Dolar : Alış : 7.4367 / Satış : 7.4501
Euro : Alış : 9.0232 / Satış : 9.0394
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi farkı

02 Temmuz 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi farkı
İşte İzmir Büyükşehir Belediyesi  farkı

8 yıl önce… 8 yıl sonra…

İzmir kent siluetinin en önemli unsurlarından Kadifekale’yi çarpık yapılardan temizleyerek ağaçlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, dikilen fidanlar defalarca yakılmasına rağmen bölgeyi yemyeşil bir kent ormanına dönüştürmekte kararlı. Kadifekale’deki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2121 konutun yıkılması sonucu ortaya çıkan 440 bin metrekarelik alana yaklaşık 13 bin ağaç, 12 bin çalı diken Büyükşehir Belediyesi, şimdi yeni bir yeşillendirme atağı başlatıyor.

izmirde1

Hazırlanan proje kapsamında Kadifekale’nin Yeşildere Caddesi’ne bakan yamacında uygulanmak üzere “Çevre Düzenleme ve Ağaçlandırma Projesi” hazırlanıyor.

Proje öncesi zemin etüdü ve zemin iyileştirme çalışmaları yapılacak.

Hayata geçirilmesi planlanan proje kapsamında peyzaj düzenlemeleri, yürüyüyüş yolları, ağaçlandırma gibi rekreatif öğeler yer alacak.

izmirde3

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2008 yılına kadar gecekondular ve çarpık yapılarla kaplı bölgenin bugünkü durumuna ulaşması için yaklaşık 450 milyon TL harcadı.

izmirde2izmirde4 izmirde5 izmirde6

 Üçkuyular’da hizmet veren ilçe terminalinin bu bölgedeki inşaat çalışması nedeniyle İnciraltı Kent Ormanı bitişiğindeki otopark alanına taşınmasının ardından, ESHOT Genel Müdürlüğü vatandaşların ulaşım sorunu yaşamaması için yeni bir hat düzenlemesi yaptı.

486 numaralı İnciraltı – Fahrettin Altay Aktarma hattının güzergahı, yeni oluşturulan terminal içerisinde yolcu indirip bindirecek şekilde yeniden düzenlendi. 486 numaralı hattın servis sıklığı da arttırıldı. Bununla birlikte İnciraltı’ndan kalkan ilçe otobüsleri, Üçkuyular Vapur İskelesi ve İkiztepeler duraklarında da indirme-bindirme yapacağı için, yolcuların terminale kadar gitmelerine gerek olmadığı belirtildi.

2 Temmuz 1993’de Madımak Oteli’nde hayatını kaybeden fakat Cumhuriyetimizi, kalplerimizi ve zihinlerimizi aydınlatan tüm aydın ve ozanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. ‪#‎unutMADIMAKlımda‬‪#‎SivasKatliamı‬ ‪#‎MadımakKatliamı‬ ‪#‎Madımak‬

YORUMLAR