- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İl Emniyet Müdürlüğünden Vali Balkanlıoğlu’na Polis Haftası Ziyareti

05 Nisan 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İl Emniyet Müdürlüğünden Vali Balkanlıoğlu’na Polis Haftası Ziyareti
İl Emniyet Müdürlüğünden Vali Balkanlıoğlu’na Polis Haftası Ziyareti

İl Emniyet Müdürlüğünden Vali Balkanlıoğlu’na Polis Haftası Ziyareti

Türk Polis Teşkilatının 173. yıl dönümü ve Polis Haftası etkinlikleri dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya teşkilat çalışanları ile birlikte, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kendilerini kabullerinden dolayı Vali Balkanlıoğlu’na teşekkür eden İl Müdürü Kaya, Polis Teşkilatının her zaman Vatanın ve Milletin hizmetinde olduğunu, bu görev bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek, hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında da bilgiler verdi.

Halkımızın polise her zaman destek olup sahip çıktığını, polislerimizin de Vatan ve Milletin refahı, huzuru için her daim nöbet tutup bu uğurda Şehit ya da Gazi olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, “Polis teşkilatımız memleketimiz açısından son derece önemli bir görev üstlenmiş durumda. Yaygın bir teşkilat olduğu için hemen hemen herkesin akraba-i taallukatından bir veya birkaç polis mutlaka var. Ama herkes göreve rahat, huzur içinde ve hiçbir endişeye kapılmadan giderken Polislerimiz için, özellikle kritik yerlerde görev yapanlar açısından bu durum kolay değil. Çok kutsal bir görevde gidip de dönmemek var. Sadece kritik yerlerde görev yapanlar değil, İstanbul, Ankara, İzmir gibi çok güvenli görünen illerde bile her an her şey olabilir. Trafikçilerimize bazen yolda kontrol yaparken hızla gelen bir araba çarpıyor görev şehidi oluyor, yunuslar motosikletle göreve giderken kaza yapıyor, basit bir hırsızlık vakasında hırsızı yakalayayım derken bıçaklanıyor, ateşli silahlarla yaralanıyor. Yani adli suçlular bile polisler için hayati risk taşıyabiliyor.

Hükumetimiz de Polis Haftasına ve Gününe değer ve önem veriyor. Bundan dolayı polislik mesleği senede bir hafta da olsa ciddi anlamda gündemde duruyor. Polislerin sorunları, istek, ihtiyaç ve dilekleri bir şekilde dile getiriliyor. Birçok açıdan aslında bazı problemler çözüldü, hatta mali hakları biraz daha yükseltilmesi hususu da gündeme geldi, ancak daha tam istenen seviyeye gelmedi. İnşallah ülkemizin gücü nispetinde tüm mali hakları düzenlenecek. Bu kadar önemli bir meslekte mali hakların iyileştirilmesi ile polis olmak isteyen kişilerin sayısı da artacaktır. Çünkü mesleki açıdan insanların başarılı olması, mesleğini sevmelerine biraz da mali haklar etki ediyor. Çünkü mali imkânları fazla olan mesleklere toplumun en zeki, başarılı, becerikli insanları sınavlara girerek onları tercih ediyor. Polisliğin de çok tercih edilen bir meslek olması bakımından mali imkânlarının biraz daha düzeltilmesinde fayda var” dedi.

Polis teşkilatımız ile halkımızın 10 Nisan’ları neşe ve mutluluk içerisinde kutlamasını Yüce Allah’tan dilediklerini ifade eden vali Balkanlıoğlu, tüm teşkilat çalışanlarına da görevlerinde başarılar diledi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar