saat 21.10 sularında Diyarbakır-Lice karayolu üzerinde bulunan Mermer Jandarma Karakolu nizamiyesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatılması sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 24 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır’da jandarma karakoluna yönelik terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “24 Mart 2016 Perşembe günü saat 21.10 sularında Diyarbakır-Lice karayolu üzerinde bulunan Mermer Jandarma Karakolu nizamiyesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce patlayıcı madde yüklü bir aracın patlatılması sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 24 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur’’ denildi.

Suriye Sınırı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hudut Birlikleri tarafından, gün içerisinde; Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 309 şahıs ve Türkiye’den Suriye’ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 11 şahıs yakalanmıştır.
Bu müdahaleler sonucunda;
– bir adet tablet bilgisayar,
– iki adet flash bellek,
– dört adet cep telefonu,
– bir adet el dürbünü,
– bir adet pusula,
– bir adet saat,
– 750 TL ve 152 ABD doları ele geçirilmiştir.
Irak Sınırı Irak’tan Türkiye’ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 21 şahıs yakalanmıştır.
Yunanistan Sınırı Türkiye’dan Yunanistan’a yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan iki şahıs yakalanmıştır.
Bulgaristan Sınırı Türkiye’dan Bulgaristan’a yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 22 şahıs yakalanmıştır.
Türkiye’de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 127 şahıs yakalanmıştır.
Tarih / Saat 23 Mart 2016
Cereyan Tarzı Mardin / Nusaybin’de devam eden operasyonda;
– altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 60’tır.),
– 27 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 176’dır.).
Tarih / Saat 23 Mart 2016
Cereyan Tarzı Şırnak’da devam eden operasyonda;
– dört bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 54’tür.),
– 14 el yapımı patlayıcı imha edilmiş (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 172’dir.),
– iki adet Kaleşnikof piyade tüfeği, üç adet av tüfeği, bir adet el bombası, üç adet Kaleşnikof şarjörü ele geçirilmiştir.
Tarih / Saat 23 Mart 2016
Cereyan Tarzı Hakkâri / Yüksekova’da devam eden operasyonda;
– dört el yapımı patlayıcı imha edilmiş (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 38’dir.),
– iki ton amonyum nitrat, 10 kg A4 patlayıcı, 12 adet el bombası, 20 adet 82 mm’lik havan mühimmatı, iki adet 60 mm’lik havan mühimmatı, iki adet av tüfeği, 150 adet elektrikli kapsül, 11 adet mutfak tüpü, 500 m saniyeli fitil, 300 m infilaklı fitil, iki adet tuzaklanmış yangın tüpü, 150 lt mazot, 3.000 m elektrik kablosu, yedi adet bombaatar mühimmatı, bir adet jeneratör, bir adet telsiz ele geçirilmiştir.
Tarih / Saat 23 Mart 2016
Cereyan Tarzı Hakkâri / Şemdinli’de, icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış üç adet el yapımı patlayıcı bulunarak imha edilmiştir.
Tarih / Saat 23 Mart 2016
Cereyan Tarzı Şanlıurfa / Ceylanpınar’da, yapılan aramada toprağa gömülü vaziyette 36 kg TNT ele geçirilmiştir.
Fotoğraf
TSK TSK TSK TSK

Yüksek çözünürlüklü fotoğrafı indirmek için tıklayınız.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar