Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İyi Parti Kaynarca Kongresinde Aytekin Karlıdağ ilçe başkanı seçildi.

11 Şubat 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İyi Parti Kaynarca Kongresinde Aytekin Karlıdağ ilçe başkanı seçildi.
İyi Parti Kaynarca Kongresinde Aytekin Karlıdağ ilçe başkanı seçildi.

İyi Parti Kaynarca İlçe Kongresi yapıldı

Kaynarca İYİ Parti Kongresi yapıldı. Tek listeyle seçime gidilen Kongre’de Başkanlığa Aytekin Karlıdağ seçildi.

Parti binasında yapılan Kongre’nin Divan Başkanlığını İYİ Parti Sakarya İdari ve Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı   İlhan Ayyıldız yaptı.
Kongreye uzun yıllardır MHP’de politika yapan Musa Korkusuz’un sözleri damga vurdu. Korkusuz,  “46 yıl sırtımız sıvazlandı. şimdi iftira atıyorlar. Partimizin (MHP) iktidar için kurulduğunu unutmuşlar. 20 Yıldır koltuklarında oturuyorlar. Bu ülkenin millisi yerlisi kimmiş göreceğiz” diye konuştu.
MHP’DE GÖREVİMİZİ YAPAMADIK
Dİvan Başkanı İlhan Ayyıldız yaptığı konuşmada, “Ülkenin geleceğini tehlikede gördüğümüz için Milliyetçi Hareket Partisi’nde görevimizi istediğimiz gibi yapamadık. Nedenlerini bütün Türkiye biliyor. İdeallerimizden koptuğumuzu gördük ve İYİ Parti’nin kuruluşunda üç dört arkadaş görev aldık. Sizler de aramıza katıldınız hepinize teşükkür ederim” dedi.
MERAL AKŞENİR’İN MESAJI
Kongrede Genel Başkan Meral Akşener’in mesajı okundu. Akşenir’in mesajından bir bölüm şöyle: “Sizlere düşen görev mahalle mahalle çalışmak, liyakat sahibi her insanımıza partimiz içinde bir yer açmak olacaktır. Türkiye’nin iyi olması için önce bizler iyi olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu seçimlerde de ülkesine hizmet etmek için kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak, her birini kucaklayın, dinleyin. Samimi duygularla bu ülkeye hizmet etmek isteyen herkesi İYİ Parti çatısı altına davet ediyorum.”
İYİ Parti Kaynarca İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Solmaz’ın okuduğu çalışma ve hesap raporlarıyla, tahmini bütçenin oy birliği ile onaylandı.
MİLLİ OLAN KİM BU ÜLKE GÖRECEK
Kongre gündeminin dilek ve temenniler bölümünde söz alan parti üyesi Musa Korkusuz şöyle konuştu: “46 Yıl siyaset içinde bir şekilde savruldum. İçinde bulunduğumuz siyasal durumla ilgili şöyle bir baktığımızda ilk defa karşı karşıya kaldığımız bir konu üzerinde duruyoruz. Bir baktık 46 yıldır mücadele ettiğimiz bir partide atılmadık iftira kalmadı. Siyasal partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurları. Partimizin iktidar için kurulduğunu unutmuş arkadaşlar. 20 Yıldır oturmuşlar koltuklarına şimdi kalkmışlar ipsiz etmişler bizi. Terörist yapmışlar, vatan haini yapmışlar. Halbuki 46 yıldır sırtımız sıvazlanmıştır. Bravo size, siz dik duruyorsunuz bu ülke için bu önemlidir diye övüldük. Şimdi siz başkalarıyla siyaset yapıyorsunuz diyorlar. Sonunda hep beraber göreceğiz. Bakalım bu ülkenin millileri, bu ülkenin yerlileri kimlermiş onu göreceğiz. Ülkemizde milli olanlar, yerli olanlar, kahraman olanlar, hep beraber bu ülke görecek. Ülkemiz gerçekten zor durumlarda biz bunun farkındayız, bu ülke, vatan için seve seve canımızı ve kanımızı verebiliriz.”


Yapılan seçimin sonucunda Aytekin Karlıdağ başkanlığındaki 42 kişilik İYİ Parti Kaynarca İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Mustafa Bahadır, Hidayet Tekin Yazıcı, Fevzi Altıntaş, Meral Karlıdağ, Emel Sertöz, Yücel Aydın, Beyiç Çavdar, Adem Birsen, Ahmet Altay, Erdoğan Özmen, Sinan Şentürk, Sadettin Solmaz, Hakan Karlıdağ, İrfan Kulaç, Cafer İçöz, Mehmet Çobanoğlu, Mutlu Karlıdağ, Metin Kaba, Ersin Aslanalp, Şafak Altıntaş, Tahsin Burak, Mahmut Bahadır, İlker Çargun, Nurgül Kulaç, Aysun Aydoğdu, Tuğba Aslanalp, Nurcan Korkmaz, Necati Karadağ, Mustafa Sağır, Tacettin Ölmez, Rahmi Burak Yazıcı, Erol Boğaz, Sezgin Boncuk, Soner Orak, Suat Cebesoy, Nagihan Yelman, Salim Torun, Ahmet Türkyılmaz, Onur Boğaz, Ayla Karadağ, Nurdan Bahadır, Arif Karlıdağ.
İL DELEGELİĞİNE SEÇİLENLER
İYİ Parti Sakarya İl Kongresi’nde oy kullanacak il deleliğine ise şu isimler seçildi: Aytekin Karlıdağ, Mustafa Bahadır, Hİdayet Tekin Yazıcı, Fevzi Altıntaş, Beyiç Çavdar, Adem Birsen, Ahmet Altay, Erdoğan Özmen, Sinan Şentürk, Sadettin Solmaz, Hakan Karlıdağ, Mehmet Çobanoğlu, Celal Sağır, Ersin Aslanalp, Tahsin Burak. YEDEKLER: Suat Cebesoy, Salim Torun, Cafer İçöz, Mahmut Bahadır. – SEDAT BALTA

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar