Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hüsamettin ATASEVER’in 23 Nisan Mesajı

22 Nisan 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Hüsamettin ATASEVER’in 23 Nisan Mesajı
Hüsamettin ATASEVER’in 23 Nisan Mesajı

Hüsamettin ATASEVER’in 23 Nisan Mesajı

İYİ  Parti Sakarya  İl Başkanı Hüsamettin ATASEVER ” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hüsamettin ATASEVER mesajında şu ifadelere yer verdi:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümünü kutlamanın coşkusu içindeyiz.

Yurdun dört bir yanına giren işgalci güçlere karşı, ulusun egemenliği ve bağımsızlığı için tarihte eşine az rastlanır bir direniş gösteren Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı mucizesi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden temelleri atmıştır.23 Nisan 1920’de gerçekleştirilen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ile, ulusun egemenliği, bağımsızlığı ve demokrasinin temel kurumu haline gelmiş ve tarihimizin dönüm noktası olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920’yi, ulusumuza çocuk bayramı olarak armağan ederek, çocuklarımızı hem geleceğimizin güvencesi ve yarınlarımızın teminatı olarak gördüğünü,  hem de dünya barışına verdiği önemi göstermiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıdır. Bu bayram, dünya çocukları arasında barış ve kardeşliğin paylaşılmasına ve dolayısıyla dünya barışına hizmet eden bir bayramdır.

Medeniyetlerin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızın barış, sevgi ve huzur dolu bir dünyada yaşamaları temennisi ile, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar