Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11855 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İyilik Ağacı Kurudere’de Yeşerdi

18 Ocak 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İyilik Ağacı Kurudere’de Yeşerdi
İyilik Ağacı Kurudere’de Yeşerdi

İyilik Ağacı Kurudere’de Yeşerdi

Karasu Kurudere İlkokulu kaynaştırma öğrencilerinin bulunduğu sınıf yenilendi.
Sakarya Gençlik Merkezleri Gençlerin “İyilik Ağacı Projesi” kapsamında Karasu Kurudere’deki öğrenciler bir günlüğüne Adapazarı Merkeze getirilerek eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlandı. Bu esnada Gençlik Merkezi Lider ve Gönüllü Gençleri ile birlikte Kurudere İlkokulundaki sınıfı uçtan uca yeniledi. Yenilenen sınıfta duvarlar önce temiz bir şekilde boyandı, ardından da tavana gece gündüzü anımsatacak renklendirme çalışmaları, eğitsel figürler, harf ve rakamların olduğu topyekün renkli bir sınıf oluşturuldu.  Kurudere İlkokulunda okuyan çocuklar , ertesi gün sınıflarına geldiklerinde sınıfın bu değişimi ve güzelliği karşısında sevinç ve şaşkınlıklarını gizleyemediler. Çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ; Gençlerin İyilik Ağacı, iyilik yapmanın alışkanlık haline dönüşmesi, iyiliklerin paylaşılması yoluyla toplum bilincinin artırılması ve kişilerin değil, yapılacak iyiliklerin ön plana çıkması amacıyla tüm gençlik merkezlerimizde uygulamaya başlanmış bir Gençlik ve Spor Bakanlığı projesidir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki 81 ilde, tüm Gençlik Merkezlerimizde oluşacak bu ağaçlar proje sonunda Gençlerin İyilik Ormanı’nı oluşturmak üzere iyiliklerle süslenir, büyür ve değer kazanır.  Çevre, Halk sağlığı, Güvenlik, Okuma-yazma ve eğitim, Afet yardımı, Toplumun geliştirilmesi, Çocuklara yardım, Yaşlılara yardım, İhtiyaç sahiplerine yardım, Uluslararası faaliyetler ve Diğer çalışmalar projenin hizmet kategorilerini oluşturmaktadır.  İlimizde yapılan İyilik Ağacı Projesine katılan gençlere , gönüllülerimize ve projeye destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum “ dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar