- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11822 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadınları karanlığa, evlere hapsetmenize izin vermeyeceğiz

31 Mart 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kadınları karanlığa, evlere hapsetmenize izin vermeyeceğiz
Kadınları karanlığa, evlere hapsetmenize izin vermeyeceğiz

CHP Sakarya  Kadın Kolları  Başkanı Azize ÇEROĞLU” Yasaklar Mücadelemizi Durduramaz, Yaşasın Kadınlar”dedi

“Kadına,laikliğe,özgürlüğe düşman bu zihniyeti kabul etmiyoruz.Sorumlular derhal istifa etsin”
Kadınlar özgürdür,eşittir ve ne zaman ne isterlerse onu yaparlar.
Kadınları karanlığa, evlere hapsetmenize izin vermeyeceğiz
KADINA, LAİKLİĞE, ÖZGÜRLÜĞE DÜŞMAN BU ZİHNİYETİ KABUL ETMİYORUZ, SORUMLULAR DERHAL İSTİFA ETSİN”
TBMM’de 18 Mart Çanakkale Anması için hazırlanan tiyatro gösterisinde rolleri olan kadın oyuncuların sahneye çıkması Meclis Başkanlığı tarafından engellendi.
Günler öncesinden gece yarılarına kadar prova yapan kadınlar, gösteriye bir saat kala sahneye alınmadı. Atatürk’ün resimlerinin bile istenmediği oyunun süresi 12 dakikadan 4 dakikaya düştü, erkek oyuncular sahnede oyunu sergilerken, kadın oyuncular konukların arkasında merdivenlerin üzerinde bekletildi.


29 Mart günü gerçekleşen bu olay; kadın erkek eşitliği, kadın hakları ve laiklik adına kabul edilemez. Kadın oyunculara yönelik bu uygulama Anayasa’ya aykırıdır.
Kadın ve erkeği bir arada görmek istemeyen zihniyet bilsin ki; biz sahnenin tozunu birbirine katan Afife Jale’nin torunlarıyız, sahneye bir kere çıktık bir daha inmeyiz.
Biz Kadınlar Atatürk’ün kurucusu olduğu, kadınların seçme ve seçilme hakkını aldığı Millet Meclisi’nde uygulanan çağdışı bu kararı protesto ediyoruz, sorumlular derhal hesap versin.
Kadınlar özgürdür, eşittir ve ne zaman ne isterlerse onu yaparlar, kadınları karanlığa, evlere hapsetmenize izin vermeyeceğiz. Yaşamın her alanında; sahnede, sokakta, siyasette, bilimsel çalışmalarda her yerde varız ve var olmaya devam edeceğiz. Ortaçağ sizin olsun biz sahne ışıklarını seviyoruz.
Biz kadınlar inmeyeceğimiz sahneden laiklik ve kadın düşmanlığı yapan tüm yetkilileri istifaya çağırıyoruz.
Yasaklar Mücadelemizi Durduramaz, Yaşasın Kadınlar

Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe örgütünün Kavaklı orman mh. ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe başkanı Fatma Kurtuluş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kavaklıorman Mahallesini ziyaret etti. Kavaklıorman muhtarı Sayın Selami Avcınında bulunduğu ziyarette vatandaşlarla bir araya gelen Fatma Kurtuluş yerel ve genel gündemle ilgili değerlendirmeler yaptı Tarım ve hayvancılığın geçim kaynağı olduğunu söyleyen Kavaklıorman sakinleri artık tarımla uğraşamaz duruma geldiklerini ifade ettiler. Ziyaretlerin devam edeceğini söyleyen Fatma Kurtuluş Adapazarının sorunlarının takipçisi olacaklarını ifade etti.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar