- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11820 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İHH Suriye Kış Kampanyası Devam Ediyor

11 Şubat 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İHH Suriye Kış Kampanyası Devam Ediyor
İHH Suriye Kış Kampanyası Devam Ediyor

İHH Kış Kampanyası Devam Ediyor

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve Kilis Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan ile İHH Kilis Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek Suriye çalışmaları hakkında bilgi aldılar ve genel değerlendirmelerde bulundular. Heyet İHH Kilis Koordinasyon Merkezi ziyaretinin ardından pkk tarafından atılan roketle vurulan Kilis’teki cami yerinde incelemelerde bulundular.

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, İHH olarak Afrin’den güvenli bölgelere olası göçe karşı hazırlıklarımız sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinin PYD/PKK ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından terör örgütünün sivillerin güvenli bölgelere geçişine izin vermediğini biliyoruz. Vakfımıza bağlı lojistik merkezlerinde hazırlıklarının devam ediyor. Afrin’den olası göç dalgasına karşı en kötü senaryoya göre hazırlıklar yapılıyor. Şimdiye kadar sivil çıkışına izin verilmediği için Afrin’den bir göç söz konusu değil.

İdlib’e olası göç dalgasına karşı acil gıda paketleri hazırlamaya başlandı. Mobil aşevimizi de hazır bekletiyoruz. Mobil aşevimizden ihtiyaç durumuna göre sıcak yemek çıkarma imkanımız bulunuyor. Aynı zamanda düzenli olarak çalışan fırınlarımızdan da ekmek ihtiyacını karşılayabiliriz. Bunların haricinde olası göç dalgası ihtimaline karşı sivillerin konaklayabilmesi için çadır kurulumu da planlıyoruz. Sivillere battaniye ve sünger yatak da ulaştıracağız. Kış kampanyamız devam ediyor. Bizler mazlum Suriye halkının yaralarını sarmaya, yanlarında olmaya devam edeceğiz. Suriye çalışmalarımız için ya da dünyanın herhangi bir ülkesinde bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahipleri için yardım etmek isteyen hayırseverlerimiz Yeni Camii yakınlarındaki Sakarya İHH merkezimize  veya Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezimize gelerek, banka havale yoluyla ya da internet bankacılığı aracılığıyla bağışlarını ulaştırabilirler.

Buradan Kilis halkına tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Allah şehit olan kahraman vatan evlatlarına rahmet, acılı ailelerine sabırlar ihsan eylesin, ordumuzu muzaffer etsin. Ayrıca yardımlarını esirgemeyen Türk milletine ve özelde tüm Sakaryalılara teşekkür ederim.  dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar