Dolar : Alış : 7.1924 / Satış : 7.2054
Euro : Alış : 8.7811 / Satış : 8.7969
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karacasu’da zeytin tesisi hamlesi

10 Şubat 2017 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Karacasu’da zeytin tesisi hamlesi
Karacasu’da zeytin tesisi hamlesi

Karacasu’da zeytin tesisi hamlesi

Karacasu Belediye Meclis üyesi Kenan Tabak ve belediye personelinin geliştirdiği zeytin tatlandırma projesi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na sunulurken Çerçioğlu’nun kurulacak bir kooperatifin üreteceği tatlandırılmış zeytinler için pazar konusunda destek olacaklarını söylediğini öğrenildi.

Karacasu’da zeytini değerlendirmek ve istihdam olanaklarını arttırmak için yapılacaklar konusunda ilk akla gelen fikirlerden olan zeytin tatlandırma tesisi kurulması yönünde girişimler devam ediyor. Hazırladıkları bir projeyi Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı ile birlikte Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na sunan belediye meclis üyesi Kenan Tabak, ilçenin kurtuluşunun var  olan potansiyelleri en iyi şekilde değerlendirmekten geçtiği için bu adımları atmaya çalıştıklarını söyledi.
PAZAR DESTEĞİ
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yasal mevzuatı inceleteceği öğrenilirken Büyükşehirin zeytin işletmesini kuramaması halinde ilçede kurulacak bir kooperatif veya işletmeye Pazar bulma konusunda yardımcı olacaklarını söylediği ifade edildi.  Bu projeyi Kenan Tabak ve fen işlerindeki personelin geliştirdiğini ifade eden Başkan Mustafa Büyükyapıcı, “Büyükşehir bu işletmeyi kurar mı şeklinde bir düşüncemiz oluştu. Yeşil zeytinin çok fazla para etmemesine bir çözüm olur ve istihdam da sağlayabiliriz gibi bir düşüncemiz vardı. Büyükşehrin üretim değil kooperatifleri destekleme konusunda biraz daha sıcak baktığını gördük. Kooperatif kurulduğunda destek olacağı söylendi. Bizim kendi aramızda kuracağımız kooperatifle bu işi yapabileceğimizi gördük” dedi.


ÇEŞİTLİ ALTERNATİFLER VAR
Kooperatif olduğunda mallarının Büyükşehir tarafından alınacağını aktaran Büyükyapıcı, “Alınmasında satılmasında hiçbir sakınca yok kooperatife her türlü desteği verecekler. Bu cevap doğrultusunda kendi içimizde dönerek neler yapabiliriz bakacağız. Malın et reyonlarında satılması, tanıtılması, alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılması şeklinde büyükşehir yardımcı olabilecek” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar