Dolar : Alış : 7.3836 / Satış : 7.3969
Euro : Alış : 8.9597 / Satış : 8.9759
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11102 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sonunda ah keşke dedirten 5 pişmanlık!

20 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Sonunda ah keşke dedirten 5 pişmanlık!
Sonunda ah keşke dedirten 5 pişmanlık!

Hasta bakıcı Bronnie Ware, ölmekte olan hastalarının son anlarındaki pişmanlıklarını yıllar boyu not alarak, hala bir şeyleri değiştirecek vakti olanlara yardım edebilecek bir liste hazırlamış. Mirror sitesinde yayınlanan makaleden derlediğimiz yazımızda, sizinle insanların son anlarında yaşadığı en büyük 5 pişmanlığı paylaşacağız.

Hazırlayan: İyilik Sağlık Haber

keske1

Keşke bilinçli bir şekilde mutlu olmayı seçseydim

“Bu şaşırtıcı derecede yaygın bir örnek. Çoğu insan son ana kadar mutluluğun bir seçim olduğunu fark etmiyor ve eski alışkanlıklara, davranış kalıplarına takılıp kalıyorlar. Değişimden korktukları için hayatlarından mutluymuş memnunmuş gibi davranıyorlar. Ama aslında gülmeyi ve çılgınlık yapmayı özlüyorlar.”

keske2

Keşke arkadaşlarımla daha sık görüşseydim

“Hayatlarının sonuna yaklaşmış kişilerin çoğu eski arkadaşlarının değerini son günlerine kadar fark etmiyorlar. Fark ettiklerinde ise o kişileri arayıp bulmak imkansız oluyor. Çoğu kişi kendi hayatına o kadar takılıp kalıyor ki, çok iyi arkadaşlar bile yıllar içinde yavaş yavaş uzaklaşıyor. Arkadaşlıklarına hak ettikleri zaman ve eforu sarf etmedikleri için derin pişmanlık duyuyorlar. Herkes ölürken arkadaşlarını özlüyor…”

keske3

Keşke duygularımı ifade edecek cesaretim olsaydı

“Birçok insan ilişkilerinde gerginlik, tatsızlık yaşamamak için kendi duygularını bastırır. Sonuç olarak da ortalama bir hayat sürer ve belki de potansiyellerine ulaşamazlar. Birçoğu taşıdıkları bastırılmış negatif duygular yüzünden zamanla hastalanıyor.”

keske4

Keşke bu kadar çok çalışmasaydım

“Bakıcılık yaptığım her erkek hastadan bunu duydum. Çocuklarının en güzel yıllarını kaçırmışlar ve eşleriyle yeterince vakit geçirmemişler. Kadınlardan da bu pişmanlığı duydum, ama çoğu kadın eski jenerasyon olduğu için, iş sahibi değillerdi. Ama bütün erkekler iş hayatlarına bu kadar vakit ayırdıkları için derinden pişmanlık duyuyorlardı.”

keske5

Keşke başkalarının benden beklediği hayat yerine, kendi istediğim hayatı yaşasaydım

“Bu en sık rastlanan pişmanlıktı. İnsanlar hayatlarının neredeyse bittiğini fark edince, hayallerini gerçekleştiremediklerini daha berrak bir şekilde görüyorlar. Çoğu kişi sahip oldukları hayallerin yarısını bile başaramamıştı ve kendi seçimleri yüzünden başaramadıklarını bilerek ölmek zorundaydılar. Sağlık bize büyük özgürlük getirir, ama önemli olan bunu sağlığımızı kaybetmeden önce anlamaktır. “

YORUMLAR

İlgili Terimler :