Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11085 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Haktan, adaletten yana insanlar olabilecek miyiz?

08 Ağustos 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Haktan, adaletten yana insanlar olabilecek miyiz?
Haktan, adaletten yana insanlar olabilecek miyiz?

Yıllardır soruyordum

 AHMET BERHAN YILMAZ

Yıllardır soruyordum; sabah evimizden çıktığımızda kendimizi herhangi bir cemaatçi, tarikatçı, partici, grupçu olmak zorunda hissetmeden işimize, gücümüze gideceğimiz bir gün gelecek mi?

Milletçe birlik, beraberlik, kardeşlik duyguları içinde yaşayan, bayrak, vatan, millet ortak değerlerinde buluşan, bu değerler için çalışan, çabalayan, gerektiğinde bu değerler için ölümü göze alan ve taassuplarımızdan sıyrılıp sadece doğrudan, haktan, adaletten yana insanlar olabilecek miyiz?

Milliyetçi, vatansever ve sadece adaletin, hakkın ve doğrunun yanında olmaya çalışan insanların bir yere, bir kişiye taraf olmadıkları için, sıkıntı yaşamadıkları bir ülkemiz olacak mı?

İnsanların aklını bir yerlere kiraya vermediği, kendi aklıyla iman ettiği, kendi aklıyla hayatına yön verdiği, kendi aklıyla Allah’a ibadet, vatana millete hizmet ettiği günleri görebilecek miyiz?

AHMET BERHAN YILMAZ PROFİL 2

Yıllardır yaşadıklarımız, gördüklerimiz ve ülkemizin gidişatına baktığımızda bu konuda bütün umudumuzu kaybetmişken o kara gece, hainlerin bu vatana, millete ve imanımıza kast ettikleri 15 Temmuz gecesi yaşandı. Ve herkes gördü ki hak, hukuk, adalet, vatan, millet ve bayrak gibi değerlerin göz ardı edildiği, tarafgirliğin alıp başını gittiği, liyakatin ortalıklarda görünmediği yerde ne din yaşanır, ne özgürlük, ne barış olur, ne de huzur.

O gece bu cennet vatana ve bu asil millete bu hıyanet nasıl yapılır diye tam anlamıyla aklımızdan olduk ve kahrolduk. Ama yıllardır anlatamadığımız ve güya din için, millet için olan bu şeytani güç savaşının, bu bölünmelerin ülkemize verebileceği zararı ve bizleri getirebileceği karanlığı en üst seviyesinden yaşadık, gördük.

Çok üzgün olsak bile yıllardır söylediklerimizde haklı çıktık ve hepimiz açıkça gördük ki mevzu vatan, millet ve iman olunca bütün bu oculuk, buculuk, şuculuklar anlamsız ve gereksiz kalıyor çünkü hiçbir işe yaramıyor.

Ve biz yıllardır yazdığımız, söylediğimiz gibi yine bıkmadan, usanmadan diyoruz ki, her şey vatan, millet ve Allah için,  ne cemaat, ne tarikat, ne de parti için. Çünkü sağcısından, solcusuna, dindarından, dindar olmayanına, cemaatçisinden, tarikatçısına herkes anladı ki bu millet, bu vatan, bu bayrak olmadan hiç kimse, hiçbir şey, hiçbir “cu’luk” hiçbir anlam ifade etmiyor.

O kara gece keşke yaşanmasaydı. Ama devletimizin, benden olsun da kim olursa olsun diyerek kadrolaşanlardan, devletin taraftarlarının eline geçmesi için kumpas kuranlardan kurtulmasına, birlik beraberliğimizin, vatanın, milletin, bayrağın, adaletin, hakkın ve barışın değerinin hepimiz tarafından anlaşılmasına yol açarak hepimizin bu derin uykudan uyanmasına vesile olacaksa vardır bunda da bir hayır diyerek Allah’a sığınmamız gerekir.

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar