Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İkinci Bir Talimata Kadar Meydanları Boş Bırakmayın

22 Temmuz 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İkinci Bir Talimata Kadar Meydanları Boş Bırakmayın
İkinci Bir Talimata Kadar Meydanları Boş Bırakmayın

FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişimi sırasında bombaladığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meclis’i vurdunuz, burası milletin Meclis’i. Siz milletin temsilcilerini vurmaya kalktınız, milleti vurmaya kalktınız. Milletim eğer Türkiye’nin 81 vilayetinde meydanlara yürüdüyse, meydanları doldurduysa işte bunların bu hesabının dışındaki adımdı ve buraya yapılan o saldırıydı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’ye gelişinde Meclis Başkanı İsmail Kahraman tarafından törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra TBMM Başkanı Kahraman’ın makam odasına geçerek bir süre görüştü.

FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişiminde Meclisin bombalanan bölümlerinde inceleme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Tören Salonu’nda bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

“DARBE TEŞEBBÜSÜNDE BULUNANLARIN BU MİLLETİN EVLADI OLMASI MÜMKÜN DEĞİL”

“Bu buluşmamızın, bir araya gelişimizin tamamıyla demokratik bir hukuk devletini yıkmaya yönelik bir silahlı teşebbüsün ardından olmasını istemezdim. Ne yazık ki bu, böyle bir teşebbüsün ardından oldu. Parlamento binamızı gezerken Meclisimizin düştüğü bu hali görünce gerçekten büyük bir hüsran yaşadım diyebilirim. Bu teşebbüste bulunanların bu milletin evladı olması mümkün değil.

Kendilerine göre koordinatlar istediler tutmadı, tamam geldiniz Meclis’i vurdunuz, burası milletin Meclisi. Siz, milletin temsilcilerini, milleti vurmaya kalktınız. İşte onun için bu kardeşiniz, elindeki cep telefonlarıyla televizyonlara bağlandığı zaman, meydanlara milletimi davet ettiğim andan itibaren milletim eğer 81 vilayette meydanlara yürüdüyse, işte bunların bu hesabının dışındaki adımdı ve buraya yapılan o saldırıydı. Milletime şu çağrıda bulunuyorum, ikinci bir talimata kadar sakın bu meydanları boş bırakmayın.

“AĞIR SİLAHLARI MİLLETE KARŞI KULLANACAK KADAR HAİNLER”

Ülkemizde bölücü terör örgütünü biliyorduk, DAEŞ’i biliyorduk, PYD’yi biliyorduk, YPG’yi biliyorduk. Bunları biliyorduk fakat tanımı farklıydı. Ne diyorlardı, ‘bunlar aynı zamanda dini bir grup, eğitimle uğraşırlar, bunların silahla işi yok.’ Bunların silahla olan işi diğerlerinden çok daha farklı bir şekilde. Bunlar bu milletin vermiş olduğu vergilerle, bu milletin parasıyla elde ettikleri silahı, tüm uçaklarıyla, helikopterleriyle, tanklarıyla, toplarıyla, ağır silahlarıyla millete karşı kullanacak kadar alçak, hain, namussuzdurlar.

2016-07-22-tbmm-03 2016-07-22-tbmm-21 2016-07-22-tbmm-23 2016-07-22-tbmm-28 2016-07-22-tbmm-29 2016-07-22-tbmm-38

FETÖ Bu öyle bir virüs ki metastaz yapmış. Bunun tam manasıyla kazınması, bazen bu kazımalar bile yetmez. Hiç ummadığınız bir yerden tekrar üreyebilir. Ama biz bunu minimize etmek durumundayız ki yolumuza emin bir şekilde yürüyelim. Bunlar, takiyeyi çok çok başarılı yapıyorlar, kendilerini çok iyi gizliyorlar. Bunlar, bukalemuna saygısızlık olur, ondan öteler.

“NE KADAR ETABINIZ VARSA HEPSİYLE BERABER GELİN”

Birçok virüsler dolaşıyor, ‘ikinci etabı, üçüncü etabı gelecek’. Ne kadar etabınız varsa hepsiyle beraber gelin.

Ben milletimi çok ama çok çok iyi tanıdığımı zannediyorum ve şu olayda benim milletim dünyaya bir örnek çizmiştir. Benim milletim, elhamdülillah tankların karşısında dimdik durmuş, çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle hepsi şehadete yürümüştür. Esenler’deki hanımefendinin dün beyiyle, evladıyla görüştüm. Söyledikleri tek şey vardı, ‘Yolumuz, yolunuzdur. Biz annemizi kaybettik ama yine bu yolda mücadeleye devam edeceğiz.’ Şimdi mesele bu, duruş bu ve biz bunu kaybetmemek durumundayız.

“OHAL DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİNİN HIZLANDIRILMASINI TEMİNAT ALTINA ALACAK”

Olağanüstü hâl, demokratikleşme sürecimizin hızlandırılmasını teminat altına alma adımıdır. Süratle yasaların çıkarılması ve bu yasalarla birlikte inşallah parlamentomuzun şu süreci işletmesi ve bir an önce bu Fetullahçı Terör Örgütü ve diğer terör örgütlerinden bu kurumlarımızı, devletimizin kurumlarını temizleme operasyonunun hızlandırılması olayıdır.

Olağanüstü hâl ilanı istismarı yapılan bir konu daha var. Nedir o, ‘ekonomi çöker.’ Ekonomi çökmez. Şu anda idarede hükûmetimiz var. Silahlı Kuvvetler falan hepsi kendi görevleri ne ise o görevinin başında. Aynı şekilde polisimiz görevinin başında. Peki anormal olan ne? Hükûmet, aynı görevini yapacak, tam aksine bir de valiliklerin görevleri artacağı gibi valilerin bu noktadaki gücü daha da artacaktır ve tasarruf alanları valilerimizin daha da artacak ve böylece illerimizde de inşallah ekonomik çalışmalardaki, müteşebbisimizin çalışmalarındaki süreç daha da hızlandırılacaktır.

“YATIRIMLARINIZI ASKIYA ALMAYIN”

Tüm yatırımcılarımız, sakın yatırımlarınızı askıya almayın, aynı kararlılıkla yolunuza devam edin. Devlet olarak biz de devletin altyapı, üstyapı yatırımlarında asla ara vermeyeceğiz.

Bazıları diyorlar ki, ‘böyle dönemlerde finans sıkıntısı çekilir.’ Evelallah Türkiye böyle bir finans sıkıntısını çekmeyecek. Bizim hazırlıklarımız var bu noktada.

Finans sektörüne sesleniyorum: Bakın siz de lütfen faizlerinizi düşürün. Bu millete, vatana eğer hizmet verecekseniz düşürün, biraz az kazanın. Yatırımcı, sizin vereceğiniz bu ucuz krediyle bu ülkede çok daha farklı adımları atabilsin.

“S&P TÜRKİYE İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YETKİSİNE SAHİP DEĞİL”

Olağanüstü hâl ilan edildi diye bazı ürünlerin satılmasında yüksek fiyat uygulamasına girenlere sesleniyorum; eğer böyle bir yanlış teşebbüsün içinde olanlar olursa, bilsinler ki bunların tepesine devletimiz de biner, hükûmetimiz de biner.

S&P’nin Türkiye ile ilgili not açıklıyor. Sana ne, sen kimsin ya, haddini bil! Sen Türkiye ile ilgili böyle bir açıklama yetkisine sahip değilsin. Ama tabii bunların derdi başka. Bunların bu yaptıkları açıklamalar tamamıyla siyasidir. Bu Türkiye düşmanlığından kaynaklanmaktadır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanatçı ve Sporcuları Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanatçı ve Sporcuları Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM ziyareti öncesi sanat ve spor camiasının önde gelen isimlerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Kabulde, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı ve İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, eski millî Futbolcu Rıdvan Dilmen, millî futbolcu Arda Turan, TFF üyesi Servet Yardımcı, sanatçılar Hakan Ural, Murat Yıldırım, Fettah Can, Hadise ile televizyoncular Acun Ilıcalı ve Esat Yontunç hazır bulundu.

Sanatçı ve sporcular Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 15 Temmuz darbe girişimi karşısında kendisinin ve demokrasinin yanında yer aldıklarını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da desteklerinden dolayı teşekkür ettiği ziyaretçilere Küresel Barış Vizyonu kitabını hediye etti.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar