Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ihlamur ağaçları tek tek katlediliyor

07 Temmuz 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ihlamur ağaçları tek tek katlediliyor
Ihlamur ağaçları tek tek katlediliyor

Geyve’de hazineye ait arazide bulunan ıhlamur ağaçları tek tek katlediliyor.

Bu ağaç katliamı durdurun!

Özel Haber: Nurettin Eryılmaz

Sakarya’nın Geyve ilçesindeki ıhlamur ağaçları göz göre katlediliyor. Hazine arazisi üzerinde bulunan ağaçları maddi çıkar elde etmek için kesen kimliği belirsiz kişiler, kendilerine engel olmak isteyen çevrecileri ise, “Bize karışmayın, yoksa Türkiye Cumhuriyeti’ni terk etmek zorunda kalırsınız” diyerek tehdit etti.

Katliamın şahitleri

Sakarya’nın Geyve İlçesi Akıncı köyünde yaşanan ağaç katliamı show haber tarafından an be an görüntülendi. Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan ile bölgede çekim yapan ekibimiz onlarca ıhlamur ağacının hunharca kesildiğine şahit oldu.

Uyarıları dinlemediler

Akıncı Köyü Karanfillik bölgesinde bulunan ormanlık alanda yaşanan ağaç katliamı, Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı. Çok sayıda ıhlamur ağacının motorlu testere ile kesildiğini gören Tan, ekibimizle birlikte ağaç kesen şahısların yanına yaklaşarak uyarıda bulundu. Tan, şahısları hazine arazisinde izinsiz kesim yapamayacaklarını söyleyerek uyarsa da sözünü dinletemedi.

ıhlamur

Tehdit ettiler

Civar köylerden olduğu sanılan şahıslar, uyarılara aldırmayarak ağaçları kesmelerine kimsenin karışamayacağını belirtti. Şahıslar, ‘Burada herkes ağaç kesiyor. Bize engel olamazsınız. İşimizi bitirip gideceğiz. Engel olmaya çalışırsanız Türkiye Cumhuriyeti’ni terk etmek zorunda kalırsınız” diyerek Tan ve ekibimizi tehdit etti.

Ailece gelmişler

Ağaç kesen grubun yanından uzaklaştıktan sonra show habere açıklamalarda bulunan Tan, “Sizin de gördüğünüz gibi buraya ailece gelmişler. Kestikleri ıhlamur ağaçları neredeyse 50 yıllık. Birkaç ağaç kesmekle de yetinmemişler. Bizim gördüğümüz en az 5 ağaç var. Görmediklerimiz ise belli değil. Sanırım ıhlamurları toplamak için kesilmiş bu ağaçlar. Bu katliama elbette sessiz kalmayacağız. Vatandaşlık görevimizi yaparak yetkilileri uyaracağız. Tüm tehditlere rağmen bu kişilerle mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yetkililere bildirildi

Şahit olduğu manzara sonrasında söz konusu kişilerle fazla tartışmayarak bölgeden uzaklaşan Kamuran Tan, İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek suç duyurusunda bulundu. Jandarma da ihbar sonrasında bölgeye bakan orman işletme müdürlüğü yetkililerini uyararak inceleme başlattı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar