Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11852 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Haluk AVCI “sigorta şirketi kurumu adam gibi denetler”

03 Aralık 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Haluk AVCI “sigorta şirketi kurumu adam gibi denetler”
Haluk AVCI “sigorta şirketi kurumu adam gibi denetler”

Liberal Demokrat Parti Ankara Yenimahalle İlçe teşkilat başkanı  , Avrupa Birliği Danışmanı ve Yatırım Uzmanı Ahmet Sungur  Liberal Demokrat Parti Sakarya  İl Başkanı Haluk  Avcı’yı  işyerinde  ziyaret  etti.

Liberal Demokrat Parti Sakarya  İl Başkanı Haluk  Avcı Liberal Demokrat Parti Ankara Yenimahalle İlçe teşkilat başkanı  , Avrupa Birliği Danışmanı ve Yatırım Uzmanı Ahmet Sungur   ile  Hem  parti  çalışmaları  hemde  Yatırımlar  konusunda  bilgi alışverişinde  bulundular.

Liberal Demokrat Parti Sakarya  İl Başkanı Haluk  Avcı”

İnsan ilişkilerinde ortaya çıkan düzeni, bireysel eylemlerin öngörülmemiş, önceden hesaplanmamış bir sonucu olarak görmek ve bireyi bir araç değil, bir amaç, kendi başına bir son olarak kabul etmektir. Hatta liberal demokrasi için bireyci bir toplum sistemidir denebilir.

Liberal teoride kesinlikle negatif özgürlük esas alınır. Yani bireye bir şey sağlanması değil, onun dış baskılara, zorlamalara maruz bırakılmaması esastır. Liberal demokrasi sabvunduğu özgürlük anlayışında bir önkoşul yoktur. Bireyin sahip olduğu seçenekler ne olursa olsun, dışarıdan zorla müdahale yok ise birey özgürdür. Vicdan, düşünce ve inanç hürriyeti, zevk ve uğraşılarda dilediğini yapma hürriyeti, toplanma hürriyeti ve mülk edinme hürriyeti gibi birçok kavram liberal demokrasinin temeli, ve insanlığa hediyesidir. Özgürlükte tek koşul vardır; o da bir başkasının hürriyetini kısıtlamamak.

Bu özgürlüklere bütünüyle saygı gösterilmeyen hiçbir toplum, hiç bir millet, hiç bir ülke özgür değildir. Bu bağlamda liberal demokraside bireyin rızası olmadan, çoğunluğun yahut toplumun tümünün rızasıyla bireysel özgürlüklerden birinin bile kısıtlanması diye bir kavram söz konusu olamaz. Çünkü liberal demokrasi, temel hak ve özgürlüklerden birinin dahi çoğunluğun rızasına kurban edilmesini kabullenmez.

Liberal bir ülkede, yasalar herkese eşit tatbik edilir, hiç bir bireye veya zümreye yönelik yasa çıkarılamaz, geçmişe dönük uygulanamaz ve en önemlisi hükümet dahil herkesi bağlar. Devletin amacı sadece ve sadece bireyin özgürlüklerini fiziksel olarak korumaktır.

Klasik bir ifadeyle, mülkiyet hakkının -ki diğer bireylere karşı korunan bireysel özgürlük alanının maddi kısmıdır, kişiler arasında serbestçe değis tokuşu esasına dayanan de facto durumun günümüzde aldığı biçimdir; liberal ekonomik öğretinin özünü oluşturur.

Siyasetin önce insan, sonra toplum, sonra da tüm insanlık âlemine hizmet için yapılması gerektiği; amaç toplumsal ve küresel refah ve mutluluk ise, aracın birey olduğuna; bireysel refah ve mutluluğun öncelikle insan haklarına saygılı toplumsal düzenden geçtiğine inanıyoruz.

Liberal Demokrat Parti birey hak ve özgürlüklerini tam anlamıyla teminat altına alan; ifade, din ve girişim özgürlüklerinin vazgeçilmez olduğu; toplum iradesinin kayıtsız şartsız egemen olduğu; devletin gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse kültürel yaşama müdahalesinin asgari düzeyde bulunduğu; çağdaş, demokratik hukuk devletinin tesisini başlıca görevi olarak görmektedir.

Bu devlet, toplum düzenini, adaleti, iç ve dış güvenliği sağlamak ve çevre ile tüketici hakları gibi, bireyin düzenlemesi zor olan alanları sahiplenmekle yükümlüdür.

Devlet icra etmez, yönetir. Devletten ayrılan sosyal ve ekonomik kurumlar, bireyin, halkın yaratıcı gücü ile yeniden şekillenecek ve gelişecektir. Böylelikle, devlet hantallığından kurtulup, etkin ve dinamik bir yapıya kavuşacaktır.

Liberal demokratik sistemde devlet ekonomide rekabete dayalı ortamın oluşması ve gelişmesi gereğine inanır çünkü, böylelikle kaynak dağılımı, yatırımlar ve üretim optimum esaslarda gerçekleşecektir.

Liberal demokraside devlet din ve vicdan hürriyetlerini ve laikliği birbirini tamamlayan unsurlar olarak görür.

Liberal Demokrat Parti, ülkemizin dış politikasını yürütmekle yükümlü bürokratik kadroların, günümüzde gelişen sosyal, kültürel, ticari, spor vb. ilişkiler gereği dışişleri bakanlığı kökenli olmayan ve fakat, ulusal ve uluslararası düzeyde başarısı kanıtlanmış kişilerce desteklenmesi ilkesini benimsemektedir. Bu yaklaşımın işleyiş esasları, yasalarla belirlenecektir.

LDP Önerisi…..Gayet basit…Devlet memurunun ülkedeki her tersaneyi, inşaatı, madeni, öğrenci yurdunu layıkıyla denetlenmesine fiziken imkan yoktur…Hala devlet diyenler var…….Devlet bu sektörlerde yangın, kaza, ihmal gibi konularda sigorta yapılmasını şart koşar…
Kazada durumunda on hatta yüz milyonlarca lira tazminatla canı yanacak sigorta şirketi de kurumu adam gibi denetler…
Tedbir almayan şirketi sigorta devlete bildirir, ruhsat iptal edilir….Liberal Demokrat Parti 22 yıl söyledi….
Devlet bırakın yönetmeyi, doğası geregi denetim yapmaktan bile acizdir….
Banka denetler banka batar…2001 krizi
Yapı denetler yapı çöker…..17 Ağustos depremi
Yurt denetler yurt yanar….Dün Adana
Maden denetler maden patlar….Soma, Ermenek
Toki denetler sel basar….Samsun
Devlet, denetimi bağımsız kurumlara yaptırmalıdır…..

Liberal Demokrat Parti Ankara Yenimahalle İlçe teşkilat başkanı  , Avrupa Birliği Danışmanı ve Yatırım Uzmanı Ahmet Sungur “Bakın 20 yıl önce ne demiş Tibuk. Biz demiştik dediğimiz günler bitip biz diyoruz dediğimiz günler geldiğinde bitecek sıkıntılarınız. Şimdilik dediklerimizi araştırarak ekonomiye çözüm getirebilirsiniz”

Avrupa Birliği Danışmanı ve Yatırım Uzmanı Ahmet Sungu”Avrupa Birliği’nden Kırsal Kalkınmaya BÜYÜK destek
Tarım ve kırsal kalkınma yatırımlarına Avrupa Birliğinden yüzmilyonlarca Avro Destek.

2005 yılında Ankara’da kurulan SUN Danışmanlık, 11 yılı aşkın bir süredir ülkemizde turizmden sanayiye tarımdan sosyal çalışmalarda, onlarca iş kolunda yüzlerce KOBİ, Sanayi Kuruluşu ve Sivil Toplum Kuruluşu’nun faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine yönelik profesyonel destek sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana, 78 ilde 1000’den fazla projenin hayata geçmesine katkıda bulunan SUN Danışmanlık, sadece hibe ve destek kazandırdığı projelerin sayısı veya kullandırdığı hibe miktarıyla değil sektöre verdiği yönle de alanında  lider danışmanlık firması olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

9. Beş Yıllık Kalkınma Planı ve 2011-2014 Sanayi Strateji Belgesi’nde hedef olarak belirlenen “ülkemizde Ar-Ge ve İnovasyonun yaygınlaştırılması” stratejik hedefi doğrultusunda paydaşlarının bilinçlenmesini sağlayan ve Ar-Ge ve İnovasyonun KOBİ’lerin yaşam felsefesi haline dönüşmesine ülke genelinde katkıda bulunan SUN Danışmanlık, danışmanlık sektörünün son 11 yılda ülkemizde yerleşmesine önemli ölçüde katkıda bulunmuştur.

Markalaşma, Satış ve Pazarlama, Finansal Yönetim, Dış Ticaret, İnsan Kaynakları, Ürün ve Hizmet Geliştirme, Kalite Yönetim Sistemleri Kurulumu ve İşletilmesi gibi geniş bir çerçevede danışmanlık hizmetleri sağlayan SUN Danışmanlık, Türkiye genelinde farklı illerden yüzlerce müşterisinin geleceği yakalamasında stratejik çözüm ortağı olmuştur.Neden Sun

  • SUN Danışmanlık KOBİ Hibe Programları kapsamında Türkiye’nin en yetkin ve başarılı firmalarının başında gelmektedir.
  • Sektöründe yenilikçi danışmanlık anlayışını ülkemizde 11 yıldır aralıksız sürdüren sektörün sayılı danışmanlık firmalarındandır.
  • SUN Danışmanlık Avrupa Birliği ve ulusal fon kaynaklarını en iyi şekilde takip eden danışmanlık firmalardan biridir.
  • Müşterisine sadece hibeler yoluyla değil doğrudan farklı alanlarda danışmanlık hizmetleri sağlayan nadir danışmanlık firmalarındandır.
  • Türkiye genelinde en fazla ilde aynı anda faaliyet yürüten danışmanlık firmasıdır.
  • SUN Danışmanlık her müşterisine kendisine özgü profesyonel çözüm üretmekte ve bu çözüm başka bir müşterisinin kopyalanmış çalışması olmamaktadır.
  • SUN Danışmanlık Tüm hizmet süresince müşterileri ile ortaklaşa ve müşterilerinin de çıkarlarını gözetecek şekilde çözümler üretmektedir
  • SUN Danışmanlık yürüttüğü tüm faaliyetleri müşterilerinin gizlilik esasına göre yürütmektedir
  • Bankacılık, İnsan Kaynakları ve İmalat Sanayi kökenli uzman kadrosu sayesinde müşterilerine sunduğu hizmetleri işletme bazında profesyonel yapıların sunduğu anlayış ve altyapı ile sunmaktadır.

ldp-log-671

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar