Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11081 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İbrahim Çelebi”15 Temmuz milat olarak kabul edilmelidir”

16 Temmuz 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»İbrahim Çelebi”15 Temmuz milat olarak kabul edilmelidir”
İbrahim Çelebi”15 Temmuz  milat olarak kabul edilmelidir”

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi”15 Temmuz Türk demokrasi tarihi için bir milat olarak kabul edilmelidir”dedi

 İbrahim Çelebi”Bir kara geceyi geride bıraktık. Umarım bu gece ile birlikte geçmişte yaptığımız hataları da geride bırakmış oluruz. Her musibette bir hayır vardır misali, yaşadığımız bu dehşetin Türk milletinin demokrasiye olan bağlılığını ve inancını bir kez daha göstermeye vesile olduğuna inanıyorum.

Bu noktada sayın Başbakan’ın bundan sonraki sürece ilişkin olarak verdiği birlik ve beraberlik mesajlarını da önemli ve değerli buluyorum.

Bizi ayrıştıran, birbirimizden kopartan yaklaşımların, illegal oluşum ve örgütlenmeler için geniş bir hareket alanı yarattığını dünkü olayla bir kez daha görmüş olduk.

Eğer dün gece kazanan Türk Milleti’nin demokrasi aşkı ise, bundan sonraki süreçte demokrasinin tüm kurum ve kuralları ile gerçek anlamda işletilmesi gerekir.

Bu kalkışmaya karşı direnç oluşturan halk hareketini bir yandaş direniş gibi algılamak ve bu algı ile yeni cüretler peşinde olmak fevkalade yanıltıcı ve sonuçları itibarı ile büyük bir kayıp olur.

ibrahimcelebi

Dün gece, Türk demokrasi tarihi için bir milat olarak kabul edilmelidir.

Önümüze koyduğu her türlü acı tabloya rağmen, yeni başlangıçlar için bir fırsat olarak değerlendirilmeli; kaybettiğimiz hasletlerin yeniden kazanılması adına bir vesile olmalıdır.

Biz ülke olarak hatalarımızdan ders çıkarma noktasında çok da becerikli değiliz belki ama, bu kez bunu başarabilmeliyiz.

Dün geceyi bir kabus ve dehşet içinde geçiren evlatlarımızı yeni ve daha büyük korkularla yaşatmamak adına…

Bu düşünce ve beklentiler çerçevesinde tüm milletimize geçmiş olsun diyorum…

Allah bir daha böyle günleri yaşatmasın.

darbe

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar