Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İHH Kurban için HAK-İŞ ile Protokol Yaptı

13 Ağustos 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İHH Kurban için HAK-İŞ ile Protokol Yaptı
İHH Kurban için HAK-İŞ ile Protokol Yaptı

İHH Kurban için HAK-İŞ ile Protokol Yaptı

Sakarya İHH 2017 kurban çalışmaları kapsamında Eğitim-Bir-Sen ve Sağlık-Sen’in ardından bir protokolde HAK-İŞ Sakarya Şubesi ile yaptı.

Protokol hakkında açıklama yapan Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın; Dünyada her 10 kişiden biri suya erişemiyor. Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyonlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda kitlesel hastalıklar giderek artıyor. Temiz su kaynaklarının azalması için ciddi ve uygulanabilir önlemler alınmazsa insanların karşı karşıya olduğu tehlikeler daha da artacak.  Diğer taraftan dünya yetim nüfusu Türkiye nüfusunun beş katı büyüklüğünde. Yemen’de 2015 teki iç savaşın ardından hala 19 milyon Yemenli açlık yoksulluk kolera  vb gibi durumlardan dolayı  ölüm kalım savaşı veriyor. Bu minvalde bizlerde kurban bayramında yola çıkıyoruz. Yine mazlumların yanında olmaya 106 ülke ve bölgede mazlumlar ve ihtiyaç sahipleri için kurban çalışması yapmaya gidiyoruz. Bu sene Kurban Hissesi bedelimiz 620 tl.

Sakarya İHH olarak bu kurbanda Somali ve Arakan bölgelerinde kurban organizasyonunu bizler üstlendik. Ayrıca Irak’ta yapılacak kurban çalışmaları için de bir arkadaşımızı oraya gönderiyoruz.

HAK-İŞ Hizmet İş il başkanımız Mesut Gökdemir’e bize verdiği destek için teşekkür ediyoruz. kendisi ile Arakan’da yapılacak çalışmaları birlikte organize edeceğiz. Bölgenin ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek kurban sonrası da desteklerimiz devam edecek dedi.

HAK-İŞ Hizmet İş İl Başkanı Mesut Gökdemir; HAK-İŞ olarak, dünyanın neresinde bir mazlum varsa derisinin rengine, diline, dinine bakmaksızın tüm mağdur ve mazlumların yanında olmayı görev biliyoruz ve insani amaçlı bütün yardımları destekliyoruz. Sakarya İHH ile 2017 Kurban Çalışmaları için işbirliği protokolü yaptık. Hak-İş’e bağlı tüm şubelerimizde üye olan arkadaşlarımızın kurban bağışlarına talibiz. Üyelerimiz Türkiye dahil 106 ülke ve bölgeden  istedikleri yere kurbanlarını gönül rahatlığı ile bağışlayabilirler. Bizler de bizzat Arakan’da yerinde organizasyonu koordine edeceğiz. Kurban Bağışı yapmak isteyen üyelerimiz, gönüldaşlarımız, hemşehrilerimiz Sakarya İHH’ya ya da bizlere ulaşarak detaylı bilgileri alabilirler dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar