Dolar : Alış : 7.3797 / Satış : 7.3930
Euro : Alış : 8.9778 / Satış : 8.9939
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11126 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 11’nci Mezuniyet Coşkusu

12 Haziran 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 11’nci Mezuniyet Coşkusu
İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 11’nci Mezuniyet Coşkusu

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 11’nci Mezuniyet Coşkusu

İstanbul Aydın Üniversitesi 11. Mezuniyet Töreni’nde konuşan Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, “Sevgili öğrencilerimiz siz torunlarınıza gururla ‘Ben İstanbul Aydın Üniversitesi’nden mezun oldum’ diyeceksiniz. Buradan hepinize söz veriyorum. Siz torunlarınıza bunu diyene kadar, İstanbul Aydın Üniversitesi dünyanı ilk 500, Türkiye’nin de ilk 5 üniversitesi arasına girecek.” diye konuştu.

Kurulduğu 2003 yılından bugüne 30 bine yakın mezun veren İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ), 2015-2016 eğitim öğretim yılında 8.844 önlisans ve lisans öğrencisini geleceğin iş dünyasına uğurladı. İstanbul Aydın Üniversitesi, ailelerin ve öğrencilerin katılımıyla Florya Yerleşkesi’nde düzenlediği mezuniyet töreninde sevinci ve gururu bir arada yaşadı.Törenin açılış konuşmasını yapan İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, ÖSYM verilerine göre; 8 yıldan bu yana İstanbul Aydın Üniversitesi’nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olduğunu belirtti ve “Bu yıl yaklaşık olarak 9 bin mezunumuzu yeni başlangıçlara uğurlamanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Entelektüel bilgi birikimine sahip, kendini her alanda yenileyen, katılımcı, evrensel boyutta özgür düşünen bir gençlik yetiştirmek için öğrencilerimize sadece mesleki bilgi vermekle yetinmedik; onları öğrenim hayatları boyunca Türkiye’nin ve dünyanın çok değerli bilim adamları, devlet adamları, siyasetçileri, devlet başkanları, ekonomiyi yöneten ve yönlendiren iş adamları, tarihçileri, şairleriyle buluşturduk. Değerli Mütevelli Heyet Başkanım, ülkemize, milli ahlak ve değerlerine sahip çıkan, dünya ile bütünleşmiş bireyler yetiştiren öncü bir üniversite kazandırdınız. Üniversitemize sağladığınız imkanlar için, başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm gençler adına size şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

unnamed (1)

Öğrencilere ve velilerine seslenen Prof. Dr. İzmirli, “Değerli veliler şu anki duygularınızın her zamankinden çok farklı olduğunu biliyorum. Üzerine titrediğiniz, özenle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı hayat mücadelesine uğurlamanın vakti geldi. Alacakları diplomalarda sizlerin de emekleri bulunuyor. Bugün bizler de çok mutluyuz. Siz değerli öğrencilerimiz diplomalarınıza kavuşmanızdan dolayı mutlusunuz. Bizler de sizlere iyi bir eğitim ve mesleki formasyon verdiğimiz için mutluyuz. Hepiniz çok başarılı olacaksınız. Yeni hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum,” şeklinde konuştu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın, konuşmasına üniversitenin akademik ve idari personeline öğrencilere verdikleri emekten ötürü teşekkür ederek başladı. Mezun olan öğrencilere ‘Yarının cumhurbaşkanları, başbakanları, müsteşarları, iş insanları’ diye hitap eden Dr. Mustafa Aydın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“EMEKLERİNİZE VE YÜREKLERİNİZE SAĞLIK”

“Sevgili mezunlarımız hiç de kolay olmayan bir yola adım atıyorsunuz. Her tarafı toz pembe olmayan, rekabet şartlarının gün geçtikçe daha da kızıştığı ve her tarafı ateş çemberine dönmüş bir coğrafyada hayata adım atıyorsunuz. Üniversitemizden almış olduğunuz anahtarla dünyanın bu zor coğrafyasında hayatın hangi kapılarını nasıl açacağınızı, ellerinizdeki anahtarla zorlanan kapıların kilitlerini kolaylıkla açabilmenin imkanlarını burada aldınız. Şunu da asla unutmayınız. Sadece bir anahtar aldınız. Anahtarın geliştirilmesi ve işlevli kılınması, sürekli sizin hedeflerinize doğru giden yollardaki kapıları açabilmesi için bir ömür boyu öğrenci olmak zorundasınız.”

Törene katılan velilere de seslenen Dr. Mustafa Aydın, “Biliyoruz ki, bu pırıl pırıl gençleri yetiştirmek için elinizdekini, avucunuzdakini satarak emeğinizi vererek, uykunuzu bölerek onları bugünlere getirdiniz. Onların dertleriyle dertlendiniz, hastalığıyla üzüldünüz, başarılarıyla sevindiniz. Bu başarı ayrıca sizlerindir. Başarı, her gün onları uğurlarken arkalarından okuduğunuz duada saklıdır. Sizlere minnet duyuyorum. Emeklerinize ve yüreklerinize sağlık.” ifadelerini kullandı.

Dr. Mustafa Aydın, İAÜ’de eğitim gören uluslararası öğrenciler için de şunları söyledi:

“İstanbul Aydın Üniversitesi şuan bünyesinde 4 bin civarında dünyanın 100 ayrı ülkesinden öğrencileri barındırmaktadır. Bu öğrencileri kendi ülkelerinin liderleri, iş insanları, bürokratları olarak hazırlamaktayız. Ve şunu biliyoruz, artık dünyanın her yerinde istanbul Aydın Üniversitesi bayrağı dalgalanıyor. Uluslararası öğrencilerimizin de kendi ülkelerinde ailerine hayırlı birer evlat, ülkelerine hayırlı birer iş insanı, bakan, ya da bürokrat olmasını diliyorum. Kapımız sizlere daima açık.”

2015-2016 eğitim yılı Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu birincisi, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü öğrencisi Sinem Nur Yaman yaptığı konuşmada; “Mensup ve mezun olmaktan kıvanç duyduğumuz üniversitemiz; bize kazandırdığı teorik bilgilerin yanında mesleklerimizle ilgili alanlarda ve piyasanın seçkin kuruluşlarında teorik bilgilerimizin pratiğe dönüşmesini ve mesleki beceriler kazanmamızı sağlamıştır. Kazandığımız bu beceriler mesleğin erbabı olmamızı ve emsallerimize fark yaratarak sektörde tercih edilmemize çok büyük katkı sağlamaktadır. Yerinde Uygulama sistemi, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin binlerce çözüm ortağı ile ortaklaşa yürüttüğü bir proje olup , üniversitemizin kuruluşundan bu yana uygulanmaktadır. Bu sayede kazandığımız ‘mesleki uygulama becerisi’ ülke ekonomisi için de önemli bir kaynak ve katkı sağlamaktadır. Üniversitemizde eğitim ve öğretim kadrosu ile idari personelimiz gece- gündüz demeden gerektiğinde fedakarlık ve feregat sınırlarını zorlayarak tartışmasız bir şekilde iyi yetişmemizi sağlamışlardır. Üniversitenizin Mütevelli Heyet Başkanı ve heyeti de bu amacın gerçekleşmesi için gerekli her türlü maddi ve manevi kaynağı tereddütsüz ve inançlı bir şekilde bizlere sunmuştur. Kendimize güvenen ve inançlı bireyler olarak yetişmemizde, tam bir aile ortamı sağlayan İstanbul Aydın Üniversitesi’nin kurucusu Dr. Mustafa Aydın’a, Rektörümüz Prof. Dr. Yadigar İzmirli’ye, bizleri evlatları gibi kucaklayan hocalarımız ve üniversite personeline, bizleri bugünlere getiren, her türlü maddi-manevi desteği sağlayan ailelerimize şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Fakülteler birincisi Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi Büşra Selenay Önal da; “Bizler kendine güvenen, sarsılmaz bir azim, idare ve inançla kendinden emin olarak hedefine koşan, karşılaşacağımız belirsizlik ve sürprizleri alt ederek engelleri aşabilecek, hoşgörülü, olayları geniş bir perspektiften bakabilen insanlar olarak yetiştirildik. Dünyadaki değişiklikler ve gelişmelerin vatan ve milletimize etkilerini ve buna karşı ne gibi tedbirler alınabileceğinin muhakemesini yapabiliyoruz. Kamplaşma ve gruplaşmaları birey ve toplumu çıkarları açısından ne denli zararlar doğurabileceğini öğrendik. Saydığım özelliklerimizi dört yıl boyunca bize kazandıran başta Rektörümüz Prof. Dr. Yadigar İzmirli olmak üzere akademik kadroyu oluşturan tüm hocalarımıza, bizlerden hiçbir desteği ve yardımı esirgemeyen ve yüksek öğretim yaşantımızı kolaylaştıran üniversite personeline şükranlarımızı sunuyoruz. Hayatını bize vakfetmiş, bizlerle birlikte nefes alan, iyi yetişmemiz için her türlü imkanı seferber eden çok değerli Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mustafa Aydın’a ayrı bir şükran borcumuz olduğunun bilincindeyiz. İstanbul Aydın Üniversitesi mezunu olmaktan gurur duyuyoruz. Ne mutlu İstanbul Aydın Üniversitesi mezunuyum diyene.” şeklinde konuştu.

İstanbul Aydın Üniversitesi 11. Mezuniyet Töreni, bayrak devir-teslim ve kep atma törenlerinin ardından sona erdi.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar