Dolar : Alış : 7.1357 / Satış : 7.1485
Euro : Alış : 8.6774 / Satış : 8.6930
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11262 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hendek Devlet Hastanesinde Skandal…

09 Mayıs 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Hendek Devlet Hastanesinde Skandal…
Hendek Devlet Hastanesinde Skandal…

Hendek Devlet Hastanesinde Skandal…

Apadisiti Patlayan Kız Çocuğunu Bir Şeyin Yok Diyerek Evine Gönderdiler

İlçemizde yapılan 100 yataklı hastanede yaşanan yeni bir skandal daha bir mahalle muhtarımızın muhtarlar derneğinde anlatımı ile ortaya çıktı.

Gözünüz aydın korkulacak bir durum yok!

Adı bizde saklı olan mahalle muhtarımız 9 yaşındaki kız evladını şiddetli karın ağrısı şikayeti ile Hendek Devlet Hastanesi acil servisine getirir. Kız çocuğunun muayenesi yapılır. Film ve tahliller çıkartılır. Doktor aileye müjdeyi verir. “Geçmiş olsun korkulacak bir şeyi yok. Üşütmeye dayalı karın ağrısı şikayeti” der ve kız çocuğuna serum takılır, serumun bitmesinin ardından hasta taburcu edilir. Aile sevinçlidir, çocuğunu alır ve ilçemize yaklaşık 35km uzaklıktaki evine dönerler.

   Gecenin üçünde Sakarya’ya

Ancak ne hazindir ki çocuğun gecenin saat 03.00’ünde karın ağrısı şikayetleri  artarak devam eder.  Derhal evladını alır Hendek Devlet Hastanesine bir kez daha gelir. Sonuç yine “karın ağrısı!” Anne ve baba üzüntülüdür ve bu kez çocuklarını alarak Sakarya’ya hareket eder.

    Apandisit patlamış

    Elindeki tahlil raporlarını ve filmi doktora gösterir. Doktorun ilk teşhisi küçük kız çocuğunun apandisit’i patlamıştır ve zehir vücuduna %60 oranında yayılmıştır. Derhal  tedaviye başlanır ve küçük çocuk  hayata döndürülür.

    Doktorlar şaşkındır bu nasıl anlaşılmaz

    Bu arada muhtarımız İstanbul Çapa hastanesinde üst düzeyde görev yapan bir tanıdığı olan cerrah doktora What Shap üzerinden  Hendek Devlet hastanesinde yapılan tahlil raporlarını gönderir. Onun da raporlar doğrultusunda ilk tepkisi kız çocuğunun apandisitinin patladığı yönünde olur. Kız çocuğunun Sakarya’da  tedavisini yapan  doktor da İstanbul Çapa hastanesindeki doktorda  durumun tahlil raporlarında aleni olarak görüldüğünü, Hendek Devlet Hastanesinde bunun nasıl tespit edilemediğine şaşırdıklarını ifade ederler.

     Hendek Devlet Hastanesine gitmeye korkuyoruz

    Muhtarlar derneğinde  yaklaşık 15 muhtarın bulunduğu bir ortamda başına geleni anlatan muhtar, Hendek Devlet Hastanesinde başı bozukluğun devam ettiğini söylerken bazı muhtarlar da  hastanedeki personelde huzurun olmadığını, huzur olmayan bir yerde çalışan personelin de ilçeden kaçmanın yolunu aradıklarını iddia ederek; “ modern bir hastane binamız var ama insanlar gönül rahatlığı ile gidemiyorlar, Hendek Devlet Hastanesi şifa ocağı değil dert ocağı” diyerek hastaneye giderken korkarak gittiklerini ifade ediyorlar.

    Bu bize müstehak

     Muhtarlar derneğinde  bulunan bazı muhtarlar da geçmiş dönemlere atıfta bulunarak; “ hastanemiz eskiydi, küçüktü ama Akın bey gibi, Zahide hanım gibi  hünerli ve başarılı cerrahlarımız vardı. İlçe dışından hastalar tedavi olmak için hastanemize  akın ediyorlardı. Elimizdeki cevherlerin kıymetini bilemedik. Bu bize müstehak” şeklinde görüş belirttiler.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

Sakal’dan Muhtarlar Derneğine Ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şenay Sakal Hendek Tüm Muhtarlar Derneği başkanlığına seçilen Soğuksu mahalle muhtarı Emin Kula’yı makamında ziyaret etti.

Geçen hafta içerisinde yapılan muhtarlar derneği seçimlerinde başkanlık koltuğuna oturan Dursun Emin Kula ve yeni yönetim kurulunu ziyaret eden Sakal,  muhtarlar derneği seçimlerine çok istemesine  rağmen sağlık sorunları nedeni ile katılamadığını vurgulayan Sakal, “yerel yönetim başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlar arasında köprü görevi  yapan muhtarlarımızın çok önemli bir misyon yüklendikleri hepimizin malumudur. Birlik ve beraberliğe en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde STK örgütlerinin birlik ve beraberlik içerisinde ayrıştırmadan hizmet yapmalarından kazançlı çıkacak olan bizler olacağız, ilçe insanlarımız olacaktır. Bu düşüncelerle yeni görevinizde başarılar dilerim” dedi.

   Dernek başkanı Kula, her türlü eleştiriye açık olduğunu ifade ederek; “biz bir sivil toplum örgütü olarak birlik ve beraberlikten yanayız. Dile getirdiğiniz öneriler bizlere ışık olacaktır”  diyerek  ikramlarda bulundu ve ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade etti.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar