Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya3°CSoğuk

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11095 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HKP MYK Üyesi Halil Arabulan’a “Cumhurbaşkanı”na Hakaretten Ceza!

12 Şubat 2020 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»HKP MYK Üyesi Halil Arabulan’a “Cumhurbaşkanı”na Hakaretten Ceza!
HKP MYK Üyesi Halil Arabulan’a “Cumhurbaşkanı”na Hakaretten Ceza!

 HKP MYK üyesi ve İstanbul İl Yöneticisi Halil Arabulan ve iki kişi daha eylem bittikten sonra dağılırken gözaltına alınmışlardı. 1 günlük gözaltıdan sonra Adli Kontrol kararı ile serbest bırakıldılar.

 sloganı attıkları iddiası ile Cumhurbaşkanına Hakaret suçundan dava açıldı ve davada 11.02.2020 tarihinde karar verildi.

Duruşmalarda HKP avukatları tarafından Cumhurbaşkanına hakareti düzenleyen Ceza Kanununun 299’uncu maddesinin Anayasaya aykırılığı ile artık tarafsız değil, Partili bir Cumhurbaşkanı olduğu ileri sürüldü. Referandumdaki usulsüzlükler ortaya serilerek halkın demokratik tepkisini ortaya koyduğu, atılan sloganların düşünce ve ifade özgürlüğü olduğu belirtildi. Ayrıca Cumhurbaşkanına hakaret davalarının ne kadar arttığı göze batırıldı.

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezinden yapılan açıklamada

Halil Arabulan Yoldaş’ımız ise Mahkemede ülkedeki haksızlıkları göze batırdı. Yoldaşımız, ülkemizin ve halkımızın içine düşürüldüğü içler acısı duruma değinerek, 1950’den beri dünyayı ve ülkemizi ABD’nin yönettiğini dile getirdi. Bu durumun kendisini üzdüğünü, acı verdiğini ve tam da bu sebepten isyan ettiğini dile getirdi. 17 yaşında elde silah Kuvayimilliye’ye katılan Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’nın önderlik ettiği İkinci Kurtuluş Savaşı’nı devam ettiren Halkın Kurtuluş Partisi’nin gönüllü savaşçısı olduğum için onur duyuyorum diyen Yoldaşımız, mücadeleye devam edeceğini, eğer ceza alırsa da bundan onur duyacağını ifade etti.

Adalet Bakanlığı tarafından sürekli takip edilen, dava ile ilgili bilgi istenen Mahkeme 1 yıl cezalandırma kararı verdi ve iyi hal uygulaması ile cezayı 10 aya düşürdü, Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılmasına karar verdi.

Ancak bu cezalar HKP’liler için onur nişanıdır!

Bu davada yargılan MYK üyemiz, işçinin, emekçinin dostu, eylemlerin güçlü sesi Halil Arabulan Yoldaş’ımız gibi hiçbir HKP’lilyi bu cezalar yıldıramaz! 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar