Dolar : Alış : 8.0729 / Satış : 8.0875
Euro : Alış : 9.6558 / Satış : 9.6732
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya24°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11765 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hüdaverdi BAHADIR “Her sene birkaç kongre düzenlenmesi Sakaryaspor’a zarar veriyor”

07 Aralık 2020 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Hüdaverdi BAHADIR “Her sene birkaç kongre düzenlenmesi Sakaryaspor’a zarar veriyor”
Hüdaverdi BAHADIR “Her sene birkaç kongre düzenlenmesi Sakaryaspor’a zarar veriyor”

Hüdaverdi BAHADIR “Her sene birkaç kongre düzenlenmesi Sakaryaspor’a zarar veriyor”

Habervole Genel Yayın Yönetmeni Fehmi DUMAN Gözlem Dergisi İmtiyaz Sahibi Candan Tufan Sakaryaspor Başkan Vekili Hüdaverdi BAHADIR ile Sakaryasporu  konuştu.

Sakaryaspor Başkan Vekili Hüdaverdi BAHADIR  “Şu anda adaylıkla ilgili bir süreci yok. Şu anda mevcut yönetim seçim süresine kadar götürmeyle ilgili bir karar aldı. Bununla ilgili de iki isim önerildi. İbrahim Şahin ve Hüdaverdi Bahadır. Birimizden birimiz başkan vekili veya başkan olarak devam edecek. O da yarınki yönetim kurulu toplantısından sonuçlanacak. 28 Aralık süreci olsaydı, adaylığımızı açıklayacaktık ancak şu anda böyle bir şey söz konusu olmadığı için devam ettireceğiz. Sakaryaspor’u önemsediğimiz için buradayız. Bazı duyumlar alıyoruz basın aracılığıyla, siyasi kimlikten ötürü orada olduğuma dair. Beni tanıyanlar iyi bilir. Benim böyle bir düşüncem hiç olmadı. Ben spor adamıyım. Yaklaşık otuz senedir bu teşkilattayım. Böyle bir süreci siyasi olarak kullanmayacağımız bilmemiz gerekiyor. Sakaryaspor ciddi bir marka. Şu anki durumu beni üzüyor. Her sene birkaç kongre düzenlenmesi Sakaryaspor’a zarar veriyor. Ben geçen dönemde de böyle söylemiştim. Sakarya birlik zamanı, herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. Şu an üç adayın Sakaryaspor’a ne verebileceğini düşünmesi gerekiyor. Sakaryaspor’a taahhüt ediyoruz. Takımımız bir üst lige çıkacak. Biz bunu bir şey beklemeden yapıyoruz ama bazıları Sakaryaspor nereye gidiyor diye söylüyor. Şu anki görünüm itibariyle, olumsuzluklara rağmen, yönetim ve finansla ilgili bir sıkıntı yok, basında çıkan haberlerden zarar görüyor Sakaryaspor. Ben de bundan ötürü üzülüyorum. Ben İbrahim Nalbant döneminde de vardım. Şu anda tekrar başa dönmüş vaziyetteyiz. Bugün Sakaryaspor üçüncü dördüncü sıralarda. Rakiple aramızda çok fazla puan farkı yok. İyi şeyler taahhüt ediyoruz, iyi bir yol haritası çizmiş vaziyetteyiz. Buna rağmen bunun altında bir şeyler aramak beni şaşırtıyor doğrusu.”

Herkes korkuyor, tribünden küfür ederler, hata yaparız diye düşünüyorlar.

Sakaryaspor Başkan Vekili Hüdaverdi BAHADIR  “Benim de geçmişten bu yana takip ettiğim olay o. Hendekspor’un bizim dönemimizde, yirmi sene önce, en az sekiz dokuz futbolcusu, Hendek’in kendi altyapısından geliyordu. Sakaryaspor da öyleydi. Acil olan yerlere birkaç oyuncu alırdık en kötü. Bugün Sakarya’da ilk on sekizin içinde bir tane sayabiliyoruz anca. Özeleştiri yapıyorum. Bana de geçmişimize de. Belki birileri kızacak ama biz yönetime geldiğimiz zaman, Rüstemler Tesislerini, benim başkan yardımcım Hızır Bey, projeyi hazırlayıp orayı bir spor fabrikasına döndüreceğiz. Orada A takımına profesyonel oyuncu yetiştirecek bir zemin oluşturacağız. Amacımız Sakaryaspor kendi oyuncusunu kendi yetiştirsin. Derdimiz bu. Ama şu anda gerek Hendek’te, örneğin ben Çamlıcaspor’un başkanıyım, benden şampiyonluk bekliyor. Oyuncun var mı, yok. Bizden de aynısını bekliyorlar. Biz şampiyon olacağız diyorum ama altyapı olması gerekiyor, paf takımı olması gerekiyor. Süperlig’de, deplasman ligde temsilcisi olması gerekiyor. Motivasyonlu oyuncular gerekiyor Sakaryaspor’a katkıda bulunacak. Özevlatlarımıza şans vermeliyiz. Herkes korkuyor, tribünden küfür ederler, hata yaparız diye düşünüyorlar. Herkes hatasız götürmek istiyor ama zaman verseler her şey çok güzel olacak.

Sakaryaspor şampiyon olacak bizi PTT Lig’de temsil edecek

Sakaryaspor Başkan Vekili Hüdaverdi BAHADIR  Biz, bu yönetimi oluştururken, Büyükşehir Belediye Başkanına şöyle söyledik. Başkanım, ilin dinamikleri sizsiniz. Büyükşehir belediye başkanımız, valimiz, STK’lar… Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Böyle bir şey yapılırsa Sakaryaspor kurtulur. Sakaryaspor şampiyon olacak bizi PTT Lig’de temsil edecek, ben buna adım gibi inanıyorum, birileri buna mani olmazsa, şu anda oldukları gibi. Şu anda kongreye gidilmesinin hiçbir iyi tarafı yok. Bana göre Sakaryaspor’a yapılan en büyük kötülük budur. Birileri Sakaryaspor’un kötülüğü için çalışıyor. Her yerde temsilcisi olan bir yönetim var. Evet, eksiklikler de var ama şu anda herkes gayret ediyor. En azından olumsuz bir yanı yok. Evet, bazı şanssızlıklar olabiliyor ama düzelmeyecek bir yanı yok bunun. Dokuz maç oynamışız, rakiplen aramızda altı  puan var, herkes feryat ediyor, yönetim istifa diyor. Bodrum maçından ötürü bir kargaşa oldu, herkes bekliyordu zaten. Biz Van’da kaybedince, hocayla bu işin olmayacağını anladık. Ateşli taraftarın olduğu yerde, heyecanlı bir hoca gerekiyor. Tecrübeliydi ama heyecanlı değildi. Bir şans verelim dedik. Karacabey maçında tek kale oynadık olmadı ama Bodrum maçı bardağı taşıran son damla oldu. Bugün birinci ligde bile takımlar kaybediyor, hazırlıklı olmak lazım. Spor sonuçta bu… Sakarya’ya vereceğimiz en güzel şey birlik ve beraberlik içinde olmaktır.

Sakaryaspor Başkan Vekili Hüdaverdi BAHADIR  Şu anda gündemimiz Sakaryaspor’un kurtuluşu için neler yapabileceğimiz. İyi bir projeyle bir başkan getirmek ve Sakarya’nın bunu kabul etmesi gerekiyor. Benim yapacağım şey ise, bu işler bittikten sonra, Sakaryspor’un dinamiklerini ziyaret etmek ve takıma nasıl katkı sağlayabiliriz bunu konuşacağım. Teşekkür ederim.

  • Hüdaverdi BAHADIR

1964 yılında Trabzon Tonya’da doğdu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 27 yıl boyunca idarecilik yaptı. 2014-2019 yılları arasında Hendek Belediye meclis üyeliği görevinde bulundu.

2019 yılı yerel seçimlerinde Hendek İlçesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliğine seçildi.

https://www.facebook.com/fehmi.duman1/posts/10222764312487971

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar