Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Heybesinde müjdeyle geldi

21 Eylül 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Heybesinde müjdeyle geldi
Heybesinde müjdeyle geldi

Heybesinde müjdeyle geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Yoldan gelenin heybesine bakarlar” dedi, İzmir’e müjdeyle geldi. Ziyaretten önce “Büyük Körfez” projesinin ÇED onayını imzalayan Bakan Özhaseki, İzmir için yapılacak tüm projelerin önünü açacaklarını dile getirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü iki önemli çevre projesiyle ilgili önemli mesajlar verdi. Bakan Özhaseki, İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız  ile milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı Kuzey Bölgesi Katı Atık Bertaraf Tesisi  ile ilgili yaşanan tıkanıklıkları çözdüklerini söyledi; ufak bir prosedürün kaldığını, ancak herhangi bir problem yaşanmayacağını açıkladı. İzmir ziyaretinden önce Büyük Körfez Projesi’yle ilgili ÇED onayını imzalayan Çevre ve Şehircilik Bakanı “Yoldan gelenin heybesine bakarlar. İzmir’ bir müjdeyle gelmek istedik. Kente değer katacak Büyük Körfez Projesi’yle ilgili bir sorunumuz kalmadı” şeklinde konuştu.

“İzmir için hazırız”

İzmir şanslı bir kent olduğunu, ayrıca Başbakanı olan da bir kent olduğu için büyük bir avantaj sağladığını belirten Bakan Özhaseki şöyle devam etti:

hd porno
 

izmir1 izmirvali

“Karabağlar tarafında yapılacak kentsel dönüşümü başlatmamız gerekiyor. Doğru bir biçimde yapılacak kentsel dönüşüm, kente müthiş bir fayda getirir ve arkasından gelecek bütün gelişimler de hızlanır. O yüzden iyi bir planlama yapmak gerekli. Başkanımız ve milletvekillerimizle birlikte bugün yerinde tespite gittik. Bundan sonra da Büyükşehir’imizin, ilçelerimizin dönüşümle ilgili ne kadar projesi varsa bir incelemeyle, biraz yardımcı olarak önlerini açmaya niyetliyiz. Ve İzmir için hazırız. Burada bir kez daha herkesin önünde ifade etmekten çekinmiyorum. İhtiyacımız var mı? Var. Kentsel dönüşüm eğer doğru yapılırsa, adil yapılırsa, müthiş bir fayda olarak bize döner.  Ama doğru bir planlama yapılmazsa ve adil davranılmazsa, hepimizin karşısına bir bela olarak d&ou ml;ner. Bu ikilemi bilerek hareket etmek zorundayız.”

Bakan Özhaseki’nin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Hem kentimize hem belediyemize şeref verdiniz. Büyük Körfez projesinin beklenen ÇED raporunu onayladınız. Onun için de sizlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda başlar ve İzmir’imizde, dünyanın en önemli çevre dönüşüm projelerinden bir tanesini hayata geçiririz” diye konuştu.

 

HEYBESİNDE MÜJDEYLE GELDİ
21 Eylül 2016 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Yoldan gelenin heybesine bakarlar” dedi, İzmir’e müjdeyle geldi. Ziyaretten önce “Büyük Körfez” projesinin ÇED onayını imzalayan Bakan Özhaseki, İzmir için yapılacak tüm projelerin önünü açacaklarını dile getirdi.

BARIŞ SELÇUK GURURU
21 Eylül 2016 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 17.’sini düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri törenle sahiplerini buldu.

RÜYA GİBİ GEÇTİ
21 Eylül 2016 Çarşamba
Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilere “ekonomik, günübirlik tatil” olanağı sunduğu Yassıcaada tesisleri ile Foça ve Mordoğan’a yaptığı gemi seferlerine yeni sezona kadar ara verdi. Seferlerden bu yıl 43 bin kişi yararlandı.

İZMİR SİZİ BEKLİYOR
21 Eylül 2016 Çarşamba
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılından bu yana sürdürdüğü ve büyük ilgi gören İzmir kent turlarının “Güz etabı”, 23 Eylül 2016 Cuma gününden itibaren başlıyor. 26 Kasım’a kadar cuma ve cumartesi günleri düzenlenecek ücretsiz kent turlarına katılmak isteyenler, Büyükşehir Belediyesi web sitesi (www.izmir.bel.tr) üzerinden online rezervasyon yaptırabilecek.

BAŞKAN KOCAOĞLU’NA ANLAMLI ZİYARET
20 Eylül 2016 Salı
Gaziler Haftası dolayısıyla, İzmir’de faaliyet gösteren gazi ve şehit aileleri derneklerinin temsilcilerini makamında ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Gaziler bizim baş tacımız” dedi.

ÇARE TOPLU ULAŞIMDA
20 Eylül 2016 Salı
Kent merkezindeki trafik yoğunluğunun ancak toplu ulaşımla çözümlenebileceğini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Özel araçların  konforunu sağlayarak toplu taşıma araçlarının kullanımını özendirmeliyiz” dedi. Başkan Kocaoğlu, 3 yeni iskelenin izni için Ankara’ya gideceğini de söyledi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar