Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11086 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İstanbul Aydın Üniversitesi Çeviri Tangosunu başlatıyor

15 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İstanbul Aydın Üniversitesi Çeviri Tangosunu başlatıyor
İstanbul Aydın Üniversitesi  Çeviri Tangosunu başlatıyor

ÇEVİRİ TANGOSU BAŞLIYOR

Türkiye’den ve dünyanın çeşitli yerlerinden çeviribilimciler, çevirmenler, çeviri öğrencileri ve uzmanlar bir araya geliyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen konferansta, ülkemizin en bilinen üniversitelerinden katılan akademisyenlerin yanı sıra, dünyanın birçok ülkesinden alanında tanınmış bilim insanları, yazar ve çevirmenler ‘Yazınsal Çeviri Sorunları’ başlığı altında bir araya gelecek.

Çevirmenlerin, çeviri öğrencilerinin ve konuya ilgi duyan herkesin çeviriyle ilgili son derece önemli ve bir o kadar keyifli çalışmalarda ve etkinliklerde yer alacağı konferans ile, özellikle çeviri edebiyatının vurgulanmasının yanı sıra, güncel çeviri sorunları ve çözümleri tartışılacak.

Sorunlar__

Alanında tanınmış 11 konuşmacıya ek olarak, çeviri alanında çalışmalar yapan toplam 40’ın üzerinde katılımcının paylaşımda bulunacağı etkinlik ile çeviri uzmanları ve öğrenciler bir araya gelecek. 18-19 Nisan tarihlerinde İstanbul Aydın Üniversitesi, Halit Aydın Yerleşkesi’nde düzenlenecek konferans, yazınsal çevirinin ötesine geçerek çeviri ve çevirmen sorunlarının her yönünü irdelemeyi hedefliyor.

Son zamanlarda devletler arası politikada sıkça karşılaşılan ‘Ben öyle demedim, çeviri hatasıdır!’ sözüne de karşılık vermeyi amaçlayan çevirmenler, iki gün boyunca İstanbul Aydın Üniversitesi çatısında sorunlarını, önerilerini ve fikirlerini alandan birçok katılımcı, uzman ve öğrenci ile paylaşacak. Tamamen ücretsiz olan etkinlik ile özellikle çeviri öğrencilerine önemli bir fırsat sunuluyor.

photo

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar