Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İncirliova’da yapılacak olan parkların projeleri görücüye çıktı

10 Şubat 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İncirliova’da yapılacak olan parkların projeleri görücüye çıktı
İncirliova’da yapılacak olan parkların projeleri görücüye çıktı

İncirliova Belediyesi, Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü işbirliğiyle ilçeye yapılması planlanan iki park için proje yarışması düzenledi. ADÜ Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün 3 ve 4’üncü sınıfında okuyan öğrencilerin yapmış olduğu projeler, Efeler İlçesi Milli Aydın Bankası Sergi Salonu’nda vatandaşların oylamasına sunuldu. İncirliova İlçesi’nde bulunan Hürriyet Mahallesi Sosyal Tesisleri ve Park İncirliova Üçüncü Etap Projeleri’nin tanıtımının yapıldığı sergiye, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, ADÜ Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Çiğdem Kılıçarslan, Doç. Dr. Bülent Deniz, Yrd. Doç. Dr. Tendü Hilal Göktuğ, projeleri hazırlayan öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

DERECEYE GİRENLER ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLECEK

Üç gün Milli Aydın Bankası Sergi Salonu’nda sergilenecek olan A, B, C kategorisindeki projeler için vatandaşlar, oy kullanacak. Pazartesi günü İncirliova Belediyesi’nde jüri üyeleri tarafından yapılan oylamalar ve projeler değerlendirilip ilk üç proje belirlenecek. İncirliova Belediye Başkanı Kale, 2 kategoride gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren birinci projeye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye ise çeyrek altın vereceklerini söyledi. İncirliova İlçesine yeni bir görünüm kazandırmak amacıyla 2016 yılının sonunda iki parkın projelendirme aşamasına geldiklerini ifade eden Başkan Kale, ADÜ Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ile işbirliği içerisinde çalışma başlattıklarını belirtti. Başkan Kale, “Kıymetli öğrencilerimiz, iki alanda bizim ihtiyacımız olan parkların inşası için hazırlamış oldukları projeleri bugün burada sergiledik. Gerçekten çok değerli çalışmalar yaptı öğrencilerimiz. Belediye olarak ilk kez böyle bir faaliyet yaptık. Eksiğimiz yanlışımız olabilir. Öğrencilerimiz böyle güzel çalışmalarıyla bizleri mutlu etti. İncirliova halkı adına öğretim üyelerine ve öğrencilere vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

ÖNCE BÖLGEYİ İNCELEDİ SONRA PROJEYİ HAZIRLADI

Peyzaj bölümü 3. Sınıf öğrencisi Merve Tokmak’ın yaklaşık 3 ayda tamamlamış olduğu projesi için önce alanda inceleme yaptı. Hürriyet Mahallesinde yaşayan vatandaşların kültür yapısını, çocuk, yaşlı ve genç sayısını tespit ettikten sonra halk ile görüşüp onların fikrini aldıktan sonra proje çizimlerine başlayan Tokmak; “İlçenin 6 bine yakın nüfusu var. Hürriyet Mahallesinde ise yüzde 95 Roman vatandaşlar yaşıyor. Genç bir nüfus yapısı var. Park projesini hazırlarken bölgenin yapısını dikkate alarak çizim yaptım ve güzel bir proje ortaya çıktı. İnşallah yarışmada birinci olurum” diye konuştu.

MODERN KÜLTÜRE UYGUN PROJE TASARLADI

Son sınıf öğrencisi Tülin Hazal Olgunçay, modern kültüre uygun bir park hazırladığını söyledi. Olgunçay, park yapılacak alanda bulunan sert yapı ve yeşil alanın dokusuna uygun bir proje hazırladığını ve yapmış olduğu projeyle ilçenin yeni bir görünüme kavuşacağını aktardı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar