Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11289 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadın Bahçeleri Projelerine traktör ve ekipman desteği

10 Ağustos 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Kadın Bahçeleri Projelerine traktör ve ekipman desteği
Kadın Bahçeleri Projelerine traktör ve ekipman desteği

TürkTraktör’den Gambiya’daki ‘Kadın Bahçeleri Projelerine traktör ve ekipman desteği

TürkTraktör, Afrika ülkesi Gambiya’da hayata geçirilen ‘Kadın Bahçeleri Projeleri’ni desteklemek üzere Sen de Gel Derneği’ne traktör ve tarımsal ekipman bağışında bulundu. TürkTraktör bu bağışıyla sadece Türkiye’deki değil; dünyanın farklı bölgelerindeki kadın çiftçilerin de yanında olduğunu gösterdi.

10 Ağustos 2017 – Türkiye traktör pazarının öncü ve lider üreticisi TürkTraktör, özellikle kadın çiftçilere yönelik desteğini Türkiye sınırlarının dışına da taşıyor. TürkTraktör ana istihdam ve geçim kaynağı tarım olan Afrika ülkesi Gambiya’da hayata geçirilen ‘Kadın Bahçeleri Projeleri’nde yararlanılması için Sen de Gel Derneği’ne traktör ve tarımsal ekipman bağışı yaptı.

TürkTraktör’ün Türkiye’deki fabrikalarında üretilen New Holland TD serisi traktör ve TürkTraktör markalı Toprak Frezesi, Gambiya’daki kadın çiftçilere teslim edilmek üzere Sakarya Erenler’den çıktıkları yolcululuklarını tamamladı. Gambiya’nın Lower River Bölgesi’nde gerçekleşen teslim törenine, Türkiye’nin Banjul Büyükelçisi İsmail Sefa Yüceer, Bölge Valisi Fanta Bojang Samati Manneh, Mansakonko Area Council Başkanı Sayın Fabakary Sanneh ve diğer yerel yetkililer katıldı. Coşkulu danslar ve sevinç gösterileri içinde geçen törende bağışlanan traktör ve toprak frezesi Türkiye’nin Banjul Büyükelçisi İsmail Sefa Yüceer tarafından bölge halkına teslim edildi.

Teslim töreni sonrasında bir açıklama yapan TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, yapılan bağışı şöyle değerlendirdi: “Sen De Gel Derneği, ihtiyacın bulunduğu coğrafyalarda, yoksullukla mücadele, istihdam üretme, hayata değer katma gibi konularda nitelikli ve sürdürülebilir projeler üretiyor. Gambiya’daki kadın çiftçilere yönelik olan Kadın Bahçeleri Projeleri de bu çalışmalar arasında bulunuyor. Bu anlamlı proje, TürkTraktör olarak hayata geçirdiğimiz ve tarımsal üretim ayağında kadın çiftçi ve ailelerini desteklediğimiz Filizlerin Mucizeleri Proje’mizle aynı yaklaşımı paylaşıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının ekonomik olarak yetkinleşmesi konularının, ekonomilerin büyütülmesinde, kadın ve erkeklerin, aileler ve toplumların yaşam kalitesini yükseltmede, tüm dünyada daha istikrarlı ve eşit yapıda toplumlar oluşturulmasında, tüm bunlara ek olarak kalkınma ve sürdürülebilirlik ile insan hakları konularında kabul edilmiş uluslararası hedeflere ulaşmada önemli bir rol oynadığını düşünüyoruz. Bu nedenle de Kadın Bahçeleri Projeleri’nin desteklenmesini, vizyonumuzun uluslararası bazda genişlemesi olarak görüyoruz.”

UNDP raporuna göre ülke nüfusunun üçte birinin uluslararası yoksulluk sınırı olan 1,25 USD’nin de altında yaşadığı Gambiya’da, nüfusun yüzde 70’inden fazlasının hayvan yetiştiriciliği ve çiftçilik ile uğraştığını sözlerine ekleyen Marco Votta; “Dünyada tarımın %50’sinden fazlası küçük çifçtiler tarafından yapılıyor. Özellikle az gelişmiş ülkelerde ise tarım çalışmaları tüm ailelerin hayatını değiştiriyor. Sen De Gel Derneği’ne yaptığımız traktör ve ekipman bağışı ile bölgedeki insanlara toprağı işlerken artık elle çalışmalarını gerektirmeyecek, araziyi iyileştirecek ve yüzlerce aileye de daha fazla yiyecek üretilmesini sağlayacak bir araç sunuyoruz. Aynı zamanda bu vesileyle kendilerine Türk halkının yardımseverlik kültürünü hissettirebilmek de bizler için ayrı bir önem taşıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

TürkTraktör, bağışta bulunduğu traktör ve ekipmanın kullanım sonrasında zamanla ortaya çıkabilecek teknik servis ihtiyacı için de gerekli desteği veriyor. TürkTraktör tarafından bağışlanan New Holland TD Serisi traktörün ve TürkTraktör markalı Toprak Frezesi’nin tüm servis ve bakım desteği de yine Gambiya’da, TürkTraktör’ün global iş ortağı CNHI tarafından verilecek.

TürkTraktör Hakkında

Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında faaliyete geçen TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. TürkTraktör’ün 1955 yılında 815 adet olan yıllık üretim adedi, 2016 yılı sonunda 46.000 adettir. Türkiye’de kesintisiz 10 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, bugüne kadar toplam 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Koç Topluluğu ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNHI’in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. Şirketin ikinci üretim tesisi TürkTraktör Erenler fabrikası, Haziran 2014 itibariyle üretime başlamıştır. TürkTraktör; Case IH, New Holland ve Steyr marka traktör üretimi, ziraat ekipmanları ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan Türk Traktör tesislerinde 3 bine yakın kişi çalışmaktadır. “Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak” ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 60 yılı aşkın deneyimiyle, kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur. www.turktraktor.com.tr

Sen de Gel Derneği ve Kadın Bahçeleri Projesi hakkında daha fazla bilgi için: http://www.sendegel.org.tr

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar