- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kantar ,Fındıklı sakinleri “Tarım Arazilerinin İmara Açılmasını istemiyor”

22 Mart 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kantar ,Fındıklı sakinleri “Tarım Arazilerinin İmara Açılmasını istemiyor”
Kantar ,Fındıklı sakinleri “Tarım Arazilerinin  İmara Açılmasını istemiyor”

 Tarım Arazilerimizin İmara Açılmasını Ve Üzerine Söğütlü 2. O.S.B. nin Kurulmasını İstemiyoruz

Bugün Kantar köyü sakinlerinden İrfan Tice (muhtar vekili), Hilmi Gölcük, Göksal Aydın ve Fındıklı köyü sakinlerinden Behçet Gökdeniz Söğütlü belediye başkanımız Hüseyin Genç’i makamında ziyaret ettik.

     Tarım arazilerimizin üzerine yapılmak istenen bu projeye karşı olduğumuzu ve durdurulması

gerektiğini belirttik. Yapımı devam eden Kantar sulama göleti ile birlikte zaten verimli olan

arazilerimizin daha da verimli hale geleceğini, sulu tarıma geçilebileceğini, yanlış kararlar verilirse dönüşünün olmayacağını, bu toprakları tekrar elde etmenin mümkün olmadığını dilimiz döndüğünce başkanımıza anlatmaya çalıştık. Sanayi ve teknolojiye karşı olmadığımızı, yapılan yer seçiminin yanlış olduğunu aktardık. Kendisinin de bu proje ile ilgili fikirlerini dinledik. İçinde tarla sahiplerinin ve köy sakinlerinin bu projenin yapılmasını istemediklerine dair imzaların bulunduğu ve verimli arazilerimizin fotoğraflarının da olduğu dosyamızı kendisine takdim ettik. Konu ile ilgili yardımlarını rica ettik.

Umut ediyoruz ki sayın başkanımızda bizim yanımızda, doğrunun yanında olacaktır. Köylüyü, çiftçiyi, halkı gücün karşısında ezdirmeyecektir 

24 MART cumartesi günü saat 11.30 da   Kantar ve  Fındıklı Köyü sakinleri 2. Organize sanayi yapılması istenen  TARIM ARAZİLERİNDE   Toplanarak Basın açıklaması yapmak arzusundadır.

Bu Nedenle Cumartesi günü saat 10.30  ve 11.00 arası  DEMOKRASİ MEYDANI ÖNÜNDEN Basın  Mensuplarımızı ve destekçi halkımızı ARABALARIMIZLA alarak ( ve geride getirerek ) 2. Organize yapılması çalışılan Arazilerimize götürmek isteriz.   Saygılarımızla.

 İrfan Tice (muhtar vekili), Hilmi Gölcük, Göksal Aydın ve Fındıklı köyü sakinlerinden Behçet Gökdeniz  Halkımız ve basınımızdan destek bekliyoruz.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar