Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11350 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hastanede sistem çöktü, hastalar saatlerce Muayene olamadı

21 Aralık 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Hastanede sistem çöktü, hastalar saatlerce Muayene olamadı
Hastanede sistem çöktü, hastalar saatlerce Muayene olamadı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Ek Binası Korucuk Kampüsünde   bu  gün  SAĞLIK   skandalı yaşandı.

Hastanede sistem çöktü, hastalar saatlerce muayene olamadı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk  Hastanesi için  15  gün  öncesinden  randevu alan  Hastalar  Bu Sabah   Hastanede  Sistem hatası  nedeniyle  Muayeneler   ve  İşlemler   tamamen  durdu.Birçok hasta  Muayene  olamadan  Hastahaneden  ayrılmak  zorunda  kaldı.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk  Hastanesi otomasyon sistemi sabah saatlerinde çöktü. Muayeneye gelen vatandaşlar, muayene  olamadı.Sinirler  gerildi.

Duruma tepki gösteren hastalar, “Sistem çöktü diyorlar. Saatlerdir sıra bekliyoruz. Ne zaman da geleceğini bilmiyoruz. Bir yetkili de çıkıp açıklama yapmıyor.” diyerek tepkilerini ortaya koydu.

Hastanedeki sağlık ekibi de sisteme giriş olmadığı için bu sırada işlem yapamadı. Kuyrukta zaman zaman tartışmalar da yaşandı. Kayıt kabulde bulunan görevliler tartışmalar  arttı.Birçok  Hasta   saatlerce Hastahanede  muayene  sırası bekledi.

korucuk-e

hasta_takip4

Yaşananlara tepki gösteren vatandaşlar, “Sabah saatlerinden itibaren muayene olmak için hastanede geldik. Kimimiz iş yerinden izin aldı, kimimiz başka işini ara vermek zorunda kaldı. Hastaneye geldik. Adeta şoke olduk. Otomasyon sistemi çökmüş. Yetkililer neden çöktüğüne dair de bir şey söylemiyor, ne zaman düzeleceğine dair de bir şey söylemiyor. Burada yaşlı olanlar var, ayakta durmakta zorlananlar var. Nedir bu sistemden çektiğimiz.” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

Kendileriyle  görüştüğümüz  Hastalar”Biz   tedavi  için  geldik.Ancak  Hastahanede  Personelin kullandığı  bilgisayarların  görev  yapmaması nediyle    mağdur.durumda kaldık.Bu  olay  bir  iki kere  olsa  önemli değil,Ancak   sürekli  bu  sıkıntıları  görüyoruz”

Hasta yakınları”Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri  Doç. Dr. Hasan Sağlam   Sistem hatalarını  en aza  düşürecek  çalışma  yapmalı,Buraya  gelen  hastaları   zor  durumda  bırakmamalı,Özel  Hastane  ziyaretlerinden  önce   Kamu Hastanesindeki   tıkanıklığı  halletmeli”diye  şikayette  bulundular.

Hastahanelere  Personel alımındaki  hataların  çöküşü  diye  sitem edenlerde  var.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar