Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hüseyin YILDIZ”Aydın’ı süründürüyorsunuz, süründürüyorsunuz”

23 Haziran 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Hüseyin YILDIZ”Aydın’ı süründürüyorsunuz, süründürüyorsunuz”
Hüseyin YILDIZ”Aydın’ı süründürüyorsunuz, süründürüyorsunuz”

Aydın Milletvekili  HÜSEYİN YILDIZ  Aydın’ın hastane sorununu TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi

Aydın’ımızın kronikleşen hastane sorununu TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdik. Çözüm için mücadelemiz sürecek!

Ben buraya çıkmadan önce, Aydın’ın çok sorunu vardı, başka bir konudan bahsedecektim ama bugün, Sağlık Bakanı buradaydı, görmüştüm, inşallah ayrılmamıştır, onun için özellikle Aydın’ın sağlıkla ilgili sorunlarını gündeme getirmek istiyorum.

Değerli milletvekilleri, Aydın 81 ilde 20’nci sıradadır hem nüfus oranı olarak hem yüzölçümü olarak ama üzülerek söylüyorum, 20’nci sırada olmasına rağmen, 100 bin kişinin üzerinde, baktığımızda, Türkiye’de 40-50’inci sıraya geliyor hastane sayısında ve yatak sayısında da 35’inci sıraya geliyor.

Değerli arkadaşlar, Aydın merkezde devlet hastanesine, diğer hastanelere gittiğimizde yüzde 100 doluluk oranı var. Daha üç hafta önce 53 yaşında bir kadın emekli olur, kredi çeker, bir ev alır, oğlu lisede okuyor, rahatsızlanıyor gece, acil servise gidiyor, doktor yok acil serviste, oradaki hasta bakıcı bir ilaç veriyor, iki gün boyunca o sedyenin üstünde ve üçüncü gün rahmetli oluyor. Düşünebiliyor musunuz, otuz yıl çalışıyor, 53 yaşında emekli oluyor, emekli parasıyla beraber kredi çekiyor ve evin sevincini yaşamadan maalesef Aydın’da acil serviste doktor olmadığı için rahmetli oldu. Bu mu sadece? Değil arkadaşlar, on yıldan beri AKP her dönemde söz verir “Şehir hastanesi yapacağız.” diye, on yıldan beri -boş ver şehir hastanesini- bir yatak dahi ilave etmediler.

Sağlık Bakanı buradaysa elini vicdanına koysun, ramazan ayı bugün. On yıldan beri acaba Aydın’da bir tane çivi çaktınız mı hastanelerle ilgili? Bugün devlet hastanesine gittiğimizde, inanın ki oraya sağlıklı olarak gitsen dahi hasta olarak çıkarsın, çok bakımsız. 100-150 tane yatak yenilenecekti, beş yıldan beri ne oldu o yataklar onu da anlamış değilim, götürdüler, bir daha yerine yatak koymadılar.

hüseyin1 hüseyin2 hüseyin3

Değerli arkadaşlar, sadece Aydın merkezde mi? Hayır. Didim’i biliyorsunuz, Türkiye’nin ilçelerinin arasında en çok göç alan Didim ilçesidir. Nüfusu kışın 130-140 bin arası, yazın 500 bin. 50 kişilik bir hastanemiz var, 50 yataklı. 17 uzman doktorumuz var arkadaşlar, bu kadroyla en fazla 50 bin kişilik bir ilçeye bakılır. 50 bin kişi, 51 bin diyemezsiniz ama nüfusu 120 bin, yazın 500 bin.

Geçen hafta yine Didim’de gece iki doğum oldu. Bir kadın doğum var, bir çocuk doktoru var. Tabii ki oradaki doktor gece çalıştığı için gündüz gelemiyor. Bir kızcağızımız 27 yaşında doğum yapacak, sabah oraya götürüyorlar, doktor yok, apar topar Aydın’a götürecekler, götürecekler, daha 10 kilometre çıkışta arabanın içinde doğum yapıyor. Arkadaşlar, Didim dediğiniz zaman denizin diğer tarafı Yunanistan yani batının son köşesi. On yıldan beri bu AKP Allah aşkına “Sağlıkta devrim yaptım.” diyor, ne yaptınız Aydın’a? Bir gelin, burada anlatın. (CHP sıralarından alkışlar) Bir gelin anlatın burada.

SSK, BAĞ-KUR birleşti -üzülerek bir şey anlatayım burada- mevcut hizmet binası varken 32 dönüm yere tekrar gittiler hizmet binası yapmak için. Bizim Aydın’da şu anda hizmet binasına ihtiyacımız yok, hastaneye ihtiyacımız var, yatağa ihtiyacımız var. Burada ben özellikle Sağlık Bakanından rica ediyorum, Sağlık İl Müdürünü arayın. 10 sefer aradım, bu sorunu nasıl çözeceğiz diye, adam bizim telefonumuza çıkmıyor. Randevu alıyoruz, adam randevu vermiyor, kaçıyor bizden.

İSMAİL TAMER (Kayseri) – Sağlıktaki devrimi sen bilmiyor musun, nerelere gelindiğini? Sağlıktaki devrimi sen bilmiyor musun?

HÜSEYİN YILDIZ (Devamla) – Değerli arkadaşlar, işte sizin devrimleriniz bu. Şu an Aydın’a sadece ne yaptınız biliyor musunuz?

İSMAİL TAMER (Kayseri) – Bak şimdi, her ikisini de bilmiyorsun, helikopter alınması bir devrimdir. Ambulans yoktu; bu, bir devrimdir.

HÜSEYİN YILDIZ (Devamla) – Çevre kirliliği getirdiniz, jeotermallerde ÇED raporunu kaldırdınız ve Aydın’ı süründürüyorsunuz, süründürüyorsunuz.

Ben yürekli bir adamım, AKP’li milletvekillerine sesleniyorum: Gelin beraber gidelim, beraber o hastaneleri gezelim, o halkın ne durumda olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. (CHP sıralarından alkışlar)

BAŞKAN – Teşekkür ederim Sayın Yıldız.

MEHMET ERDEM (Aydın) – Sayın Başkan, seçim bölgem Aydın. Aydın Milletvekili Sayın Hüseyin Yıldız’ın konuşmasında yanlış hususlar var, bilgiler var, Aydın Milletvekili olarak onlarla ilgili bir açıklama yapmak istiyorum.

BAŞKAN – Öyle bir imkânımız yok maalesef. Benim de dolaylı seçim bölgem Aydın’dır ama bir şey diyemiyorum bakın. (AK PARTİ sıralarından gürültüler)

MEHMET ERDEM (Aydın) – “Aydın milletvekilleri” diye sataşma var.

BAŞKAN – Sayın milletvekilleri, böyle bir usulümüz yok efendim, böyle bir usulümüz yok.

MEHMET ERDEM (Aydın) – 69’a göre efendim…

BAŞKAN – Aydın Milletvekili olarak size yönelik bir sataşma var ise…

İSMAİL TAMER (Kayseri) – Var, sataşma var; Başkan, var sataşma.

MEHMET ERDEM (Aydın) – Var efendim.

BAŞKAN – Hangi cümlesiyle sataştı size?

MEHMET ERDEM (Aydın) – “Aydın milletvekilleri” dedi, “Eğer yüreğiniz varsa” diye efendim.

BAŞKAN – Sayın milletvekilleri, ben öyle bir sataşma görmedim ama yine tutanakları alıp bakacağım, inceleyeceğim, eğer bir sataşma tespit edersem size söz vereceğim.

MEHMET ERDEM (Aydın) – “Yüreğiniz varsa” diyor efendim.

 

Aydın Milletvekili Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi  Hüseyin YILDIZ

2 Şubat 1967’de Kiğı’da doğdu. Baba adı Süleyman, anne adı Humar’dır.

İş Adamı; Lise mezunudur.

25. Dönemde Aydın Milletvekili seçildi.

Orta düzeyde İngilizce bilen Yıldız, 1 çocuk babasıdır.

meclis

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar