- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadın Mühendis Saadet Partisi’nden Aday Adayı Oldu

01 Mayıs 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kadın Mühendis Saadet Partisi’nden Aday Adayı Oldu
Kadın Mühendis Saadet Partisi’nden Aday Adayı Oldu

Kadın Mühendis Saadet Partisi’nden Aday Adayı Oldu

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı son dönemde yoğun günler geçiriyor. 24 Haziran Pazar günü yapılacak olan genel seçim öncesi Milletvekili aday adayları belli olmaya başladı.

Bu süreçte aday adaylığı için Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığına başvurusu yapan Jeofizik Mühendisi Ayşe GÜÇLÜ, Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığına başvuran ikinci kadın aday adayı oldu. Ayşe Güçlü milletvekilliği aday adaylık başvuru tutanağını Saadet Partisi Sakarya İl Seçim Karargâh Başkanı Ali Ahmet Çelik’e teslim etti.

Başvuru işleminin ardından medya mensuplarına açıklamalarda bulunan Ayşe GÜÇLÜ, yapılacak seçimin hayırlara vesile olmasını diledi ve iktidarı alacaklarına inancının tam olduğunu vurguladı.

Ayşe GÜÇLÜ;

“Öncelikle 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin devletimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum. Yapılacak olan genel seçimde Saadet Partisinden aday adayı oldum. Böyle bir dönemde kadın olarak bu camiadan aday adayı olmanın gururu içerisindeyim.Seçim sonunda milletimizi Türkiye Büyük Millet Meclisinde en iyi ve en doğru şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Son dönemde siyasette, mecliste ve ülke yönetiminde kadın adayların az sayıda olmaları, kadınlarımızın yönetimde söz hakkı verilmesinde geri noktalarda olduğumuz görülmektedir. Bizler de bütün bunları göz önüne alarak çalışmalarımızı yürüttük ve aday adaylığı konusunda başvurumuzu yaptık. Bizler bütün bu sıkıntıların üstesinden gelecek güce ve ehliyete sahibiz. Buradan tüm hanım kardeşlerime sesleniyorum. Oylarımızı 24 Haziran seçimlerinde Saadet Parti’mizden yana kullanalım. Hanımlara ve genç kardeşlerimiz ve ülkemiz için tüm sıkıntıları giderecek tek çıkış yolu Saadet Partimize oylarımızla destek verip iktidara getirmektir. Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Ayşe Güçlü Kimdir?

11 Mart 1993 tarihinde Sapanca’da doğdu.

İlk ve ortaokulu Sapanca’da liseyi Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesinde okudu.

Sakarya Üniversitesi Jeofizik Mühendisliğinden mezun oldu.

Saadet Partisi Sapanca Hanım Kollarında hala görev almakta.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar