Dolar : Alış : 7.3391 / Satış : 7.3524
Euro : Alış : 8.8679 / Satış : 8.8839
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya13°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11329 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Havutça İki Bakanı Uyardı!

08 Şubat 2017 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Havutça İki Bakanı Uyardı!
Havutça İki Bakanı Uyardı!

Havutça İki Bakanı Uyardı!

CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça’dan, Orman ve Su İşleri Bakanı ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanına ince ayar.

TBMM Genel Kurulunda Balıkesir Bölgesinin sorunlarını gündeme getiren CHP’li Havutça, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı sert bir şekilde uyardı; “Balıkesir İlinde yaptığınız işlere sahip çıkın ve bu işleri biran önce sonuçlandırın, mağduriyetleri giderin” dedi.

“Ben de Balıkesir’den Meclisimize hayırlı selamlar getirdim” diyerek söze başlayan Havutça, bakanlıkların Balıkesir’deki eksik çalışmaları üzerinden hükümete yüklendi.

Havutça TBMM Genel Kurunda yaptığı konuşmada, Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Balıkesir’in Gönen ilçesinde, Bandırma ilçesinde Tahirova sulama çalışmaları nedeniyle köylünün, çiftçinin mağduriyetler yaşadığını, Bakanlığın ağır aksak yürütülen sulama projesini yerinde denetlemesi gerektiğini vurguladı.

Gönen ve Manyas kara yollarının, Manyas-Bandırma ilçe yollarının bozuk, hatalı, eksikli ve kusurlu olduğunu belirten Havutça Ulaştırma Bakanı Ahmet Aslan’a “Siz o bölgede hiç görevlilerinizi gezdiriyor musunuz, gönderiyor musunuz, görüyor musunuz?” diye sordu.

Havutça TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ayrıntılara yer verdi;

“Balıkesir’in Gönen ilçesinde, Bandırma ilçesinde Tahirova sulama çalışmaları var. Burada altyapı çalışmalarını yağan yağmurlar sebebiyle, müteahhidin eksik ve kusurlu yapması sebebiyle Misakça köyünde köylülerin tarlaları olduğu gibi sular altında kalmış. Köylülerin buğdayları bozularak köylünün bu dönemde harman yapamamasına neden olacak, eksikli ve kusurlu hizmetler var. Buradan ben Orman ve Su İşleri Bakanımıza sesleniyorum: Bölgeye görevlileri göndererek derhâl gereken incelemeyi yapmanızı talep ediyorum.

İkincisi de Gönen ve Manyas kara yollarının, Manyas-Bandırma ilçe yollarının bugün traktörlerin dahi zor gideceği bir şekilde bozuk, hatalı, eksikli ve kusurlu olduğunu görüyorum. Buradan Ulaştırma Bakanımıza “Siz o bölgede hiç görevlilerinizi gezdiriyor musunuz, gönderiyor musunuz, görüyor musunuz?” diye seslendi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar