- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kanatlı Hayvan Üreticileri Üretimi Durdurma Kararı Aldılar

05 Mayıs 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kanatlı Hayvan Üreticileri Üretimi Durdurma Kararı Aldılar
Kanatlı Hayvan Üreticileri Üretimi Durdurma Kararı Aldılar

Kanatlı Hayvan Üreticileri Üretimi Durdurma Kararı Aldılar

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Coşkun Konferans salonunda yapılan  Toplantıda Kanatlı Hayvan Üreticileri Üretimi Durdurma Kararı Aldılar

Şen Piliç  Üreticin  Sabrını Taşırdı

Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray “Bizim Kuruluş amacımız

“Daha  Kaliteli üretim  ,Daha az maliyet  ,

Daha  çok kazanç , Daha  huzurlu üretim”

Tarım Bakanlığı  sorunları  çözmek için Yönetmenlik çıkardı  Şen Piliç  Çıkan Yönetmeliği hiçe  saydı.Tıkanan  görüşmeler üzerine Üreticileri Topladık.Tüm üreticilere söz  verdik ve  Karar  Bu oldu.

Bakanlığın çıkardığı  Kanuna  Yönetmenliğe  uymayan Entegre Firmaya  karşı eylem kararıdır

Türkiye Kanatlı Hayvan Üreticileri  Merkez Birliği Başkanı Abdullah KOÇ ‘un da hazır  bulunduğu  Toplantıya 600 Kanatlı Hayvan Üreticisi katıldı.Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray, Başkan Yardımcısı İlhan Sarı ve Ankara Merkez Temsilcisi Volkan Terzioğlu,Bolu İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet DEMİRÖZ, Bilecik Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği   Azer Sarı  ,DÜZCE Kanatli Hayvan Yetiştiricileri Derneği Başkanı  Yusuf Mert,Kocaeli İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birligi  Başkanı Sezgin SERT,Düzce Akçakoca Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Levent Başaran ile  600 Üretici  katıldı

Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray” Ülke üretiminin % 20 sini karşılayan Sakarya Türkiye’nin en önemli üretim üslerinden birtanesi haline gelmiştir. Bizler bu  potansiyelimizi birlik olarak daha organize şekilde kullanarak hem üreticinin sorunlarını aşacak hem de daha elverişli bir üretim gerçekleştireceğiz. Sektörümüzün eksik ve ihtiyaçlarını belirlemiş bulunmaktayız. Bu eksiklikleri çok hızlı bir şekilde gidererek sektörümüzün ihtiyaç duyduğu lokomotif görevini yerine getirmek en büyük amacımız olacaktır.”

Siyasilerin Tek  baktığı  sayıdır.

Türkiye Kanatlı Hayvan Üreticileri  Merkez Birliği Başkanı Abdullah KOÇ”Bu işten 400 bin  kişi  ekmek yiyor.Cumhurbaşkanımıza kendimizi anlatmamız gerekiyor.En az  2000  üretici  toplu olarak çıkalım.Biz üretim yapıyorsak Çift taraflı  sözleşme yapılmalı.Yapılan Sözleşmeler  sözleşmeler  değil,Verilen Teminatlar  geçerli değil.Bizim söz  hakkımız  yok. Siyasilerin Tek  baktığı  sayıdır.Ege’de yapılan  eğlemde  yüzde  80  katılım olunca  başarı  sağladık.Eyleme Bursa’da  yüzde 10 larda kaldık.Medyayı iyi  kullanmalı.

Bursa ile Yenişehir ve İznik ilçeleri kanatlı et üreticileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Hasan Basri Lapacı “Tavukçunun  derdi  Borcunu  ödemektir.Entegre  bunu biliyor.Biz  Yıllardan beri  birlik ve  beraberlik içinde  olamadık”

 

Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği  Başkan Yardımcısı İlhan Sarı”Sakarya da bulunan 1713 İşletmenin 463’ü kapanmıştır Sakarya Türkiye beyaz etinin %30 Üretmektedir günden güne artan maliyetleri Üreticiler karşılayamadığı için entegre firmalarla yapılan bütün görüşmelerden olumsuz netice çıkması üzerine böyle bir karar alınmıştır.”

Entegre Firmaları  Bizi aç gözlü olarak  tanıtıyorlar

Bu alacağımız  karar 3  gün 5  gün  sonrasına  dayanmasın  Bu  gün karar  alalım Pazartesi  karar uygulansın.

Pazartesi  günü noter  ihtarı  çekilecek  Çarşamba  günü üretim duracak

Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu üyesi Ankara Merkez Temsilcisi Volkan Terzioğlu “Allah utandırmasın,İstediğimiz  daha  çok para daha    zengin olan tavukçulardan ziyade biz  birada olan  artık adam  gibi insan muamelesi  gören topluluk için bu kararı aldık”

‘SEKTÖR KAN AĞLIYOR’
Sektörün içinde bulunduğu son durumu anlatan Demiray, ”Sakarya ilinde 45 günlük bir dönemde 32 milyon adet, senelik bazda 192 milyon adet tavuk üretimine sahip olup Türkiye’deki toplam üretimin yüzde 30’unu tek başına üreten bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyel istihdama büyük katkı sağlamaktadır. Direkt olarak 7000 dolaylı olarak yaklaşık 30 bin kişinin Sakarya’da geçimini sağladığı bir sektördür. Sakarya için bu kadar öneme sahip olan tavukçuluk sektörü kan ağlamaktadır. Son 3 yıldır artan yüksek maliyetler Sakarya’da tavuk üretimini durma noktasına getirmiştir. Ne yazık ki artan girdi maliyetleri üretimdeki kazançlar maalesef yansımamıştır. Bu süreçte Sakarya’da 463 tavuk çiftliği işletmemiz ne yazık ki bu sıkıntılara daha fazla dayanamayıp kapanmıştır”

Sakarya Kanatlı Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray”Ben  diyorum ki birlik beraberlik içinde  adım atmadığımız  sürece  sorunlarımızın üstesinden gelemeyiz.Bu gün burada  alacağız  karar   Tüm üyelerin  Şunu  söylemesi gerekir   Kanatlı Hayvan Üreticileri  Birliği  Her üye  adına  Enteğre Tesisler  dahil  Tüm  Çalışmalarda  Tek  vücut  olmamızı  sağlayacak kararı  almak istiyoruz.Bu karar  Bizi  güçlü kılacaktır”dedi.Yapılan  Oylamada  Oybirliği ile  Kanatlı Hayvan Üreticileri  Birliği  Tüm kararlarda Yetkilendirildi.İlk  İcraat olarak  Üretimi Durdurma Kararı Aldılar

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar