Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İYİ Kİ Sakarya’da Türk Kadınlar Birliği ve İYİ Kİ Tevhide Yağan Var

07 Mart 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İYİ Kİ Sakarya’da Türk Kadınlar Birliği ve İYİ Kİ Tevhide Yağan Var
İYİ Kİ Sakarya’da Türk Kadınlar Birliği ve İYİ Kİ Tevhide Yağan Var

Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Demokrasi Meydanı’nda program düzenledi.

Programa Türk Kadınlar Birliği Başkanı Tevhide Yağan, İYİ Parti İl Başkanı Hüsamettin Atasever, Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Elif Erdem Düzgün ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

SORUMLU KİM?

Programda konuşan Türk Kadınlar Birliği 2. Başkanı Nurçin Süzen, “Toplumun yarısını oluşturan kadınlarımız, sorunlarımızı gündeme getirdiğimiz gün olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, ülkemizde insanlığın kabul edemediği bir sorunla ne yazık ki karşı karşıya. Toplumsal cinsiyet bakış açısının hakim olduğu düzende, uygulamalarda devletten himaye bekleyen, istismara uğrayan çocuklarımız, sokak ortasında öldürülen, şiddet gören kadınlarımız, erken yaş evliliklerde kız çocuklarımızın uğradığı tacizden sorumlu kimi tutacağız” dedi.

ÇAĞDAŞ BİR GELECEK

Bir insan onurunu zedeleyen olayların önlenmesi için, güçlü, kararlı ve uygulanabilir yaptırımlar geliştirilip toplumun her kesiminde bir etki oluşturulması gerektiğini söyleyen Süzen, “Tüm dünyada ve Türkiye’de kadın direnişlerinin, kadın mücadelesinin en onurlu günü olan 8 Mart Kadınlar Günü’nde, çocuk istismarı, çocuk evlilikleri ve kadın cinayetlerinin son bulması için, en büyük gayretimiz ve özlemimiz, içinde bulunduğumuz yüzyılın kadınla erkeğin eşit bireyler olarak aileden, siyasal yaşama, bilimden sanata tüm değerleri birlikte paylaşacağımız, birlikte yücelteceğimiz, çağdaş bir gelecek olması dilediğimizdir” ifadelerine yer verdi.

İyi  Parti Sakarya  İl Başkanı Doktor Hüsamettin ATASEVER 25  Kişilik  İyi Partili  Kadın ve  Yönetici ile  Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesinin  Proğramına  katılan  Tek  Parti  Önderi  oldu

ADİL VE İNSANCA

Süzen, “İşte bu nedenle artık kadınlar başta insan hakları, silahsızlanma, barış, sağlık, toplum ve doğa olmak üzere yeryüzünde ki dengelerin korunması ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakılabilmesi için kadınların, siyasal yaşama daha eşit koşullarda katıldıklarında, birçok aksaklıklar kendiliğinden çözülecektir. Çünkü biliyoruz ki, toplumların geleceğini belirleyen kadınlardır. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde barış ve huzurun tüm dünyaya egemen olacağı daha adil ve insanca yaşanabilir bir toplum, bir ülke, bir dünya temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından Tiyatro Suretler ekibi sahne alarak kadınların yaşadığı sorunları anlatan oyun sergiledi.

Oyun gösterimi bittikten sonra katılımcılarla toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Açılış konuşması yapılmadan önce meydandan geçen mendil satan kadın sahneye yönelerek mikrofonu eline aldı.

Yüksek sesle bağırarak çocuklara yapılan cinsel istismara tepki göstererek, “Çocuklarımıza bunları yapanlara, bu devletimizde suç. Onlarında kolunu bacağını kıracaklar. Onların çoluğu çocuğu da yetim kalacak. Onların çoluğu çocuğu da var.  Onların çoluğu çocuğu yok mu da çoluğa çocuğa işkence yapıyorlar. Bizimde var çoluğumuz çocuğumuz. Yola sokağa koy veremiyoruz. Okula kendimizi götürüp getiriyoruz. Öğretmenler bile çocuklara işkence yapıyorlar.” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar