Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstanbul Aydın Üniversitesi’nden İftar

22 Haziran 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İstanbul Aydın Üniversitesi’nden İftar
İstanbul Aydın Üniversitesi’nden İftar

İstanbul Aydın Üniversitesi’nden İftar

İstanbul Aydın Üniversitesi Geleneksel İftar Yemeği üniversitenin Florya Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi

İstanbul Aydın Üniversitesi kurulduğu günden bu yana her Ramazan ayında geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar yemeğini bu yıl da düzenledi. Üniversitenin Florya Yerleşkesi’nde düzenlenen iftar yemeğine üniversitesinin akademik ve idari personelinin yanı sıra iş, siyaset ve medya dünyasından da çok sayıda davetli katıldı.

Geleneksel İftar Yemeği’nde İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın’ın da hazır bulundular.

AB Eski Bakanı Egemen Bağış, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Küçükçekmece Belediyesi Başkanı Temel Karadeniz, İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Küçükçekmece Belediyesi Eski Başkanı Aziz Yeniay’ın da katıldığı iftar yemeğinde konuşan Dr. Mustafa Aydın, “Dostlarımızla böyle mübarek bir ayda bir araya gelme fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Üniversitemiz kısa süre içerisinde önemli bir yol aldı. Bu yolda ilerlerken bizleri yalnız bırakmadığınız ve her zaman desteklediğiniz için sizlere minnettarız,” dedi

ist_aydın

Konuşmasında misafirlere İstanbul Aydın Üniversitesi’nin tüm çalışanları, öğrencileri adına seslendiğini söyleyen Dr. Mustafa Aydın, “Bizlere onur ve güç verdiniz. Kapımızdaki güvenlik, kafeteryamızdaki çalışanımız, rektörümüz, dekanlarımız, hocalarımız, tüm idari personelimiz, amatör ruh ve profesyonel bir anlayışla aramızda kan bağı olmayan akrabalıklar oluşturduk. Bugün Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitesi konumuna geldik. Tüm çalışma arkadaşlarıma yaptıkları bu kutsal hizmetten dolayı insanlık adına, ülkem adına şükranlarımı ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum,” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“38 binin üzerinde öğrencisi, 3 binin üzerinde akademik, 3 bin 500’ün üzerinde uluslararası öğrencisi, 15 fakültesi ve yüksekokulu, 3 enstitüsü, 28 araştırma merkezi, 200’ü aşkın programı 500’ün üzerinde de dünya üniversitesiyle iş birliği ortaya koyan bir üniversitenin kubbesi altındayız. Medikal alanda teknoloji, bilişim, sosyal alanlarına sahip, 50 üzerinde laboratuvarı, 30 bini aşkın mezunuyla ülkemizdeki yükseköğretime yön veren üniversitelerden biri haline geldik. Geldik derken nasıl geldiğimizi bilerek geldik. Kuşlar kanatlarıyla, insanlar ve kurumlar dostlarıyla uçarlar. Bu bilinçle geldik.

Başta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere aramızda şu an bulunan bakanlarımız, milletvekillerimiz, valilerimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, emniyet müdürlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın çok saygı değer başkanları, çok saygıdeğer mütevelli heyetimiz, çalışanlarımız bu yürüyüşte bize destek oldular.”

 

Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ise yaptığı konuşmada “Başkanımız, Rektörümüz bugün burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Ramazan ayında üniversitelerin bu tür faaliyetleri çok önemli. Sayın Mustafa Bey’i tebrik ediyorum. Burada çok büyük sıkıntılarla çok güzel bir okul meydana getirdi. Ramazan ayı, rahmet ayı. Hepinize iyi Ramazanlar diliyorum.”

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar