Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11362 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İlginç Projeler Görücüye Çıktı

10 Haziran 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İlginç Projeler Görücüye Çıktı
İlginç Projeler Görücüye Çıktı

İlginç Projeler Görücüye Çıktı

Adabilim Okulları tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen İlim Şenliği çok sayıda davetli ve velilerin yoğun katılımı ile okul binasında gerçekleştirildi.
Kurdeleyi Öğrencilere Kestirdi
Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen açılış kurdelesini öğrencilere kestirerek beraberindeki idareciler ile birlikte öğrencilerin projelerini gezdi ve onlardan çalışmaları ile alakalı bilgi aldı.
Şenlikte ilk ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrenciler gün boyunca fen, matematik, sosyal, biyoloji ve güzel sanatlar alanlarında hazırladıkları bireysel ya da grup olarak geliştirdikleri projelerini, belirtilen alanlarla ilgili deney ve görsel materyallerin yer aldığı etkinliklerini ziyaretçilerin beğenilerine sundular.
Doğal Deterjan Buluşu
Panama kanalı, Biyolojik saat, Damacananın rokete dönüşü gibi bir çok ilginç projenin yer aldığı şenlikte Kimya kulübü öğrencilerinin tabiata zarar vermeyen doğan deterjan buluşu büyük ilgi gördü. Yine Kimya kulübü öğrencilerinin yaptığı kokulu magnet taşlar yetim çocuklar yararına satışa sunulması da velilerin takdirini topladı.
Yeni İbn-i Sinalar,  Farabiler için
Şenlik ile ilgili bilgi veren Adabilim Okulları genel müdürü Ahmet Özen “Şenliğimiz kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinliklerin amacı, ilmi çalışmalar hakkında farkındalık oluşturmak, çocuklarımızın matematik, fen ve sosyal zekalarını geliştirmek, ufuklarını açmak, yeni mucitler İbn-i Sinalar,  Farabiler çıkarmak ve bu hedef doğrultusunda öğrencilerimizi teşvik ederek ve becerilerini geliştirmektir. Şenliğimize katılarak bizleri yalnız bırakmayan velilerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca İlim şenliğimiz için uzun zamandır hummalı ve yorucu bir hazırlık dönemi geçiren tüm öğretmen ve öğrencilerimizi de kutluyorum. ” dedi.
ilim3.jpg görüntüleniyor
ilim4.jpg görüntüleniyor
ilim5.jpg görüntüleniyor
ilim6.jpg görüntüleniyor
ilim7.jpg görüntüleniyor
ilim8.jpg görüntüleniyor

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar