- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İYİ Partililer iki koldan Dörtyol ve Modern Sanayiyi gezdiler. 

20 Haziran 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İYİ Partililer iki koldan Dörtyol ve Modern Sanayiyi gezdiler. 
İYİ Partililer iki koldan Dörtyol ve Modern Sanayiyi gezdiler. 

İYİ Parti SATSO’da

İYİ Parti Sakarya İl başkanı Selçuk Kılıçaslan eşliğinde SATSO Başkanı Akgün Altuğ’u makamında ziyaret eden İYİ Parti Sakarya Milletvekili adayları Ümit Dikbayır, Aydoğan Arslan, Zeynep Emecan Ulusinan ve Asena Aslan Burak, Sakaryalı sanayicilerimizin sorunları ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Ziyaret hakkında bir değerlendirme yapan milletvekili adayı Ümit Dikbayır , ” Mevcut ekonomi yönetiminin, yalpalayan ve yozlaşan uygulamaları, israf ve istismar eden yönetim anlayışı, bilgisiz, ilkesiz ve istikrarsız siyasi yaklaşımı, kuralsız, ölçüsüz ve tutarsız politikaları sonucu sanayisiz kalan, aşırı borçlanan ülkemiz, yoksullaşan, yağmalanan ve sıcak paraya mahkum bir yapıyla karşı karşıya bırakıldı.

Üretenden ziyade repo yapanın kazandığı bir sistemde, her şeye rağmen üretmeyi tercih eden, istihdam yaratmak için çırpınan, alın teriyle kazanmayı ve ülkesine kazandırmayı tercih eden bütün sanayici ve işadamlarına müteşekkiriz” , dedi.

İYİ PARTİ’DEN SÖZ; KAMUDA EHLİYET VE LİYAKAT ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve milletvekili adayları Ümit Dikbayır ile Aydoğan Arslan, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliğini ziyaret ettiler.

Yeni İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Düzlü ve şube başkanları ile sendika yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaretin konusu kamu ve kamu çalışanlarının öncelikli sorunları oldu.

Sendika faaliyetleri hakkında bilgi veren İl Temsilcisi Mehmet Düzlü, ” Kamuda sistemin alt üst edilmesinin bedelini hem kamu çalışanları hem de kamu hizmeti alan tüm vatandaşlar ödüyor. Kamunun görünen yüzü olmamız itibariyle yaşanan sıkıntı direk bize yansıyor ve vatandaş bizi sorumlu tutuyor ama sorun bizden değil, kamuyu hallaç pamuğuna döndüren iktidardan kaynaklanıyor” , dedi.

Kamuda yaşanan sıkıntıları ve sebebini çok iyi bildiklerini ve çözümlerinin de hazır olduğunu bildiren İYİ Partililer de konuşmalarında, ” Öncelikle kamusal alan, devletin vatandaşa hizmet ettiği en önemli alandır. Kamu çalışanları ise o hizmetin bir nevi köprüsüdür. Siz bu köprüyü tarumar ederseniz, siz kamu çalışanlarını inkar ve ihmal ederseniz, yaşanan sıkıntılar direk olarak kamu çalışanlarına ve oradan da kamu hizmeti alan vatandaşlara yansır. Hükümet kamu hizmetlerini nasıl iyileştirebilirim diye dertlenmek yerine, kamu çalışanlarını nasıl yandaşlaştırabilirim ve kamusal hizmetleri nasıl yandaşlarımı aktarırım diye dertlendiği için sistem tıkandı. Önceliğimiz kamuda liyakati sağlamaktı ki bu sağlandığı zaman kamu hizmetlerinin daha da kaliteli bir hale geleceğinden şüphemiz yoktur” , dediler.

Eğitimcilerin, eğitim sisteminde yapılan ve yapılması planlanan değişikliklere değinip İYİ Parti’nin bu konudaki görüşlerini sormaları üzerine söz alan İYİ Partili vekil adayları, gündemde olan performansa dayalı öğretmen değerlendirmesinin son derece zararlı ve öğretmeni öğrencinin ve velinin kucağına atan bir uygulama olduğunu bildiklerini söylediler. Öğrencinin, öğretmene not vermesinin kabul edilebilir bir şey olmadığını belirterek, eğitimin bütün dinamiklerinin yerle bir edildiğini, 16 yılda eğitim sistemimizin 20 yıl geriye gittiğini, ülkede her işin olduğu gibi eğitimin de “tek adam” mantığının keyfi tutumlarına mahkum edildiğini, liyakat ve yeterliliğin göz ardı edilerek yetersiz partili idarecilerle eğitim sistemimizin kalitesinin düştüğünü ve kendilerini milli ilan edenlerin hiçbir milli eğitim politikalarının olmadığını belirterek, sorunların çözümü noktasında partileri için destek istediler.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA ESNAFIN DA YÜZÜ GÜLECEK

İYİ Partililer iki koldan Dörtyol ve Modern Sanayiyi gezdiler.

İYİ Parti milletvekili adayı Ümit Dikbayır ve Aydoğan Arslan, SATSO ve Kamu-Sen ziyaretlerinin ardından çıktıkları sanayi turunda, Modern Sanayi ve Dörtyol Sanayi siteleri esnafının sorunlarını dinlediler.

İYİ Partililer, işlerinin durgunluğundan ve sanayi sitesinin eksiklerinden yakınan esnafa, parti programlarından ve seçim beyannamelerinden örnekler vererek, bu ülkenin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok, yeter ki sorunlara iyi niyet ve samimiyet ile yaklaşılsın, dediler.

Bütün göstergelere rağmen hükümetin yok farzettiği kriz, bütün esnaf gibi Dörtyol ve Modern Sanayi esnafını da etkilemiş, siftahsız dükkan kapatanlar, işçilerinin ücretlerini ödeyemeyenler, dahası evine ekmek götüremeyenlerin varlığını bir kez de burada gördük. Hem ekonomik kriz hem de seçim süreci herkes gibi esnafı da etkiliyor. İnşallah bu seçimden sonra ülkemiz normalleşecek, esnafımızın da yüzü gülecek sözleriyle sanayi esnafından destek istediler.

AYTUN ÇIRAY:  “MİLLETİ KEKLEYEMEZSİNİZ”

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir milletvekili Aytun Çıray İYİ Parti Bornova ilçe teşkilatının organize ettiği tanıtım yemeğine katıldı.

İYİ Parti Bornova İlçe teşkilatı tarafından organize edilen Bornova’da bulunan sivil toplum kuruluşları,hemşehri dernekleri,spor kulüpleri,sanayi esnafı, esnaf odası başkanı ve yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Öncelikle gördüğü kalabalıktan memnuniyetini ifade eden Çıray “Başta Bornova ilçe başkanımız Galip Çukurlu olmak üzere ilçe teşkilatımıza ve siz değerli vatandaşlarımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Sözleri sürekli olarak alkışlarla kesilen Çıray  konuşmalarına şu şekilde devam etti:  “Sayın Erdoğan’ın acayip bir seçim vaadi var.On altı yıldır ülkeyi tek başına yöneten bu iktidarın geldiği son noktaya bakar mısınız değerli dostlarım “Millet kıraathaneleri kuracağız.Hem kitabını okuyacak,hem kekini,çayını kahvesini alacak ücretsiz hem de 24 saat açık”

Milleti keklemeye çalışıyorlar da millet bu oyuna gelmeyecek. İYİ Parti neden kuruldu?Çünkü siyasi yelpazenin muhalefet kanadında boşluk oluştu. Burayı doldurmak gerekiyordu. Aksi halde 15 yıldır tekrarlanan yenilgi mukadder olurdu. Türkiye siyasetinde iki ana damar vardır. Bu damarlardan birisi Cumhuriyet Halk Partisidir diğeride bu damardan içinden neşet etmiş olan Demokrat parti damarıdır. Bu iki damar birbirine rakiptir. Ama mutabık oldukları bir konu vardır.Atatürk ve rejim konusunda aralarında bir kavga yoktur ve hiç olmamıştır. Ana damarın Demokrat kanadı olarak bizim de hedefimiz Atatürk ilkelerini muhafaza ve müdafaa etmektir. Biz oldukça bayrak inmeyecek ezan susmayacak.

SEÇİMLERİN KADERİNİ İYİ PARTİ DEĞİŞTİRDİ

Eğer bugün İYİ Parti kurulmamış olsaydı Sayın Akşener lider olarak ortaya çıkmamış olsaydı biz seçimleri konuşuyor olmayacaktık;çünkü seçimin sonucu belli olacaktı.Pazar günü geleceğimiz için bir karar vereceğiz.Bu seçim partiler üstüdür.Bu seçimin kazanması gereken partisi kurucu değerlerimiz,kurucu ruhumuz ve kurucularımızdır,demokrasidir.

Amerikan özgürlük heykelinin altında “EKMEK İÇİN ÖZGÜRLÜĞÜNDEN VAZGEÇENLER İKİSİNİDE KAYBEDER” diye yazar.Biz ne ekmeğimizden vazgeçeriz,ne de özgürlüğümüzden vazgeçeriz.

TELEFONLARIMIZDA ŞİFRELİ KONUŞMAK İSTEMİYORUZ

Biz basit şeyler istiyoruz telefonda şifreli konuşmamak, acaba bizi kim dinliyor diye düşünmek istemiyoruz.Sabah uyanınca kapıyı çalan kim diye düşünmek istemiyoruz.Bizim hayallerimiz büyük hayaller değil.Dünyada saygın bir Türkiye gerekirse dünyaya kafa tutan bir Türkiye istiyoruz.Komşularıyla barış içinde yaşayan bir Türkiye istiyoruz.Irakla,Suriyeyle barış içinde yaşamak istiyoruz.Bu ülkelerle barışarak Türkiye’de varlıkları beş milyonu aşmış sığınmacıları burnu kanamadan evlerine dönmesini istiyoruz.

“DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞTİR”

Türkiye’de değişim zamanı gelmiştir. Bunun işaretini Fenerbahçe kongresinde aldık.

Biz karışan bir devlet olmayacağız. Bizim için insanların nerde doğduğu,neye inandığı,neye inanmadığının bir önemi yok.Herkesin kimliğine saygı duyan bir devlet istiyoruz.

Bir Selânikli ailenin evlâdı olarak Batı Trakyalı hemşerilerimizi “ezik insanlar” diye niteleyen AKP mv. adayı Meliha Akyol’u şiddetle kınıyorum. Atalarımızın yaşadığımız göçlerdeki acıları bile bizi bu kadar üzmemişti.Yazıklar olsun. Sayın Erdoğan Balkanlılara, Batı Trakyalılara saygının gereği bu şahsı adaylıktan çekmelidir.

“ÜLKEYE DEMOKRASİ’Yİ GETİRECEĞİZ”

Anketlerin sağlıklı olmadığını söyleyen Çıray,İzmir’de bir çalışma yaptıklarını ancak kimsenin oyunu korkudan söyleyemediğini belirtti.  İkinci Tura Meral Akşener’in kalacağını söyleyen Aytun Çıray “ Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turda bitecek. Sayın Akşener’i Cumhurbaşkanı olarak göreceğiz. Tarihi değişimin virajındayız. Aklımızla mantığımızla hareket etmemiz gerekiyor. 21.YY uygun Demokrasi’yi  bu seçimle birlikte getireceğiz. Buna kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Size son bir cümle olarak şunu söylemek istiyorum. Pazar günü oy vermeye gittiğiniz zaman lütfen şunu düşünün “Sayın Erdoğan 2.turda karşında kimi rakip olarak görmek istemiyor. Sayın Erdoğan kime medya ambargosu uyguluyor. Sayın Erdoğan  kimin adından hiç söz etmiyor ve Sayın Erdoğan kimin karşısında kaybedeceğinden korkuyor” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar