Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İzmir Büyükşehir’den öğrencilere “doğa dostu” hediyeler

12 Ağustos 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İzmir Büyükşehir’den öğrencilere “doğa dostu” hediyeler
İzmir Büyükşehir’den öğrencilere  “doğa dostu” hediyeler

Kalemlerin kapsülünde ladin ve karaçam tohumları var

Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere, içinde çiçek tohumları bulunan kitap ayracı ile kapsülüne ağaç tohumlarının gizlendiği kurşun kalemler hediye edecek.

Sağlıklı kentler yaratmak hedefiyle toplumu aydınlatmak ve farkındalık oluşturmak için çalışmalar yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin hem kitap okumalarını desteklemek, hem de çevre bilincini geliştirmek amacıyla yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilere 5 bin adet tohumlu kitap ayracı ile 5 bin adet tohumlu kurşun kalem hediye edecek.  Öğrenciler, kendileri için tamamen geri dönüşümlü doğal kağıttan hazırlanan kitap ayraçlarını okudukları kitapların içinde muhafaza edecek, ayracın üst bölümünde yer alan çiçek figürünün içindeki kır çiçeklerinin tohumlarını ise toprağa ekecek. Ayrıca kurşun kalemin boyu kullanılmayacak seviyeye geldiğinde de kalemin kapsül kısmında bulunan ladin ve karaçam ağacı tohumlarını da toprakla buluşturarak bir fidan yeşertmenin mutluluğunu yaşayacak.

s717907

Hedef, çevreye ve doğaya duyarlı gençler

Sürdürülebilir, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı, çevrenin korunması, bilinçli enerji kullanımı ve enerji verimliliği gibi konularda çocukları ve gençleri bilgilendirmeyi çok önemsediklerini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Ege Orman Vakfı işbirliğiyle ‘Küresel Isınma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Enerji Verimliliği’ başlıklı eğitimleri 2015 yılının Mart ayından bu yana sürdürdüklerini hatırlattı. 30 ilçedeki 91 ortaokulda 5.6.7. ve 8.sınıflardaki toplam 8 bin 17 öğrenciye ulaştıklarını kaydeden yetkililer, Mart-Haziran 2016 tarihleri arasında ise 14 ilçedeki 31 ortaokulda 2 bin 185 öğrenciye eğitim verdiklerini ifade etti. Çevreye ve doğaya daha duyarlı gençler yetiştirmek için okullarda eğitim çalışmalarına Ekim ayından itibaren yeniden başlayacaklarını açıklayan yetkililer, “Eğitimlerimizde gençlere, ‘Küresel Isınma, Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Enerji Verimliliği’ kitapçığının yanısıra tohumlu kitap ayracı, tohumlu kurşun kalem ve çevre bilincini vurgulayan rozetler  dağıtacağız” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE “DOĞA DOSTU” HEDİYELER
12 Ağustos 2016 Cuma
Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere, içinde çiçek tohumları bulunan kitap ayracı ile kapsülüne ağaç tohumlarının gizlendiği kurşun kalemler hediye edecek.

70 MODEL ŞEBEKE “SIFIR KİLOMETRE” OLACAK
12 Ağustos 2016 Cuma
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Torbalı merkezinin 1970’lerden kalma içme suyu şebekesini baştan sona yeniliyor. 40 milyon liraya mal olacak tarihi yatırım önümüzdeki ay başlıyor.

GELECEK İZMİR’DE, GELECEK İEF’DE
11 Ağustos 2016 Perşembe
İzmir Enternasyonal Fuarı “inovasyon” temasıyla 85. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuar’ın partner ülkesi Malezya, onur konuğu ili ise Manisa olacak. Folkart ve Vestel’in sponsorluğunda gerçekleştirilecek bu yılki Fuar, ticari boyutu ve yenilikçi ürünlerinin yanı sıra geçmiş yıllara oranla çok daha renklendirilen kültür – sanat etkinlikleriyle de ön plana çıkacak.

KÖRFEZİN YENİ SÜPÜRGESİ, PETROL KİRLİLİĞİNE DE MÜDAHALE EDECEK
10 Ağustos 2016 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi, halen 3 gemiyle sürdürdüğü körfez yüzey temizlik çalışmalarını takviye için Tuzla’da yeni bir deniz süpürgesi daha yaptırıyor.

ACILI GÜNDE EN ANLAMLI DESTEK
10 Ağustos 2016 Çarşamba
Büyükşehir Belediyesi, ‘havayolu ile ücretsiz cenaze taşıma hizmeti’ ihalesini yeniledi. Bugüne kadar 1395 cenazeyi nakleden Büyükşehir, yıl sonuna kadar 500 cenazenin daha havayoluyla nakli için THY ile anlaştı.

UMUT İMECESİ
9 Ağustos 2016 Salı
Kanser hastası kadınlara umut ışığı olan ‘Balçova Sağlıklı Yaşam Sosyal Rehabilitasyon Destek Merkezi’ törenle hizmete açıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “imece usulü” ile hayata geçirilen projeye katkı sağlayan destekçi kuruluşlara da ayrıca teşekkür etti.

OYBİRLİĞİYLE..
9 Ağustos 2016 Salı
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Temmuz darbe girişimini CHP,  AKP ve  MHP gruplarının hazırladığı ortak bildiri ile kınadı. Saldırıda yaşamını yitiren 240 şehit bir dakikalık saygı duruşu ile anılırken, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinde oluşturulacak yeni meydana da oy birliği ile “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı” adı verildi.

HAVAGAZI’NDA BİR “KÜÇÜK PRENS”
9 Ağustos 2016 Salı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük ilgi gören sinematek gösterimleri, dünyaca ünlü bir klasiğin animasyon uyarlamasıyla devam ediyor. Antoine de Saint-Exupery’nin unutulmaz çocuk klasiği Küçük Prens’in animasyon uyarlaması, İzmirlilerle tarihi Havagazı Fabrikası’nda buluşacak.

BU ONUR İZMİR’İN
8 Ağustos 2016 Pazartesi
Engellilerin yaşamını kolaylaştıran mekan ve araçlara yönelik olarak Türkiye’de sadece İzmir’de dağıtılan “Kırmızı Bayrak”ların sayısı 3 yılda 48’e ulaştı. Son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ A.Ş’ye bağlı Bostanlı, Karşıyaka, Konak ve Üçkuyular iskeleleri de 3 yıldızlı kırmızı bayrağını göndere çekti.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar